Zakup kosmetyków w drogerii kontra zakupy w e-sklepach

Akcesoria do makijażu
Przywykliśmy do tego, że kosmetyki kupujemy w drogeriach. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Przywykliśmy do tego, że kosmetyki kupujemy w drogeriach. Takie rozwiązanie traci jednak na popularności na rzecz zakupów w sklepach internetowych. Dowiedz się zatem, dlaczego kosmetyki lepiej kupować w sieci.

Nieużywany produkt

Zmorą wszystkich drogerii są pootwierane produkty. Każdy, kto chociaż raz wybrał się w trakcie promocji na kosmetyki, wie doskonale, że:

  • brakuje testerów,
  • produkty są pootwierane,
  • znaczna część produktów została już przez kogoś przetestowana, ale mimo to odłożona na półkę.

Ze względów higienicznych i ekonomicznych (bo przecież nikt nie chce kupować niepełnego kosmetyku) drogerie tracą w oczach klientów. Z tego też powodu e-sklepy są lepszym rozwiązaniem. Mamy bowiem pewność, że zostaną nam wysłane nowe, nieużyte kosmetyki.

Wybór bez presji

Wizyta w drogerii wiąże się zazwyczaj z jakiegoś rodzaju presją. Jeżeli robisz zakupy po pracy, doskonale wiesz, że wtedy sklep pęka w szwach. Ponadto mało kto może sobie pozwolić na spokojny wybór kosmetyków. Zazwyczaj kupujemy więc w pośpiechu, czując na sobie czyjeś spojrzenia lub wiedząc, że mamy po prostu jeszcze mnóstwo rzeczy do zrobienia.

W sklepach online nie ma takiego rodzaju presji. Robisz je z dowolnego miejsca i w dowolnym czasie. Dzięki temu możesz spokojnie zastanowić się, czy dane kosmetyki będą najlepszym wyborem.

Łatwe porównanie

Dzięki temu, że nie musisz się z niczym śpieszyć, możesz na spokojnie porównać ze sobą kosmetyki. W praktyce oznacza to, że zyskujesz szansę znalezienia produktu z lepszym składem i w lepszej cenie.

Atrakcyjne ceny

Drogerie rzadko oferują atrakcyjne ceny. Najczęściej kosmetyki można dostać taniej w czasie jakiejś większej promocji. I nic w tym złego, ale prawda jest taka, że zdarza się to rzadko (z reguły raz w kwartale). E-sklepy funkcjonują trochę inaczej. Przede wszystkim ich marża jest znacznie niższa, co oczywiście odbija się na cenach. Ponadto promocje są tam na porządku dziennym.

Oszczędność czasu

Kupowanie kosmetyków wiąże się z tym, że trzeba wyjść do drogerii. W praktyce jest to konieczność poświęcenia czasu na wizytę w kolejnym sklepie. Wystarczy, że już zakupy spożywcze zajmują Polakom minimum godzinę tygodniowo. Jak można ten czas odzyskać? Wybierając sklep internetowy, np. jeden z dobrze zaopatrzonych supermarketów online. Dzięki temu dobrej jakości kosmetyki możesz kupić niejako przy okazji zwykłych zakupów. Zaoszczędzisz tym samym wiele czasu. Warto także wspomnieć, że ominie cię stanie w kolejkach i dojazdy.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story