Usuń zmarszczki bez skalpela! Poznaj skuteczny krem redukujący zmarszczki

Usuń zmarszczki bez skalpela! Poznaj skuteczny krem redukujący zmarszczki
Po krem redukujący zmarszczki warto sięgnąć odpowiednio wcześnie. | fot.: materiał zewnętrzny

Każda kobieta chce czuć się pięknie, niezależnie od wieku. Młoda skóra potrzebuje niewiele zabiegów, aby wyglądać promiennie, jednak powstające z wiekiem zmarszczki to zmora każdej kobiety. Często zapominamy o codziennej pielęgnacji skóry, aż w pewnym momencie zauważamy znaczną nadwyżkę zmarszczek. Czy w takiej sytuacji konieczne są zabiegi chirurgiczne, aby znów mieć młodą i piękną skórę twarzy? Niekoniecznie. Poznaj krem redukujący zmarszczki, który pozwoli Ci uporać się z niechcianymi zmarszczkami.

Co powoduje starzenie się skóry?

Zanim sięgniemy po środki zapobiegawcze, warto dowiedzieć się, co wpływa na powstawanie niechcianych zmarszczek. Z wiekiem naturalnie obniża się poziom hormonów, które odpowiedzialne są za regenerację skóry. Jednym z pierwszych objawów starzenia się skóry jest jej suchość, która z kolei ma wpływ na spadek elastyczności. Później zaczynają pojawiać się przebarwienia, plamy, a w końcowej fazie zmarszczki. Szybkość starzenia skóry w dużej mierze zależy od genów, jednak przede wszystkim mają na nie wpływ zanieczyszczenie powietrza, spaliny oraz promieniowanie UV. Innymi przyczynami są złe nawyki, takie jak palenie papierosów, niezmywanie makijażu itp. Wyeliminowanie szkodliwych przyzwyczajeń może pomóc w opóźnieniu starzenia skóry, jednak na dłuższą metę jest to po prostu nieuniknione. Kiedy zmarszczki już się pojawią, należy zaopatrzyć się w odpowiedni krem redukujący zmarszczki.

Skład jest bardzo ważny

Po krem redukujący zmarszczki warto sięgnąć odpowiednio wcześnie. Istnieją kosmetyki dla kobiet 20+, 30+, 40+, 50+ i wyżej, a ich skład nieco różni się między sobą, w zależności od docelowej grupy wiekowej. Pamiętajmy jednak, że cyfra przy kremie niekoniecznie musi oznaczać, iż właśnie ten produkt jest dla nas odpowiedni; przykładowo: krem 40+ może się okazać za ciężki dla kobiety po czterdziestce, dlatego zawsze czytajmy skład, gdyż każda cera jest inna.

Kremy redukujące zmarszczki w swoim składzie mają głównie witaminę A, witaminę C oraz witaminę E, które wzmacniają naczynia krwionośne, poprawiają koloryt skóry oraz zachowują jej jędrność, a także wypłycają zmarszczki. Poza kompleksem witamin w składzie kremów redukujących zmarszczki pojawiają się kwas hialuronowy oraz koenzym Q10, które regenerują i nawilżają skórę.

Który krem redukujący zmarszczki wybrać?

Firmy kosmetyczne proponują mnóstwo produktów co codziennej pielęgnacji skóry.

W drogeriach kremy z reguły posegregowane są w zależności od potencjalnego wieku odbiorcy – są półki z produktami 20+, 30+, 40+ i tak dalej. Wśród nich jest wiele firm oferujących serie przeciwzmarszczkowe, na przykład Lirene, AA, Dermika i inne. Wśród innowacyjnych produktów dostępnych na rynku można wyróżnić chociażby krem REVITALIFT LASER X3 od L’Oréal Paris. Jest to kosmetyk, który dzięki wysokiemu stężeniu składników aktywnych został porównany do zabiegu laserem frakcyjnym. Zawiera dużą ilość kwasu hialuronowego, a także opatentowaną cząsteczkę młodości PRO-XYLANE™ 3%. Skład kremu powoduje, że zmarszczki zostają wygładzone, skóra jest zagęszczona, zaś kontur twarzy wyraźnie wymodelowany. Producent zapewnia, że produkt zwiększa swoją skuteczność wraz z regularnym stosowaniem. Firma L’Oréal Paris ma w swojej gamie również inne kremy redukujące zmarszczki, po które warto sięgnąć.

Pamiętajmy, że proces starzenia skóry jest nieunikniony, jednak codzienna pielęgnacja dobrze dobranymi kosmetykami pozwala nam znacznie opóźnić ten proces oraz cieszyć się piękną i promienną twarzą znacznie dłużej. Jest to na pewno lepsze rozwiązanie niż poddawanie się chirurgicznym zabiegom redukcji zmarszczek.


Materiał zewnętrzny

Tags from the story
, ,