Słuchawki z ANC, w jakich okolicznościach są niezastąpione?

mężczyzna ze Słuchawkami z ANC na uszach
Słuchawki z systemem ANC to nieocenione osiągnięcie ciągle rozwijającej się techniki. Mają szerokie zastosowanie od  stricte zawodowego, poprzez realizowanie hobby, aż do użytkowania w sytuacjach codziennych lub gdy po prostu jedyne, o czym marzymy to "święty spokój" | fot.: stock.adobe.com

Czyli, o tym jak technologia radzi sobie z hałasem w otaczającym nas świecie.

Czym jest system ANC?

Najprościej mówiąc, system ANC jest to technologia aktywnej redukcji hałasu. Początkowo grupą docelową, dla której projektowano ANC było wojsko i szeroko pojęte środowisko okołomilitarne. Dziś technologia ta jest dostępna na wyciągnięcie ręki, dla każdego człowieka, ponieważ zastosowano ją w słuchawkach.

Celem systemu ANC jest zminimalizowanie dźwięków otoczenia, by użytkownik mógł w pełni skupić się na treści płynącej ze słuchawek. Producenci podeszli do tematu dwutorowo stosując jednocześnie wytłumienie mechaniczne, poprzez użycie materiałów izolujących dźwięk oraz wytłumienie elektroniczne, prowadzące do wytłumienia dźwięków pochodzących z otoczenia.

Słuchawki z systemem ANC – zastosowanie

Zgodnie z pierwotnym założeniem słuchawki mają pomóc w odizolowaniu się na chwilę od świata zewnętrznego, by bodźce z niego płynące nie rozpraszały uwagi użytkownika. Jest to idealne rozwiązanie dla muzyków, wokalistów, którzy muszą usłyszeć każdy dźwięk, żeby materiał muzyczny był nienaganny. Słuchawki znajdą zastosowanie także w redakcji, gdzie reporter starający się przenieść na papier wywiad, przeprowadzony ze swoim rozmówcą, jest narażony na zgiełk panujący w miejscu pracy. Jak wiadomo redakcja jest miejscem, gdzie pracuje się pod presją czasu i niesie to za sobą nieuniknione rozpraszanie uwagi przez współpracowników.

Słuchawki z ANC mają zastosowanie również w innych profesjach. Pracujesz na budowie? Połącz przyjemne z pożytecznym. Chroń swoje zdrowie odcinając się od hałasu np. młota pneumatycznego, słuchając przy tym ulubionej muzyki.

Ponadto słuchawki z technologią ANC sprawdzą się także w życiu codziennym, kiedy jedziesz autobusem, tramwajem i niekoniecznie jesteś zainteresowany rozmowami współpasażerów, bądź nie chcesz słuchać płaczu dziecka lecąc samolotem. Słuchawki z ANC znakomicie sprawdzają się w sytuacjach, kiedy chcesz słuchać treści z nich płynących, ale także, kiedy nie wydobywa się z nich dźwięk i działają, jako swego rodzaju bariera oddzielająca nas od zgiełku pędzącego świata. Chcesz odpocząć, a sąsiad postanowił zrobić remont? Nic prostszego włóż słuchawki i gotowe.

ANC w słuchawkach – skuteczność pochłaniania dźwięków

Według ogólnodostępnych statystyk technologia ANC zastosowana w słuchawkach ma wysoki próg skuteczności izolowania dźwięków otoczenia. Między innymi, dlatego nie zaleca się stosowania słuchawek wtedy, kiedy odgłosy świata zewnętrznego mogą decydować o naszym bezpieczeństwie np. podczas jazdy na rowerze, przechodzenia przez ulicę.

Słuchawki z systemem ANC to nieocenione osiągnięcie ciągle rozwijającej się techniki. Mają szerokie zastosowanie od  stricte zawodowego, poprzez realizowanie hobby, aż do użytkowania w sytuacjach codziennych lub gdy po prostu jedyne, o czym marzymy to „święty spokój”.

Producenci słuchawek z ANC oferują całe spectrum modeli: przewodowych, bezprzewodowych, o kompaktowych rozmiarach lub składanych, z łatwością dopasowujących się do kształtu głowy potencjalnego użytkownika. Uzyskujemy tym samym nie tylko komfort płynący z zastosowanego systemu ANC, ale także przyjemność użytkowania. Użycie słuchawek z technologią ANC może przenieść Cię w inny wymiar odbierania nieskazitelnie czystych dźwięków, niezakłóconych zbędnymi odgłosami otoczenia, niosąc niezrównaną przyjemność odbioru wydobywającego się z nich dźwięku.


KKO