Dom ekonomiczny i nowoczesny

Projekt domu Batumi
To propozycja idealna nawet dla wieloosobowej rodziny. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Szukasz domu o niewielkich rozmiarach i jednocześnie z bogatym i funkcjonalnym wnętrzem? Postaw na tradycyjną bryłę z efektownym wykończeniem. To propozycja idealna nawet dla wieloosobowej rodziny.

Różnimy się, mamy odmienne potrzeby i inne wyobrażenia na temat przestrzeni. Tę najważniejszą, swoje cztery kąty, należy zaplanować w zgodzie z własnymi preferencjami, bez oglądania się na obowiązujące mody i standardy. Bo czy na przykład każdemu potrzebny jest garaż? Absolutnie nie. Można z niego śmiało zrezygnować i wybrać projekt, który go nie uwzględnia, jak BATUMI E. Na jakie elementy warto zwrócić uwagę?

Okno na świat

Jeśli cenisz proste formy, prosta bryła domu również przypadnie ci do gustu. Można jednak uczynić ją bardziej atrakcyjną. Bryłę domu w ciekawy sposób urozmaicają lukarny dachowe, które również zastosowano w projekcie Batumi E. Oprócz walorów estetycznych są one niezwykle funkcjonalne, doświetlają znajdujące się na poddaszu pomieszczenia, czyniąc je zarazem bardziej ustawnymi i komfortowymi. Co ciekawe, były znane już od gotyku i są typowe dla barokowej i rokokowej architektury pałaców i kamienic. To dlatego nadają domom tradycyjny charakter, a ich nowoczesne formy świetnie wpisują się we współczesną stylistykę.

Projekt domu Batumi
Jeśli cenisz proste formy, prosta bryła domu również przypadnie ci do gustu. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jasno, jaśniej!

Dodatkowym urozmaiceniem bryły domu może być wykusz, element znany w architekturze od setek lat, który dostarcza wnętrzom więcej światła. W projekcie Batumi cały parter stanowi część dzienna, wykusz natomiast w atrakcyjny sposób powiększa tę strefę. Jest przeszklony, wpada tam więc więcej światła, i to z kilku stron. I właśnie dlatego jest wspaniałym miejscem na jadalnię. Jedzenie posiłków w tak zaaranżowanej przestrzeni jest ogromną przyjemnością. Może to być też miejsce na postawienie biurka do pracy lub fotela i stolika kawowego. Sposobów na jego wykorzystanie jest wiele, wszystko zależy od indywidualnych preferencji. W efekcie powstaje wyjątkowy dom, w którym po prostu dobrze się mieszka.

Więcej porad budowlanych na blogu Słoneczne Domy.


Materiał partnera zewnętrznego