Basen na stelażu – kąpielisko dla wymagających

dziecko w basenie
Upalne lato to czas, w którym bardzo tęsknimy za chwilą ochłody. Najlepszym sposobem na zrealizowanie takiego planu jest kąpiel w basenie, która nie tylko pozwoli się zrelaksować, ale również spędzić miło czas z całą rodziną | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Baseny stelażowe to bardzo funkcjonalne produkty idealnie nadające się do średniej i dużej wielkości ogrodów.

Upalne lato to czas, w którym bardzo tęsknimy za chwilą ochłody. Najlepszym sposobem na zrealizowanie takiego planu jest kąpiel w basenie, która nie tylko pozwoli się zrelaksować, ale również spędzić miło czas z całą rodziną. Co ważne, osoby mające ogród nie muszą korzystać z miejskich kąpielisk często oddalonych o kilka kilometrów od domu, gdyż zakup solidnego basenu ogrodowego pozwala spełniać marzenie o chłodnej kąpieli na terenie własnej posesji. Baseny ogrodowe coraz częściej stają się podstawą, której nie może zabraknąć w polskich ogrodach.

Jaki basen ogrodowy wybrać?

Rozważając zakup basenu do swojego ogrodu, musimy się zdecydować na konkretny rodzaj. Do wyboru mamy zatem baseny rozporowe oraz baseny stelażowe. Równie ciekawą propozycją jest, dosyć często wybierane, dmuchane jacuzzi. W tym artykule przyjrzymy się bliżej basenom na stelażu, omówimy ich główne zalety oraz podstawy montażu, który wbrew pozorom z pewnością nie jest skomplikowanym procesem.

Zasady montowania basenu na stelażu

Myśląc o zakupie pierwszego basenu często zastanawiamy się czy uda nam się go zmontować? Prostota montażu basenów stelażowych jest jedną z ich największych zalet. Do złożenia wszystkich elementów służy czytelna instrukcja, dzięki czemu nie ma konieczności wzywania żadnych fachowców. Poza tym nie wymagają one specjalnych pozwoleń, jedyne co jest potrzebne właścicielowi to działka ogrodowa o odpowiedniej wielkości. Powierzchnia, na której ma stanąć basen musi być starannie przygotowana – dobrze wyrównana oraz dokładnie oczyszczona. Wyrównany teren nie naraża stelaża na nadmierne przeciążenia poszczególnych elementów, natomiast czysta powierzchnia zapobiegnie uszkodzeniom dna basenu na stelażu oraz okaleczeniom stóp.

Jakie są zalety basenów stelażowych?

Oprócz wcześniej wspomnianej łatwości w montażu, baseny stelażowe posiadają również inne bardzo istotne zalety, do których zalicza się przede wszystkim ich trwałość, stabilną konstrukcję, dużą powierzchnię pozwalającą swobodnie pływać, głębokość wystarczającą do nauki nurkowania, różnorodność wymiarów i kształtów oraz bardzo przystępną cenę.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,