Czym są centrale alarmowe?

Alarm
Trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek system alarmowy bez centrali alarmowej, która stanowi serce całej instalacji. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Trudno jest sobie wyobrazić jakikolwiek system alarmowy bez centrali alarmowej, która stanowi serce całej instalacji. To właśnie za sprawą centrali alarmowej, możliwe jest sprawne działanie systemu ochrony budynków przez całą dobę, siedem dni w tygodniu. Czytaj dalej i dowiedz się, jak działają centrale alarmowe.

Centrale alarmowe to urządzenia elektroniczne, które odbierają informacje od wszystkich czujników, znajdujących się w danym systemie alarmowym. W zależności od zaprogramowanego algorytmu (dowolnej komendy, wywołanej zbiegiem zdarzeń), centrale alarmowe, uruchamiają konkretne urządzenia wykonawcze, czyli np. włączają alarm. Jedną z najlepszych centrali alarmowych na rynku jest urządzenie marki Satel Integra 64, które gwarantuje sprawne i kompleksowe działanie w niemalże każdej konfiguracji.

Co warto wiedzieć o centralach alarmowych?

Wspomniane wcześniej urządzenie marki Satel to jedna z najlepszych centrali na rynku. Specyfika tego produktu zakłada aż 16 wejść na płycie, które można ostatecznie rozbudować do łącznej sumy 64 wejść (możliwe jest to do zrealizowania za pomocą klawiatury oraz ekspanderów). Omawiane urządzenie gwarantuje podstawowe 16 wejść na płycie, gdzie 4 z nich to wyjścia wysokoprądowe, a reszta, czyli 12 pozostałych wyjść, to rozwiązania typu OC. Warto wspomnieć, że i w przypadku wyjść, firma Satel zadbała o możliwość rozbudowy wyjść do łącznej sumy 64.

Poza tym centrala alarmowa obsługuje 32 strefy, co umożliwia stworzenie naprawdę zaawansowanego systemu alarmowego. Centrala alarmowa jest wyposażona fabrycznie w zasilacz o wydajności 3A, a także możliwość obsługi maksymalnie 8 klawiatur (można podpiąć klawiatury dotykowe, sensoryczne, LED, LCD, a także klawiatury dotykowe). Centrala ma również wbudowany komunikator telefoniczny, a także wbudowany bufor, o łącznej sumie 5887 zdarzeń. Warto wspomnieć, że opisywana centrala alarmowa ma również może pochwalić się również możliwością aktualizacji oprogramowania za pomocą komputera.

Zasilacz impulsowy o wydajności 3A ma funkcje ładowania akumulatora oraz diagnostyki, a znajdujące się na podstawowym wyposażeniu magistrale komunikacyjne, można podłączyć do manipulatorów oraz modułów rozszerzeń. Warto dodać, że dzięki szerokiej gamie modułów, które są dostępne w ramach tego modelu, możliwości tej centrali alarmowej są naprawdę spore. Dzięki temu można wykorzystać ten model, zarówno do niewielkich systemów, jak i do rozległych instalacji.


Materiał partnera zewnętrznego