Premiera płyty „Lepidoptera” Sabiny Karwali

Sabina okładka
Płyta Lepidoptera jest osobistą opowieścią artystki, podszytą electro-popowym brzmieniem | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Lepidoptera to tytuł debiutanckiego albumu SABINY (Sabiny Karwali), na który składa się jedenaście electro-popowych utworów, w tym najbardziej taneczny singiel Pijane wiśnie. Za produkcję muzyczną odpowiada duo producenckie UPNDWN. Płyta będzie dostępna od 13 września 2019 roku.

Płyta Lepidoptera jest osobistą opowieścią artystki, podszytą electro-popowym brzmieniem. Utwory powstawały w ważnym dla niej okresie, kiedy kończyła Łódzką Szkołę Filmową i rozpoczynała zmagania z dorosłym życiem. Filmówka była dla niej od samego początku miejscem czerpania niezliczonych inspiracji, z kolei zderzenie z rzeczywistością po ukończeniu szkoły, przyniosło wiele nowych, mocnych doświadczeń, które wyraźnie odcisnęły swój ślad w tekstach piosenek.

Lepidoptera to bardzo autorski krążek. By mógł powstać potrzebowałam wielu inspiracji. Jedną z najważniejszych była niewątpliwie szkoła filmowa, która dała mi możliwość obcowania zarówno z teatrem, jak i z filmem. Spotkałam także wielu wspaniałych, twórczych ludzi, prezentujących różne wizje. Dzięki temu mogłam ukształtować swój gust i wybrać kierunek w którym chcę podążać – mówi Sabina.

Płytę zapowiada singiel Pijane wiśnie. To najbardziej taneczna piosenka na płycie, wręcz dyskotekowa. Z dużą dawką energii, choć śpiewam w niej o trudnych momentach w relacjach. – dopowiada SABINA.

Link do singla Pijane wiśnie: https://www.youtube.com/watch?v=bQoBR0L2e3s

Do tej pory ukazało się kilka dobrze przyjętych singli SABINY – Miejskie historie, Panowie w kapeluszach czy Kołysanka, otwierająca Live Sesję prezentującą trzy autorskie utwory artystki.

Sabina brała aktywny udział przy komponowaniu utworów. Zależało jej na tym aby przemycić do muzyki jak najwięcej ciekawych brzmień, takich jak tykające zegary, odgłosy dzikich ptaków, stare pozytywki czy oryginalne sample, które w swoim zamyśle miały być spójne z warstwą liryczną. Za produkcję albumu odpowiadają Jan Bielecki oraz Dominic Buczkowski-Wojtaszek, działający wspólnie jako duet UPNDWN.

Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
,