Telefon na kartę ciągle w modzie

Telefon na kartę
Telefon prepaid to bardzo elastyczna opcja na przykład dzięki pakietom internetowym i czasowym usługom typu „bez limitu” | fot.: StockAdobe.com

Elastyczność, brak zobowiązań, szeroka oferta, a także atrakcyjne promocje i bonusy – tym właśnie operatorzy przyciągają nowych klientów do usług na kartę. Na przykładzie oferty Orange sprawdziliśmy, dlaczego telefony na kartę są ciągle tak popularne.

Zalety telefonu na kartę

Telefon na kartę to przede wszystkim brak umowy, która wiąże klienta z operatorem. Użytkownik kupuje i rejestruje kartę SIM, a potem doładowuje ją, kiedy chce, najczęściej, gdy zaczyna brakować mu środków na karcie. Nazwa telefon prepaid (po angielsku „przedpłacony” lub „opłacony z góry”) wzięła się właśnie stąd, że klient najpierw zasila konto, a potem z niego korzysta.

Telefon na kartę jest opcją dla osób oszczędnych, które lubią płacić tylko za to, z czego naprawdę korzystają. Prepaidy zwykle są tańsze od ofert na abonament. Dostępna na rynku oferta jest też szersza i często bardzo zróżnicowana.

Operatorzy starają się zachęcić klientów do telefonów na kartę nie tylko atrakcyjną ofertą, lecz także szeregiem usług dodatkowych, promocji i bonusów.

Czym operatorzy przyciągają klientów do telefonów na kartę?

Telefon prepaid to bardzo elastyczna opcja na przykład dzięki pakietom internetowym i czasowym usługom typu „bez limitu”. Klient włącza je lub wykupuje wtedy, gdy potrzebuje większej liczby gigabajtów albo możliwości rozmawiania i wysyłania SMS-ów bez ograniczeń.

Dzięki promocjom i bonusom za doładowania może z kolei liczyć na dodatkowe środki, które nie zmniejszają stanu konta po doładowaniu. Najczęściej są to gigabajty danych albo pieniądze do wykorzystania na rozmowy i SMS-y. Niekiedy operatorzy oferują też specjalne prezenty dla nowych klientów: osób, które zdecydują się przenieść numer z innej sieci lub kupić kartę prepaid do telefonu – tak zwany starter.

Przykładem może być telefon na kartę w Orange. Oprócz standardowych bonusów na starterach nowi klienci dostają prezent w wysokości 100 zł do wykorzystania na połączenia z numerami stacjonarnymi i komórkowymi (w Polsce i w roamingu w UE).

Na wykorzystanie środków jest 30 dni od momentu aktywacji bonusu, której można dokonać, wysyłając bezpłatny SMS o treści BONUS na nr 815. Promocja obowiązuje od 29 sierpnia do 31 października 2019.

Co daje oferta Orange na kartę?

Bonusy w prepaidzie Orange można dostać nie tylko na start, lecz także po każdym doładowaniu. Ucieszą one szczególnie miłośników korzystania z internetu w telefonie. W taryfie Orange Free na kartę użytkownik dostaje dodatkowe gigabajty, a ich liczba zależy od kwoty doładowania.

 

Kwota doładowania5 zł10 zł30 zł50 zł100 zł200 zł
Bonus internetowy2,5 GB5 GB15 GB25 GB50 GB100 GB
Ważność bonusu2 dni5 dni1 miesiąc3 miesiące5 miesięcy5 miesięcy

 

Co więcej jeśli klient nie zdąży wykorzystać transferu danych w terminie, może za niewielką opłatą przedłużyć ważność bonusu dowolną liczbę raczy.

Dla tych, którzy od gratisowego internetu wolą darmowe rozmowy i mają rodzinę lub przyjaciół w Orange, operator ma inną usługę: „Za darmo w Orange”. Można ją aktywować w każdym telefonie na kartę w Orange. Zapewnia ona bezpłatne rozmowy i SMS-y ze wszystkimi telefonami w sieci operatora.

Działa tak długo, jak długo klient ma ważne konto na połączenia wychodzące (czyli przez 30 dni od ostatniego doładowania lub włączenia usługi). Gdy ważność konta wygasa, usługa zostaje zawieszona do czasu, gdy karta prepaid w Orange zostanie ponownie doładowana.

Informacje o pozostałych usługach i bonusach można znaleźć na stronie operatora: https://www.orange.pl/view/oferta-na-karte.


Artykuł sponsorowany

Tags from the story
,