Meble kuchenne w różnych stylach

jakie meble do kuchni wybrać
Modernistyczne aranżacje kuchni, choć mogą być przez ciebie kojarzone jako chłodne i minimalistyczne, odznaczają się dużą swobodą i funkcjonalnością, a ich elementy można modyfikować w zależności od potrzeb i gustów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Współczesne budownictwo oraz aranżacja wykończenia wnętrz odznaczają się dużą swobodą, a pomysł może być ograniczony tylko wyobraźnią gospodarza, który kreuje swoją przestrzeń. Katalogowe inspiracje przynoszą wiele koncepcji, które dzięki różnorodności i dostępności materiałów, można swobodnie zrealizować. Nowoczesne kuchnie odznaczają się zatem oryginalnością, która często skupia w sobie uwagę zaproszonych gości, ponieważ współczesny układ pomieszczeń lubi eksponować kuchnię, jako otwartą przestrzeń wraz z salonem. Jeśli zastanawiasz się, jaki styl mebli wybrać do swojej kuchni, wystarczy przemyśleć jakim profilem odznaczają się Twoje upodobania i czy będzie on spójny z aranżacją pozostałych pokoi Twojego domu. Wizja bowiem szybko może przerodzić się w rzeczywistość.

Nowoczesne meble kuchenne

Modernistyczne aranżacje kuchni, choć mogą być przez ciebie kojarzone jako chłodne i minimalistyczne, odznaczają się dużą swobodą i funkcjonalnością, a ich elementy można modyfikować w zależności od potrzeb i gustów.

Zarówno kuchnie, jak i inne, nowoczesne wnętrza lubią być doświetlone. Rola światła już dawno przestała być tylko wyznacznikiem jasności, ale stała się ozdobą i dekoracją dzięki fantazyjnym wiązkom, które potrafią tworzyć efektowne kompozycje. Dlatego właśnie nowoczesne meble kuchenne są często wyposażone w taśmy ledowe lub inne punkty świetlne, typu halogeny, które nie tylko rozjaśniają pomieszczenie, ale i eksponują zastawy lub szkło umieszczane w gablotach.

Meble kuchenne jaki materiał będzie najlepszy
fot.: Materiał partnera zewnętrznego

 

Dominującą kolorystyką współczesnych mebli kuchennych jest z pewnością biel i czerń. Przyczyna? Są praktyczne, ale i wyglądają bardzo elegancko. Dodatkowo odcienie bieli rozjaśniają pomieszczenie, a także optycznie go powiększają co sprawdza się szczególnie w kuchniach o małych rozmiarach. Są jednak i tacy, którzy lubią eksperymenty i nie boją się odważnych kolorów, a nowoczesność w stolarce kuchennej nie stwarza im w tym żadnych barier.

Chcąc urządzić swoją kuchnię w nowoczesnym stylu, możesz być pewien, że na estetyce i doborze kolorów twoja praca się nie skończy. Modernistyczny styl lubi innowacje i technikę, którymi można zaopatrzyć każdy kuchenny kąt. Zastosowania gadżetów, sprzętów i dodatków do mebli kuchennych potrafią zadziwiać, a ich obecność z pewnością uprzyjemni wykonywanie codziennych czynności.

Meble kuchenne w stylu klasycznym

Klasyka jest zawsze sprawdzona i dobrze postrzegana. Jest zachowawcza, dlatego lubią ją Ci, którzy niechętnie podchodzą do eksperymentalnych nowinek technologicznych. Jeśli należysz do tej grupy osób, styl Twojej kuchni powinien odznaczać się właśnie takim designem, którzy wbrew pozorom nie musi być nudny.

Modne meble kuchenne
fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Choć klasyka stylu kuchennego może być kojarzona z mało efektownym zabudowaniem całej przestrzeni, tak aby wykorzystać w pełni każdy kąt, a na blatach stoją miliony garnuszków i niepotrzebnych bibelotów, to wcale nie musi taka być. Klasyka często eksponuje dobry gust i wyszukany styl gospodarzy, którzy lubią inwestować w dobrej jakości meble i materiały. Kolorystyka mebli jest kwestią gustu, choć wielu decyduje się na jasne kolory. Kunsztu dopełniają jednak dodatki, którymi są często drewniane fronty i blaty, lub ciekawy motyw dekoratorski umieszczony na wolnych przestrzeniach ścian. Najczęściej spotykanym jest obecnie cegła.

Tradycyjne urządzanie wnętrz zawsze prezentuje się efektownie, zwłaszcza jeśli zdecydujesz się na umeblowanie kuchni produktami z drewna. Są ponadczasowe, ekologiczne, szlachetne i eleganckie, a jednocześnie bardzo trwałe, przy zachowaniu odpowiednich środków ich pielęgnacji. Nie można zaprzeczyć, że meble kuchenne w stylu klasycznym oddają pomieszczeniu charakter, który sprawia, że przebywanie w nim to czysta przyjemność.

Meble kuchenne z płyt mdf
fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Rustykalne meble kuchenne

Jeśli lubisz prosty, swojski klimat wnętrz, kuchenny styl rustykalny będzie dla ciebie idealny. Jest to bowiem swoisty powrót do babcinej kuchni, przepełnionej smakami i aromatami, ale także także designem, który wyróżnia się na tle innych.

Meble kuchenne w stylu rustykalnym lubią odnowę i renowację, ale także łączenie stylów, które czasem wydają się, zupełnie do siebie nie pasować. Witryny, kredensy i gablotki to funkcjonalne dekoracje, które obecnie nabierają zupełnie nowego wymiaru, dzięki pomysłom nowoczesnej stolarki. Zachowując swój unikalny, frezowany kształt, meble mogą być połączone z dużą ilością szkła i podświetlenia, co podkreśli ich urok i charakter.

Meble kuchenne drewniane
fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Meble kuchenne, zainspirowane stylem rustykalnym lubią być w towarzystwie wykończeń w stylu vintage, dlatego terakota, mozaika i kafle będą stanowiły idealne połączenie. Nie może także zabraknąć stołu – ten z kolei powinien być solidny i masywny, aby pomieścił wszystkich zgromadzonych.

Zachowawcza kolorystyka mebli to przede wszystkim biele, beże i pastele. Na szczęście dostępność palety barw w produkcji stolarskiej jest bardzo duża, dlatego jeśli marzysz o kuchni swojego dzieciństwa, możesz spełnić marzenia i każdego dnia ucztować w przestrzeni, która przywołuje wspomnienia.


Materiał partnera zewnętrznego