Czym zajmuje się trycholog?

Dzięki przeprowadzonemu badaniu trychologicznemu i dobraniu odpowiedniej formy terapii można zapobiegać i leczyć skórę głowy oraz uniknąć nadmiernego wypadania włosów | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Częste stany zapalne skóry głowy? Swędzenie, łamliwe i wypadające włosy? To wszystko spotyka osoby cierpiące na schorzenia włosów i skóry na głowie. Bardzo często nie mają one pojęcia o swoim poważnym problemie. Skąd to się bierze?

Nie ma jednoznacznej odpowiedzi.  Wiele czynników może mieć wpływ na taki stan rzeczy. Nie ulega jednak wątpliwości, że coraz więcej osób korzysta z wizyt trychologicznych. Wyjaśnijmy zatem, czym właściwie jest trychologia? Trychologia to dziedzina badająca przyczyny powstawania patologicznych zmian w obrębie skóry głowy i włosów.

Do najważniejszych przyczyn schorzeń w obrębie skóry głowy należą:

  • silny stres
  • błędy w codziennej diecie
  • źle dobrane kosmetyki
  • czynniki genetyczne

Większość z nas przez długie miesiące bagatelizuje problem, staramy się szukać szybkich i skutecznych rozwiązań, które rzadko kiedy przynoszą oczekiwany rezultat. W ostateczności szukamy odpowiedzi u specjalisty.

Czy kiedykolwiek korzystałeś z konsultacji trychologicznej? Jeżeli nie, to koniecznie musisz to zmienić. Właśnie wizyta u doświadczonego trychologa jest w stanie pomóc Ci zadbać o skórę głowy w taki sposób, żebyś długotrwale pozbył się problemu.

Trycholog zajmuje się takimi schorzeniami skóry głowy jak: łojotokowe zapalenie skóry, przewlekły łupież czy łuszczyca głowy. Dzięki przeprowadzonemu badaniu trychologicznemu i dobraniu odpowiedniej formy terapii można zapobiegać i leczyć skórę głowy oraz uniknąć nadmiernego wypadania włosów.

Badanie trychologiczne skóry głowy – jak wygląda?

Najważniejsze żebyś podjął decyzję, później umówił się na wizytę do trychologa. Pamiętaj, żeby przed badaniem umyć włosy ale nie stosować na nie żadnych kosmetyków do stylizacji np. lakieru czy pianki. Badanie trychologiczne jest bezinwazyjne i trwa ok. 15 minut. Kamera stosowana do badania daje ponad 200 krotne przybliżenie, dzięki czemu skóra głowy, mieszki włosowe mogą być dokładnie obejrzane przez trychologa.

Zachęcamy Cię do tego, żeby się przyglądać swojej skórze głowy i odpowiednio reagować, kiedy widzisz, że coś jest nie tak.  Pamiętaj! Świadoma, szybka reakcja i wizyta u trychologa pozwoli Ci uniknąć niepotrzebnego zakłopotania w pracy, ciągłego drapania swędzącej skóry głowy oraz stale przetłuszczonych i nieestetycznych włosów. Pewnie nie raz czułeś ogromne zakłopotanie w pracy z tego powodu.

Dodatkowo jesteś w stanie zaoszczędzić pieniądze, które do tej pory przeznaczyłeś do tej pory na błędne wybory szamponów do włosów, maści czy płynów. Teraz trycholog będzie mógł postawić Ci diagnozę i zastanowić się nad wdrożeniem odpowiedniego programu terapeutycznego.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, , ,