Jesień w Warszawie – najciekawsze wydarzenia kulturalne

Jesienne liście
Jesień w stolicy to czas wielu interesujących wydarzeń kulturalnych – zarówno tych z obszaru rozrywki jak i tzw. kultury wysokiej. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jesień w stolicy to czas wielu interesujących wydarzeń kulturalnych – zarówno tych z obszaru rozrywki jak i tzw. kultury wysokiej. Można pójść na koncert popularnego wykonawcy, spędzić niedzielne popołudnie w Łazienkach Królewskich, obejrzeć występ baletu lub wybrać się do Filharmonii Narodowej.

Jesienna wycieczka do Warszawy

Osoby spoza Warszawy, które postanowią spędzić tu kilka dni przed przyjazdem powinny zarezerwować nocleg. Najlepiej znaleźć miejsce w ścisłym centrum, np. spośród ofert warsaw4you. Taka lokalizacja sprawia, że wszędzie jest blisko, a wieczorami można spacerować po pięknej stołecznej Starówce.

Muzyka fortepianowa, wieczory w Filharmonii Narodowej i rosyjski balet

Recitale fortepianowe w Łazienkach Królewskich to niezwykła okazja do posłuchania muzyki Fryderyka Chopina na żywo. Można to zrobić tylko do 30 września. Wydarzenie rozpoczyna się w każdą niedzielę o godzinie 12:00 i 16:00. Jesień to wspaniały czas dla wielbicieli baletu. The Royal Moscow Ballet wystąpi w Warszawie 14 października w Centralnym Ośrodku Sportu – Hala TORWAR. Rosyjscy mistrzowie baletu wystąpią w największych miastach w kraju rozpoczynając tournée po Polsce spektaklem w stolicy. Natomiast repertuar Filharmonii Narodowej w tym roku w miesiącach jesiennych zapowiada się obiecująco. Można m.in. wybrać się na koncert inaugurujący sezon artystyczny 2018/2019, który odbędzie się 5 października o godzinie 19:30. Pod batutą Jacka Kasprzyka i w asyście Orkiestry Filharmonii Narodowej oraz Chóru Filharmonii Narodowej wystąpi pianista Seong Jin-Cho. Warto na bieżąco śledzić kalendarz Filharmonii, ponieważ prawie codziennie odbywają się tam interesujące wydarzenia muzyczne.

Musicale, spektakle i koncerty

Fani musicali powinni wybrać się na spektakl kultowego już „Metra”. Występ odbędzie się 28 września w Studio Buffo o godzinie 19:00. Osoby poszukujące ciekawej sztuki teatralnej być może zainteresuje „aktorsko” napisana komedia psychologiczna autorstwa Yasminy Rezy – jednej z najpopularniejszych aktorek w Europie. W sztuce pt. „Bóg mordu”/”Le Dieu du carnage” w warszawskiej odsłonie zagrają: Anna Dereszowska, Jolanta Fraszyńska, Cezary Pazura i Michał Żebrowski. Pokaz premierowy odbędzie się 16 października o godzinie 19:30 w Teatrze 6. piętro.

Z pewnością wielu fanów Sylwii Grzeszczak pojawi się w stolicy 6 października. Tego dnia o godzinie 19:00 w Centralnym Ośrodku Sportu – Hala Torwar odbędzie się koncert Sylwii Grzeszczak promujący trasę zatytułowaną „Ten”. Z kolei miłośnicy zespołu The White Stripes oraz solowej kariery Jacka White’a nie mogą przegapić ostatniej w tym roku okazji na zobaczenie i posłuchanie na żywo tego artysty w Polsce. Koncert odbędzie się również na Torwarze 9 października o godzinie 18:00.

40-lecie Zespołu Pod Budą to wielkie wydarzenie dla fanów tej formacji. Koncerty odbędą się w największych miastach w Polsce w tym oczywiście w Warszawie 19 listopada o godzinie 19:00 w Teatrze Muzycznym Roma.

Zespół Tulia to zdecydowanie jeden z najgłośniejszych debiutów 2018 roku. Folkowa grupa wokalistek ze Szczecina zagra w Warszawie tylko raz – 11 października o godzinie 20:00 w Klubie Drukarnia.

Jak widać repertuar jesiennych stołecznych wydarzeń kulturalnych jest bardzo zróżnicowany i bogaty, dlatego warto wybrać się do Warszawy na kilka dni.


Materiał partnera zewnętrznego