TOP 6 prezentów na Baby Shower dla dziecka!

dziecko na kocyku niemowlęcym
Prezenty na baby shower powinny uzupełniać wyprawkę o takie przedmioty, które przydadzą się mamie i maluszkowi | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Pojawienie się na świecie dziecka wiąże się dla jego rodziców nie tylko z olbrzymią radością, ale także ze sporymi wydatkami. Wyprawka dla dziecka to swoisty paradoks, który pokazuje, że im jesteśmy mniejsi, tym więcej rzeczy potrzebujemy. Prezenty na baby shower powinny zatem uzupełniać wyprawkę o takie przedmioty, które przydadzą się mamie i maluszkowi. Oto 6 propozycji na praktyczne, a przy tym piękne prezenty na bociankowe!

1. Rożek niemowlęcy

Dziecko w pierwszych miesiącach życia lubi być dobrze opatulone. Kiedyś używane były do tego beciki, dzisiaj rolę tą przejął rożek niemowlęcy. Jest to otulacz, który pozwala bezpiecznie owinąć dziecko, dając mu poczucie bezpieczeństwa i komfortu. Rożki dzielą się na rożki niemowlęce letnie i zimowe. Warto dopasować rodzaj rożka do czasu, w którym maluszek ma się urodzić. Co najważniejsze, kiedy rożek niemowlęcy przestanie pełnić funkcję becika czy otulacza, można używać go jako kocyka czy kołderki.

2. Kocyk bambusowy

Bardzo trafionym i uniwersalnym prezentem będzie kocyk bambusowy, który nie tylko wygląda bardzo stylowo, ale odznacza się niezwykłą wprost aksamitnością. Przy czym kocyk wykonany z bambusa jest hypoalergiczny i w pełni bezpieczny dla zdrowia dziecka. Bambus ma bowiem właściwości termoregulujące – zimą ogrzewa, a latem chłodzi. Oprócz tego doskonale wchłania wilgoć. Ma również działanie bakteriobójcze i antygrzybiczne.

3. Kokon niemowlęcy

Równie trafionym podarunkiem będzie kokon niemowlęcy, który ma konstrukcję przypominającą gniazdko. Zapewnia on bezpieczeństwo maluszkowi i świetnie sprawdza się w sytuacjach, kiedy niemowlak śpi z rodzicami w jednym łóżku. Można również umieścić w nim maluszka i położyć go na łóżku, fotelu czy kanapie, bez obaw, że dziecko zsunie się przypadkowo na podłogę.

4. Ręcznik z kapturkiem

Ciekawym prezentem na baby shower będzie również ręczniczek bambusowy z kapturem dla dziecka. Pozwala on na wygodne wytarcie maluszka po kąpieli. Tkanina bambusowa jest miła w dotyku i świetnie chłonie wodę. Taki ręcznik nadaje się zarówno dla noworodka, jak i nieco większego już dziecka. Równie dobrze sprawdzi się w trakcie domowej kąpieli, jak i podczas letniej wyprawy nad wodę czy basen.

5. Śpiworek do wózka

Praktycznym prezentem, który na pewno będzie używany, jest również zimowy śpiworek do wózka. Warto przy tym wybrać taki model, który będzie można używać również w foteliku samochodowym. Wskazane jest też, aby był on wykonany z miłej w dotyku tkaniny, jednak nieprzemakalnej na zewnątrz.

6. Pościel niemowlęca

Ostatnią propozycją jest pościel dla niemowlaka, której tak naprawdę nigdy nie jest za mało. Przy dziecku pościel brudzi się nawet kilka razy dziennie, dlatego im więcej kompletów takiej pościeli, tym lepiej. Z pewnością żaden rodzic nie będzie narzekał, jeśli uzbiera ich kilka. Zatem jest to dość bezpieczny prezent, który na pewno będzie udany i nie ma znaczenia, jeśli się zdubluje.

Oczywiście rzeczy, które nadają się na prezent na baby shower, jest dużo więcej. Ta szóstka to jednak upominki, które na pewno przydadzą się rodzicom, a maluszkowi zapewnią komfort i bezpieczeństwo.

Partnerem materiału jest sklep Tiny Star – rożek niemowlęcy dla Twojego dziecka.


Materiał partnera zewnętrznego