Bransoletki z pereł Akoya – podaruj swojej kobiecie wyjątkowy prezent

Bransoletki z pereł Akoya
Klejnoty morskich perłopławów (ale tylko te najlepszej jakości) charakteryzują się niezwykłym pięknem, którego nie udaje się podrobić w żadnej ze znanych imitacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Szukając prezentu dla wybranki swojego serca bardzo wielu panów decyduje się na zakup biżuterii. Najczęściej wybieranymi akcesoriami będą tu ozdoby dekoltu lub uszu: naszyjniki, wisiorki lub kolczyki. Pierścionek jest już trudniejszym prezentem (musimy przecież znać rozmiar), jest to również upominek najczęściej wręczany na okazje wyjątkowe: zaręczyny, rocznica czy też urodziny potomka. Bardzo niedocenionym rodzajem prezentu jest bransoletka, co dziwi o tyle, iż – poza pierścionkiem – jest to ten z elementów biżuterii, na który kobieta patrzeć będzie najczęściej. Czyżby panowie nie zdawali sobie sprawy z tego, iż jest to najlepszy sposób zawładnięcia myślami ukochanej?

Dlaczego kobiety noszą bransoletki?

Każdy element biżuteryjny przyciąga wzrok osób w otoczeniu do zdobiących go części ciała. Dekolt, uszy, czy dłonie – świadomie lub nie, zawsze spojrzymy w stronę biżuterii niejako „przy okazji” omiatając wzrokiem „tło” na którym się znajduje. Bransoletki będą zatem oczywistym wyborem dla pań o pięknych dłoniach czy nadgarstkach. Zaakcentują przy tym gestykulację kobiety, czyniąc ją bardziej zauważalną. Kobiety uwielbiają ten rodzaj ozdób, może więc powinniśmy rozważyć kupno takiego prezentu?

Jaka bransoletka?

Tu najlepszym wyborem będą bransoletki z pereł. Dlaczego takie właśnie? To najbardziej uniwersalny rodzaj biżuterii – perły są tym rodzajem klejnotów, które założyć można niemal na każdą okazję. Nie będą pasować na plażę, basen, czy też stroju sportowego, możemy je jednak założyć zarówno do garderoby codziennej, służbowej, jak i tej wieczorowej. Co więcej – ich zakup nie musi zrujnować naszego budżetu, dostępne są bowiem tańsze i droższe gatunki pereł.

Od czego zależy cena perłowej bransoletki?

Na cenę pereł wpływa kilka czynników, zazwyczaj jednak sprowadza się to do jednego – płacimy za ich wyjątkowe piękno. Te słodkowodne – bardziej pospolite – będą tańsze niż ich morskie krewniaki. Perły z rzek czy jezior rzadko kiedy są okrągłe, mają też zazwyczaj słabszy połysk, a to połysk właśnie jest postrzegany jako wyznacznik piękna biżuterii. Z morskich gatunków najczęściej spotkamy bransoletki z pereł Akoya – są one drogie lecz – przez swoje niezwykłe piękno – zdecydowanie godne uwagi.

Niezwykła magia bransolety z pięknych pereł

Klejnoty morskich perłopławów (ale tylko te najlepszej jakości) charakteryzują się niezwykłym pięknem, którego nie udaje się podrobić w żadnej ze znanych imitacji. Jeśli perła ma dobry połysk (na tyle dobry, że możemy w niej zauważyć wyraźne odbicie otoczenia), to zazwyczaj charakteryzuje się ona tzw. orientem – zjawiskiem optycznym, które obserwujemy również np. w różnobarwnych bańkach mydlanych. Zauważymy w takiej perle kolorowe refleksy świetlne sprawiające, iż trudno nam od niej oderwać wzrok. To właśnie orient jest cechą, która sprawiła że perły zaliczane są do klejnotów królewskich. Zaznaczmy jednak – w królewskich skarbcach zgromadzone są najpiękniejsze perły, a nie te przeciętne, które „królują” w sklepach jubilerskich.

Podaruj jej niezwykłe piękno

Naszyjnik czy kolczyki z perłami kobieta widzi w lustrze, lub wtedy gdy je zdejmie. Na bransoletkę z perłami będzie spoglądać kilka – a gdy jest niezwykle piękna to nawet kilkanaście – razy w ciągu godziny. Czy istnieje mężczyzna, który nie chciałby aby tak często myślała o nim kobieta? Co więcej – ona poczuje się niezwykle wyróżniona, gdy jej perły będą piękniejsze niż wszystkie inne, które zobaczy na przyjęciu. Będzie zachwycona, gdy to jej biżuteria będzie tą najczęściej komplementowana. Trudne? Otóż nie – kluczem jest tu wybór pereł Akoya. Ale tylko tych najpiękniejszych, ostatnio dość rzadkich – tych z wyjątkowym połyskiem, mieniących się kolorowymi refleksami. Bransoletka z takich pereł nie będzie należała do najtańszych, raczej nie dostaniemy jej w cenie poniżej 3-4 tysięcy złotych. Ale ten zakup może być najlepszą inwestycją w związek. Inwestycją, która zaprocentuje bardzo szybko i procentować będzie przez długi czas. Naszym zdaniem warto.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,