Fototapety ścienne – jaki rodzaj wybrać?

Fototapeta na ścianie
Idealnie dobrana fototapeta zmieni oblicze naszego mieszkania i pozwoli na to, abyśmy będziemy mogli cieszyć się nią przez długie lata. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Odpowiednio dobrana fototapeta pozwoli cieszyć oko na długi czas. Jakie są różnice pomiędzy fototapetami i czym sugerować się przy wyborze tej odpowiedniej?

Przy wyborze fototapety warto zwrócić uwagę na materiał, z jakiego została wykonana oraz na jej przeznaczenie. Na rynku dostępnych jest kilka rodzajów fototapet w zależności od materiału, z jakiego są wykonane, ceny, trwałości oraz zastosowania. Najpopularniejsze rodzaje fototapet to fototapety samoprzylepne, winylowe i flizelinowe.

Fototapety samoprzylepne – jest to najczęściej stosowany rodzaj fototapet. Stanowią one naklejki ścienne – składają się z cienkiej warstwy tkaniny pokrytej z jednej strony klejem. Zapewniają wysoką jakość nadruku, żywe kolory oraz odporność na ścieranie i odbarwianie. Powinny być stosowane na gładkich powierzchniach. Ich dodatkową zaletą jest możliwość przenoszenia oraz prosty montaż.

Wyjątkowe wzory fototapet samoprzylepnych wysokiej jakości znajdziesz tutaj: https://www.decormint.com/pl/fototapety-samoprzylepne

Fototapety winylowe – oferują doskonałą jakość nadruku, wyjątkową gładkość i wysoką trwałość. Składają się z włókniny poliestrowej pokrytej drukiem lateksowym. Są bardzo odporne na ścieranie, wilgoć i uszkodzenia. Można je stosować na nierównych powierzchniach. Ich przepuszczalność pozwala ścianom na oddychanie. Są łatwe w montażu. Dodatkowo stanowią rozwiązanie ekologiczne, gdyż podlegają recyklingu.

Fototapety flizelinowe – rodzaj tapety do zadań specjalnych. Fototapety te mogą poszczycić się największą trwałością ze względu na grubość zastosowanego materiału. Doskonale pokrywają nierówności ścian, są odporne na zarysowania, uszkodzenia oraz wilgoć. Pomimo swojej grubości pozwalają ścianom oddychać. Zapewniają nieporównywalnie realistyczną jakość nadruku oraz intensywne kolory, a do tego są łatwe w montażu.

Warto poświęcić czas na zastanowienie się nad wyborem najbardziej odpowiadającego naszym potrzebom rodzaju fototapety. Idealnie dobrana zmieni oblicze naszego mieszkania i pozwoli na to, abyśmy będziemy mogli cieszyć się nią przez długie lata. Niepowtarzalne wzory fototapet znajdziesz tu: https://www.decormint.com.


Materiał partnera zewnętrznego