SB FFestival vol. 4 – największe rapowe wydarzenie początku roku 2020

sb ffestival vol.4 warszawa
Do tej pory wydarzenie skupiające się na showcase’wej prezentacji artystów związanych z ekipą i labelem SB odbywało się w Stodole. Czwartą edycję organizatorzy postanowili wyprawić w przestrzeni kultowego Torwaru | fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Czwarte uderzenie i SB FFestival zwiększa format. Do tej pory wydarzenie skupiające się na showcase’wej prezentacji artystów związanych z ekipą i labelem SB odbywało się w Stodole. Czwartą edycję organizatorzy postanowili wyprawić w przestrzeni kultowego Torwaru. Zwiększenie formatu to dobry ruch przy zainteresowaniu, jakie niosą ze sobą artyści związani z SB FFestivalem. Zapisujcie w kalendarzu datę 31 stycznia i czekajcie – w line-upie pojawiają się m.in. Bedoes, Adi Nowak, Jan Rapowanie, Białas, White 2115 i inni. Mieszanka stylów współgrająca ze sobą w obrębie tej samej ekipy i ich przyjaciół gwarantowana.

O sukcesie i rozpoznawalności SB Maffiji świadczy sukces jej poszczególnych członków. Ostatnio najwięcej mówi się o sukcesie Bedoesa, który razem z Lankiem wydał album “Opowieści z Doliny Smoków”, na którym znalazło się 20 utworów w przeróżnych stylistykach i z przeróżnymi gośćmi – od Taco Hemingwaya po Malika Montanę. Od ballad po bangery, przez romans z latino w języku hiszpańskim i z reggaetonowym zacięciem. Z poczuciem humoru, ale i z emocjonalnym mądrym przekazem. Według Spotify to najchętniej słuchany polski artysta 2019 roku. Za jego sukcesem stoją nie tylko mądry przekaz, ale i charyzma, która w parze z ekspresywną autentycznością i świetnymi produkcjami szybko pomogła Bedoesowi wzbić się na mainstreamowe wyżyny.

Pod wątpienie nie można również poddać tegorocznego sukcesu Jana-Rapowanie. Młody reprezentant (ten sam rocznik, co Bedoes, czyli 1998) krakowskiej sceny pojawił się w świadomości większego grona odbiorców w 2018 roku wraz z wydaniem albumu NOCNA ZMjANA”, który nagrał z producentem Nocnym. 2019 był z kolei momentem przeprowadzki do Warszawy, zwieńczonym powstaniem albumu “Plansze”, również nagrane w kolaboracji z Nocnym. Siła przekazu Janka leży w jego autentyczności. Raper nie udaje kogoś, kim nie jest, nie ma w nim ślepej agresji, poszukiwania swagu i chęci wpisania się w jakiekolwiek trendy. Jest wysoki level samoświadomości i dojrzałości. Egzystencjalne tematy nie są serwowane w parze z ciężkim vibem – produkcja jest lekka, ale nie banalna.

Inne nazwiska pojawiające się w line-upie również silnie zaznaczają swoją obecność na współczesnej scenie. Na festiwalu usłyszymy też nowych reprezentantów – Adi Nowak, wcześniej związany i wydawany przez Asfalt Records, zadebiutował w 2016 roku wydając EP-kę “Nienajprawdziwsze” i w ciągu ostatnich lat również zdobył niemały rozgłos. Nie można mu odmówić oryginalności i własnego stylu, co doceniła ekipa SB. Pod koniec października Adi Nowak zasilił jej szeregi. Z tej okazji na ich kanale pojawił się utwór “Hello Win!”.

Gdzie kupić bilety na SB FFestival vol. 4 ?

Bilety na SB FFestival vol. 4 można kupić w Going.
Link do wydarzenia: https://goingapp.pl/evt/2139593/sb-ffestival-vol-4


Materiał partnera zewnętrznego