Perfumy dopasowane do osobowości

Perfumy idealne dla kobiety
Idealny zapach dobieramy tak samo, jak ubrania czy makijaż – kierując się gustem, wiekiem i osobowością. | fot.: fotolia.com, 160718077 | autor: ipag

Idealny zapach dobieramy tak samo, jak ubrania czy makijaż – kierując się gustem, wiekiem i osobowością. Dzięki temu cały nasz styl będzie spójny i podkreślimy swoje atuty oraz cechy charakteru. Zapach powinien pasować również do pory dnia i roku.

Perfumy wybierajmy głównie pod siebie, a nie po to, aby spełnić oczekiwania innych osób. Jednak do pracy, w której mamy bezpośredni kontakt z innymi osobami, nie zaleca się używania produktów mocnych, intensywnie słodkich, kadzidlanych, czy orientalnych. Podobnie jest z okresem wiosenno-letnim. W tych porach roku warto postawić na orzeźwiające, cytrusowe, kwiatowe, drzewne, herbaciane albo morskie nuty zapachowe. Nie powinny być zbyt mocne, ponieważ w wyniku działania słońca na skórę, staną się jeszcze intensywniejsze. W ten sposób mogą okazać się drażniące dla nas i otoczenia.

Zapach musi pasować do charakteru. Oczywiście znaczenie ma tutaj przede wszystkim to, co podoba się nam samym. Mimo to istnieje kilka wyznaczników, którymi można kierować się przy podejmowaniu decyzji. Kobiety o silnej osobowości, zmysłowe, lubiące wyróżniać się w tłumie i mieć własne zdanie, najczęściej decydują się na aromaty aldehydowe i kadzidlane, czyli dość ciężkie. Cytrusy i zapachy „czyste”, orzeźwiające, np. zielonej herbaty czy drewna, wybierają osoby aktywne, lubiące minimalizm, prostotę. Często spotkamy je w kolekcji ludzi uprawiających sport. Do najpopularniejszej grupy perfum należą te z nutami kwiatowymi, które idealnie wpisują się w gust romantyczek, marzycielek i osób lubiących podkreślać swoją kobiecość. Za to zapachy orientalne odpowiadają stylistyce ludzi biznesu, eleganckich, profesjonalnych i dbających o wizerunek.

Jak szukać idealnych perfum?

Przede wszystkim testujmy i sprawdzajmy. Zamiast opierać się wyłącznie na aromacie wydobywającym się z nakrętki flakonu lub papierowego paseczka w drogerii, spędźmy z wybranym zapachem cały dzień. Dobrze jest spryskać się testerem albo kupić perfumetkę o tym samym składzie i przekonać się, czy faktycznie jesteśmy gotowi na zakup pełnowymiarowego produktu. Co więcej, nie kierujmy się tym, że spodobał się nam na innej osobie. Skóra każdego z nas może zupełnie inaczej oddawać te same nuty, a nawet wpływać na ich trwałość.

Perfumeria to pierwszy krok, który decyduje o wyborze danego zapachu. Gdy chcemy sprawdzić kilka produktów przy jednej wizycie, weźmy ze sobą ziarna kawy do wąchania (w ten sposób nie osłabimy swojego powonienia i co jakiś czas „odświeżymy” zmysły). Później wszystko zależy od naszego gustu i tego, jak wybrane nuty będą współgrać z naszym ciałem. Dopiero po upewnieniu się, że perfumy nas nie męczą, nie powodują bólu głowy, lub ich zapach nie ulega po kilku godzinach zmianie na gorsze, możemy zainwestować w wybraną markę.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,