Światowy Dzień Książki – jakie korzyści daje czytanie książek?

Dużo książek na półkach
Na dobry początek nie zaleca się sięgania po opasłe tomy lub lektury, które jak dobrze wiemy, potrafią zniechęcić nawet najbardziej zagorzałych fanów czytelnictwa. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

W XXI wieku, książki stały się przeżytkiem dla sporej części młodzieży – wszechobecne filmy, seriale oraz media społecznościowe coraz silniej odciągają społeczeństwo od jednej z najlepszych form spędzania wolnego czasu, czyli czytania książek. Oczywiście, każda forma poznawania świata jest dobra, jednak nic tak nie poszerza horyzontów, rozwija wyobraźni oraz wyrabia własne zdanie jak lektura.

  • Co czytać, żeby polubić czytanie?
  • Jakie pozycje są obecnie na topie?
  • Wykorzystaj dobrze weekend majowy

O tym, że czytanie książek jest dla nas korzystne nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Sporym plusem obecnych czasów jest na pewno fakt, iż ciekawe lektury są dostępne na wyciągnięcie ręki, a jeśli dodamy do tego możliwość korzystania z ebooków oraz audiobooków, otworzymy przed sobą naprawdę nieograniczone możliwości.

Co czytać, żeby polubić czytanie?

Na dobry początek nie zaleca się sięgania po opasłe tomy lub lektury, które jak dobrze wiemy, potrafią zniechęcić nawet najbardziej zagorzałych fanów czytelnictwa. Tutaj idealnie sprawdzą się bestsellery, pozwalające nam wyrobić własny gust i przekonać się w którym kierunku powinniśmy zmierzać. W przypadku premier jest o tyle łatwiej, że ich dostępność jest naprawdę bardzo dobra, więc nie powinniśmy mieć żadnego problemu, aby znaleźć odpowiadający nam tytuł.

Jakie pozycje są obecnie na topie

Wśród bestsellerowych nowości, będących pozycjami, które z pewnością przypadną do gustu większości czytelników, o których informuje księgarnia Virtualo, ponownie znajdziemy książkę Remigiusza Mroza. Dostępna także w formie ebooka pozycja „Umorzenie” jest dziewiątą odsłoną uwielbianej przez czytelników serii o Joannie Chyłce, na podstawie której powstał ostatnio serial telewizyjny.

Wśród innych bestsellerów Virtualo znajdziemy także „Tajemnice Korei Północnej” autorstwa Daniela Tudora i Jamesa Paersona – lektura tej książki to nie tylko przyjemność z samego czytania, ale również doskonała okazja do poznania życia współczesnych ludzi w Korei Północnej.

Niezwykle interesująco zapowiada się także „Ciemno, prawie noc”, wyróżnionej Nagrodą Literacką NIKE Joanny Bator. Wydana w 2012 roku, podobnie jak seria o Chyłce, również książka Bator została zekranizowana, co pozwoliło jej ponownie cieszyć się ogromną popularnością.

Wykorzystaj dobrze weekend majowy

Weekend majowy to idealna okazja, żeby nadrobić zaległości w książkach – sporo wolnego czasu oraz warunki sprzyjające czytaniu na zewnątrz powinny dobrze nas nastrajać. W takiej sytuacji, warto sięgnąć po bogatą ofertę ebooków Virtualo, które dają nam lekką przewagę nad papierowymi wersjami – ebooka możemy odpalić dosłownie w kilka sekund, zawsze mając pod ręką kilka interesujących książek, nie musząc martwić się o noszenie ze sobą ogromnych ciężarów.

Korzystając z dobrodziejstw technologii, możemy zaskoczyć niejednego znajomego, odpowiadając negatywnie na pytanie, czy czytasz książki, aby po chwili dodać, że czytam ebooki.


Materiał partnera zewnętrznego