Najciekawsze wydarzenia muzyczne tego lata

letni festiwal muzyczny
Nie zabraknie wydarzeń z różnych gatunków muzyki. Coś dla siebie znajdą miłośnicy rocka, elektroniki, jazzu oraz muzyki klasycznej | fot.: stock.adobe.com

Pandemia spowodowała niestety spore przerwy w wydarzeniach muzycznych. Zanosi się jednak, że tego lata fani koncertów trochę nadrobią swoje braki. Nie zabraknie wydarzeń z różnych gatunków muzyki. Coś dla siebie znajdą miłośnicy rocka, elektroniki, jazzu oraz muzyki klasycznej. Koncerty rozsiane są niemal po całej Polsce. Które wydarzenia będą w tym roku najciekawsze? 

Fest Festival 

Co prawda debiutujący chorzowski festiwal w tamtym roku się nie odbył, ale tego lata zapowiada się jeszcze lepiej. Wszystko dzięki imponującemu line-upowi, który gromadzi wiele gwiazd z Polski i zagranicy. Wystąpią znani z billboardowych list przebojów muzycy elektroniczni, czyli Kygo, Alan Walker czy Robin Schulz. Zjawi się tez gwiazda muzyki pop, czyli Aurora.

Całości dopełnią gorące nazwy z Polski, do których należą Mata, sanah, Kwiat Jabłoni czy Undadasea. Dla fanów minimalistycznej muzyki klasycznej dużym wydarzeniem będzie występ Hani Rani. Czterodniowy festiwal rozpocznie się 11 sierpnia w Chorzowie w rejonie Parku Śląskiego. 

Pol’and’Rock Festival 

„Pol’and’Rock Festival” to spadkobierca słynnego „Woodstocka”, który z powodów prawnych musiał zmienić swoją nazwę. To nie tylko największy festiwal w Polsce, ale jeden z większych w Europie i na świecie. Miejscami na koncertach bywa tutaj 600 000 ludzi jednocześnie. Tym razem impreza przenosi się z Kostrzyna nad Odrą na lotnisko Makowice w województwie zachodniopomorskim. 

Organizowany przez Jurka Owsiaka festiwal przyciąga tym, że wszystkie koncerty są całkowicie darmowe. Wystąpi wiele gwiazd polskiej sceny muzycznej, między innymi Kasia Kowalska, zespoły Dżem, Pidżama Porno i Raz Dwa Trzy. Dla fanów hip-hopu przyciągający będzie koncert Łony z nieocenionym twórca sampli, czyli Webberem. Impreza startuje już 29 lipca i potrwa 3 dni. Na szczęście nie trzeba spieszyć się z kupowaniem biletu – miejsca starczy dla każdego. 

Męskie Granie 2021 

Atutem „Męskiego Grania” jest z pewnością trasa po niemal całej Polsce. Najważniejsze polskie nazwiska muzyczne odwiedzą w tym roku Kraków, Warszawę, Poznań i Żywiec. Całość startuje 6 sierpnia, a skończy się 28 sierpnia w Amfiteatrze pod Grojcem. Na scenie na pewno zobaczymy Dawida Posiadłę, Vito Bambino czy Darię Zawiałow. Promujący imprezę singiel przenosi się odrobinę z rockowego stylu na bardziej elektroniczne rejony, co powinno przyciągnąć fanów innych stylów muzycznych. 

Cykl Koncertów Wiedeńskich 

Pod koniec lata, bo 10 września rusza seria „Koncertów Wiedeńskich”, które odbędą się niemal w całej Polsce. Orkiestra zagra między innymi w Cieszynie, Poznaniu, Katowicach, Krakowie, Szczecinie i Białymstoku. Łącznie uzbierało się ponad 20 miast. Na „Koncertach Wiedeńskich” usłyszymy niemal wszystkie najważniejsze dzieła Johanna Straussa, na które składa się zarówno wzruszający walc „Nad Pięknym Modrym Dunajem, jak i radosne operetki typu „Zemsta Nietoperza”. Nie zabraknie także słynnego „Marsza Radeckiego”, który stworzył jego ojciec. Całość będzie okraszona wspaniałą oprawą taneczną, gdzie najważniejsze będą walce oraz polki. 

MMI

Tags from the story