Kupujesz auto na kredyt? Zrób to z głową!

mężczyzna w samochodzie na ulicy
Kredyt samochodowy to poważna decyzja, dlatego nie możesz podejmować jej pod wpływem chwili | fot.: pexels

To postanowione: chcesz kupić nowy samochód. Zastanawiasz się jednak nad słusznością zaciągnięcia kredytu. Jeśli racjonalnie podejdziesz do tego tematu, nie będziesz żałować. Sprawdź, o czym należy pamiętać przy kupowaniu auta ze wsparciem zewnętrznego finansowania.

Kredyt samochodowy to czasami jedyne rozwiązanie, dzięki któremu można spełnić marzenie o fabrycznie nowym pojeździe. W zaciągnięciu zobowiązania nie ma nic złego – pod warunkiem, że wybierzesz finansowane adekwatne do swoich potrzeb oraz sytuacji materialnej.

Wybierz bank kierowcy

Jeżeli zależy ci na atrakcyjnych warunkach finansowania, nie jest wszystko jedno, gdzie będziesz ubiegać się o kredyt. Chociaż właściwie wszystkie instytucje proponują tego typu rozwiązania, warto postawić na bank kierowcy. Dlaczego?

Będziesz mieć pewność, że oferta kredytowa została skrojona na miarę potrzeb i oczekiwań kierowcy. Ponadto – jako osoba zmotoryzowana – możesz otrzymać dostęp do produktów bankowych na korzystnych warunkach. Za przykład niech posłuży Toyota Bank – bank kierowcy proponujący m.in. Moto Konto z programem lojalnościowym Tankuj Korzyści. W jego ramach możesz otrzymać zwrot kosztów tankowania paliwa – nawet do 10%.

Porównaj oferty kredytowe

Przywileje dla osób zmotoryzowanych to jedno, a korzystna oferta kredytowa – to druga kwestia. Dlatego koniecznie porównaj dostępne propozycje, uwzględniając m.in. takie aspekty jak:

  • wysokość wkładu własnego,
  • wysokość miesięcznej raty,
  • okres finansowania,
  • RRSO.

Warto także sprawdzić dodatkowe opcje, np. możliwość wymiany samochodu na nowy po kilku latach użytkowania – bez konieczności angażowania środków własnych. Taką możliwość daje Kredyt SMARTPLAN na nowe pojazdy dostępny w ofercie Toyota Banku. Na korzyść przemawia także kilka innych argumentów, m.in. niskie RRSO na poziomie 7,86%, niska miesięczna rata (niższa nawet o 40% w porównaniu z wysokością standardowej raty).

Wybierz samochód na miarę możliwości finansowych

Chociaż masz szansę na sfinansowanie samochodów klasy premium, zachowaj rozsądek. Wybierz auto na miarę swoich możliwości – adekwatnie do sytuacji materialnej. Im wyższy kredyt zaciągniesz, tym większym obciążeniem domowych finansów może być dla ciebie miesięczna rata. To ważne – szczególnie, jeśli nie jesteś pewny swojej sytuacji za kilka lat. Nie możesz bowiem pozwolić, aby nieprzewidziany wydatek utrudnił terminową spłatę zobowiązania.

Kredyt samochodowy to poważna decyzja, dlatego nie możesz podejmować jej pod wpływem chwili. Dokładnie przeanalizuj wszystkie „za i przeciw”, a następnie dokonaj wyboru odpowiedniej oferty kredytowej. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że – niezależnie od sytuacji w przyszłości – będziesz w stanie spłacać miesięczne raty zgodnie z harmonogramem.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,