Drewniana mapa Europy – pomysł na stylową ścianę w salonie

drewniana mapa europy
Drewniane mapy prezentują się na ścianach jeszcze ciekawiej, gdy nada się jej indywidualny charakter | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Duża, pusta ściana w salonie jest doskonałym miejscem na spersonalizowane dekoracje. Dzięki nim tworzy się przestrzeń o indywidualnym charakterze, a wnętrze nabiera klasy. Jedną z najciekawszych ozdób personalizowanych są mapy. Sprawdź, jak stworzyć indywidualną mapę Europy na ścianę.

  1. Drewniana mapa Europy na ścianę
  2. Jak spersonalizować mapę drewnianą?

Nowoczesne wnętrza są utrzymane w podobnej kolorystyce, a znajdujące się w nich meble są niemalże identyczne. Z tego powodu wiele osób poszukuje dekoracji, dzięki którym wnętrza będą żywsze i przytulniejsze. Hitem ostatnich lat są spersonalizowane ozdoby, na przykład drewniane mapy 3d na ścianę. Sprawdź, jak dodać indywidualnego charakteru drewnianej mapie Europy.

Drewniana mapa Europy na ścianę

Drewniana mapa świata, Europy lub Polski znakomicie wygląda na ścianie w salonie bez względu na styl pomieszczenia. Taka dekoracja znakomicie współgra z meblami w stylu skandynawskim i minimalistycznym oraz wkomponowuje się w aranżacje loftów. Dzięki temu można zawiesić ją niemalże w każdym pokoju dziennym i zrezygnować z innych, licznych ozdób na ścianę.

Drewniana mapa Europy jest trwałą i elegancką dekoracją, dlatego można zawiesić ją w centralnym punkcie salonu. Mapa przez długie lata będzie prezentowała się stylowo w przeciwieństwie do różnych bibelotów, które szybko tracą ładne kolory i wychodzą z mody.

Jak spersonalizować mapę drewnianą?

Drewniane mapy prezentują się na ścianach jeszcze ciekawiej, gdy nada się jej indywidualny charakter. Można to zrobić na kilka sposobów. Osoby podróżujące po świecie mogą ozdobić drewnianą mapę Europy lub świata zdjęciami z różnych krajów. Dzięki fotografiom na co dzień będzie się pamiętać o odbytych wycieczkach, a przywoływanie miłych wspomnień stanie się o wiele łatwiejsze. Zamiast zdjęć na drewnianej mapie Europy lub świata można zawiesić pocztówki. Mogą to być zarówno pocztówki kupione podczas wyjazdów zagranicznych, jak i otrzymane od rodziny lub przyjaciół przebywających na wczasach w różnych zakątkach świata.

Personalizacja mapy świata lub Europy jest ciekawym pomysłem również w przypadku osób, które lubią czytać. Na mapie można umieścić karteczki z cytatami pisarzy lub myślicieli z różnych krajów. Jest to szczególnie interesujące w przypadku drewnianej mapy Europy, która jest kolebką zachodniej cywilizacji i chrześcijaństwa. W podobny sposób mogą spersonalizować mapę świata miłośnicy muzyki – wystarczy, że umieszczą na dekoracji zdjęcia ulubionych gwiazd, oznaczając w ten sposób kraj ich pochodzenia lub miejsca, w których fan muzyki był na koncertach swoich idoli.


Materiał partnera zewnętrznego