Namiot indiański dla dzieci – czy warto go zakupić?

namiot indiański, przy którym bawi się dwójka dzieci
Dzięki względnie dużej powierzchni, namiot nadaje się zarówno do spędzania czasu w samotności – na przykład z książką lub zabawką – ale także do podejmowania interakcji z przyjaciółmi | fot.: lulando.pl

Dzieciństwo to okres, w którym organizm człowieka rozwija się w niezwykłym tempie. W okresie tym najróżniejsze formy aktywności fizycznej i umysłowej stanowią impuls do rozwoju psychoruchowego. Nawet najzwyklejsza w dziecięcym świecie czynność – taka jak zabawa na świeżym powietrzu – może pełnić pod tym kątem użyteczne funkcje. Z tych powodów, rodzice coraz częściej i chętniej sięgają po najróżniejsze urządzenia, urozmaicające dzieciom czas wolny i zachęcające je do aktywności (w tym także aktywności na świeżym powietrzu). Do takich należy namiot indiański tipi, w którym dzieci mogą spędzać czas z przyjaciółmi, inicjując różne zabawy oraz formy aktywności.

Namiot indiański – kiedy i jak z niego korzystać?

Dzieci uwielbiają zabawy polegające na odgrywaniu ról oraz wcielaniu się w inne osoby. Indianin to postać rozpalająca dziecięcą wyobraźnię od wielu dekad, dlatego – dla wielu dzieci namiot indiański jest sam w sobie pretekstem do zabawy. Warto jednak podkreślić, że zastosowanie namiotu indiańskiego jest rozbudowane – można z niego korzystać w najróżniejsze sposoby, w różnych miejscach oraz sytuacjach.

Przede wszystkim – namiot nadaje się do rozkładania wewnątrz pomieszczeń. Stanowi idealne dopełnienie pokoju dziecka, w którym powinno czuć się bezpiecznie oraz komfortowo. Namiot można rozłożyć obok w łóżka, przy regale z książkami lub w innym dowolnym miejscu.

Dzięki względnie dużej powierzchni, namiot nadaje się zarówno do spędzania czasu w samotności – na przykład z książką lub zabawką – ale także do podejmowania interakcji z przyjaciółmi. Zazwyczaj, powierzchnia namiotu indiańskiego dla dzieci stanowi kwadrat o długości krawędzi większej niż 1 metr.

Ponadto, z namiotu tipi dla dzieci można także korzystać na zewnątrz. Szczególnie dobrze sprawdza się na utwardzonej, suchej powierzchni – na balkonie, na plaży, na tarasie lub w ogrodzie. Choć poszczególne dostępne namioty są wykonane w sposób wytrzymały, to jednak należy unikać wystawiania ich na kontakt z wilgocią.

tipi w pokoju małego dziecka
Obecnie, mamy dostępnych coraz więcej różnych modeli namiotów indiańskich przeznaczonych dla najmłodszych | fot.: lulando.pl

Zakup namiotu indiańskiego dla dziecka – na co zwrócić uwagę?

Obecnie, mamy dostępnych coraz więcej różnych modeli namiotów indiańskich przeznaczonych dla najmłodszych. Znajdziemy zarówno te przypominające bardziej zwykły namiot turystyczny, jak i te dedykowane wyłącznie do rozkładania wewnątrz pomieszczeń.

Niezależnie od miejsca, w którym namiot będzie użytkowany, warto zwrócić uwagę na kilka najważniejszych parametrów.

Do nich zalicza się konstrukcja namiotu, która potrafi być naprawdę rozbudowana. Podstawą kształtu namiotu jest najczęściej kwadrat, rzadziej natomiast okrąg lub trójkąt. W kątach podstawy umieszczane są podłużne kije, które wiąże się na szczycie namiotu. Niekiedy też stosuje się dodatkowe kije w celu podziału ścianek.

Do namiotu wchodzi się przez otwór, który może mieć formę podwiązywanych drzwi. W wielu modelach znajdziemy także okna lub ich imitacje, wyposażone również w mechanizm pozwalający na ich zasłanianie lub podwiązywanie osłony.

Samo rozłożenie namiotu jest dziecinnie proste i nie powinno zająć dłużej niż kilka minut. Dzięki temu namioty nadają się do szybkiego składania oraz rozkładania i przenoszenia tam, gdzie akurat są potrzebne naszym najmłodszym.


Materiał partnera zewnętrznego