Jak wybrać meble do sypialni?

Jasna biało niebieska sypialnia
Sypialnia powinna być zaaranżowana w taki sposób, by pełnić swoją funkcję, a jednocześnie odprężać, zachęcać do relaksu, i krzyczeć "to będzie piękny dzień!". | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Bo miejsce, w którym zasypiamy z nadzieją na lepsze jutro, powinno być wyjątkowe.

Urządzając sypialnię często zapominamy o tym jak ważną pełni rolę. Więcej uwagi poświęcamy pokojowi gościnnemu, czy kuchni, bo do nich przeważnie wchodzą nasi goście. Sypialnię traktujemy jako pomieszczenie, które zawsze można zamknąć przed światem. No tak, tylko czy mieszkanie urządzamy dla świata, czy dla siebie? Pokój, w którym kładziemy się zmęczeni po ciężkim dniu, i w którym otwieramy oko, by powitać piękny poranek, nie może być tym, który do siebie zniechęca i wpędza w depresję. Sypialnia powinna być zaaranżowana w taki sposób, by pełnić swoją funkcję, a jednocześnie odprężać, zachęcać do relaksu, i krzyczeć „to będzie piękny dzień!”.

Wybór łóżka

Najważniejszym elementem sypialnianego umeblowania jest oczywiście łóżko. Warto skupić się na tym, by dokonać najlepszego dla siebie wyboru. Podstawową kwestią będzie rozmiar łóżka. W przypadku niewielkiego pokoju, zwykle staramy się ograniczyć do minimum, które potrzebujemy. Wśród łóżek jednoosobowych, najbardziej popularne są wymiary 90×200 lub 100×200, dla dwóch osób 140×200, 160×200, 180×200. Niektóre z nich dostępne są wraz z systemem do przechowywania pod materacem, czyli wysuwaną szufladą, bądź skrzynią umieszczoną pod podnoszonym stelażem i to rozwiązanie świetnie się sprawdza w małych pomieszczeniach. Kolejną kwestią, którą musisz ustalić, to czy wolisz łóżko z ramą drewnianą, metalową, czy może tapicerowane. A zagłówek? Jeśli lubisz czytać przed snem, wybierz taki, który zapewni Ci komfort podczas tego wieczornego relaksu.

Zestaw mebli

Takim popularnym zestawem mebli do sypialni są poza łóżkiem szafki nocne, duża szafa na ubrania i komoda. Wszystko powinno do siebie pasować i ze sobą współgrać. Dlatego najlepiej jest skorzystać z oferty jednego sklepu i zaopatrzyć się w cały komplet. Wnętrze nabierze wówczas spójności, a my zaoszczędzimy czasu na bieganie po sklepach, mierzenie, kalkulowanie. Duże sypialnie dają znacznie większe pole do popisu, pozwalają jeszcze na ustawienie toaletki, czy wygodnego fotela. Te mniejsze natomiast zmuszają do minimalizmu.

Tekstylia

Tekstylia, czyli to, co tak naprawdę nadaje klimat pomieszczeniu. Odpowiednie zasłony, miękkie, kolorowe poduszki, narzuta na łóżko i delikatna, pachnąca pościel sprawią, że Twoja sypialnia nabierze magicznego blasku.

Prawdą jest, że salon urządzamy trochę z myślą o gościach. Sypialnię zaś wyłącznie z myślą o sobie, dlatego właśnie powinniśmy zrobić to z sercem.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,