Gra Cyberpunk 2077 – czy warto na nią czekać?

cyberpunk 2077
Zgodnie z dotychczas udostępnionymi informacjami, akcja gry ma mieć miejsce w 2077 roku. Gracz trafi do megalopolis o nazwie Night City, które położone jest niedaleko Kalifornii | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Komputerowa gra akcji zatytułowana Cyberpunk 2077 już od pierwszych zapowiedzi budzi wśród graczy wiele emocji. Nie dość, że tytuł nawiązuje do popularnej papierowej gry Cyberpunk 2020, to dodatkowo za jej tworzenie odpowiada najpopularniejsze studio w Polsce.

  1. Twórcy komputerowego Cyberpunka
  2. Fabuła gry Cyberpunk 2077
  3. Czy warto już teraz kupić grę Cyberpunk?
  4. Którą wersję gry wybrać?
  5. Oficjalna data premiery

Czy jednak te dwie rzeczy są wystarczającym argumentem przemawiającym za tym, aby złożyć zamówienie przedpremierowe? Zebraliśmy dla was wszystko, co wiadomo na temat Cyberpunk 2077. Z tego artykułu dowiesz się między innymi, co zawierają dostępne w przedsprzedaży edycje gry na Xbox oraz kiedy będzie miała miejsce premiera.

Twórcy komputerowego Cyberpunka

Studio CD Projekt Red ma na swoim koncie świetnie przyjętego na całym świecie Wiedźmina (a dokładniej trzy części gry oraz dwa dodatki). Już pierwsza odsłona tej serii stała się najczęściej kupowaną grą w kraju. Trzecia natomiast nie tylko zdobyła uznanie zagranicznych graczy i recenzentów, ale otrzymała wiele prestiżowych nagród i wyróżnień. Fani oryginalnego Cyberpunk 2020 mogą być więc spokojni o to, czy polskie studio poradzi sobie z przeniesieniem kultowej gry fabularnej na komputery i konsole. Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, że akcja Cyberpunk 2077 ma się rozgrywać aż 57 lat po wydarzeniach z pierwowzoru. Nad produkcją komputerowego Cyberpunka pracował również Mike Pondsmith – ceniony twórca papierowej wersji. Można mieć więc nadzieję, że wspólne efekty pracy doświadczonego studia i cenionego projektanta przełożą się na powstanie jednej z najlepszych gier ostatnich lat.

Fabuła gry Cyberpunk 2077

Zgodnie z dotychczas udostępnionymi informacjami, akcja gry ma mieć miejsce w 2077 roku. Gracz trafi do megalopolis o nazwie Night City, które położone jest niedaleko Kalifornii. Głównym bohaterem Cyberpunk 2077 ma być V. Ten niedoświadczony najemnik będzie musiał poradzić sobie z wieloma zadaniami, aby uzyskać cenny implant. Same implanty mają mieć ogromny wpływ na rozgrywkę, gdyż tylko od preferencji gracza będzie zależało to, czy jego postać stanie się świetnym strzelcem, silnym wojownikiem czy inteligentnym hakerem, który poradzi sobie z każdym zabezpieczeniem. Tego typu ulepszenia będzie można modyfikować, co ma wpływać na rozgrywkę oraz to, w jaki sposób gracz będzie mógł przejść każdą z misji. W grze pojawi się również postać, której wyglądu oraz głosu udzielił popularny amerykański aktor Keanu Reeves.

Czy warto już teraz kupić grę Cyberpunk?

Gracze zazwyczaj dzielą się na tych, którzy chętnie składają zamówienia przedpremierowe oraz osoby, które wstrzymują się z zakupem gry do momentu oficjalnej premiery. W przypadku nowej gry CD Projekt RED nie trzeba się jednak martwić, że twórcy zawiodą oczekiwania fanów. W końcu firma słynie z tego, że utrzymuje świetne relacje ze swoimi klientami i zawsze stara się zagwarantować im najlepszą jakość w najniższej cenie. Pamiętaj, że jeżeli już teraz zamówisz grę Cyberpunk 2077, to możesz uzyskać ciekawy steelbook. Jest to metalowe pudełko na grę z niepowtarzalną grafiką. Takie wydania to prawdziwa gratka dla wszystkich kolekcjonerów.

Którą wersję gry wybrać?

Jeżeli zastanawiasz się, którą wersję gry Cyberpunk 2077 zamówić, powinieneś przemyśleć kilka rzeczy. Gracze, którzy cenią sobie komfort i nie chcą przez cały czas inwestować pieniędzy w modernizowanie sprzętu, powinni wybrać jedną z wersji na konsole. Do wyboru jest Cyberpunk na PlayStation 4 oraz wersja na Xbox One. Niezależnie od tego, na którą z nich się zdecydujesz, zyskasz pewność, że gra bez żadnych problemów uruchomi się na konsoli. Lepszym rozwiązaniem wydaje się cyberpunk 2077 xbox, gdyż dysponując konsolą Microsoftu bez problemu obejrzysz również filmy na płytach Blu-ray, skorzystasz z bogatej biblioteki tytułów dostępnych w ramach taniego abonamentu oraz będziesz mógł łatwo stworzyć domowe centrum rozrywki. Konsola obsługuje zewnętrzne dyski twarde oraz odczytuje zdjęcia z pendrive’ów. Zamawiając grę przed premierą, możesz skorzystać z atrakcyjnej ceny, która na obecnie nie przekracza 269 złotych. To jednak nie wszystko! Wraz z grą dostaniesz również ciekawe dodatki fizyczne i darmowe dodatki cyfrowe. Do tych pierwszych zaliczają się mapa, naklejki, kompendium Cyberpunk oraz pocztówki, natomiast wśród cyfrowych treści znajdziesz między innymi ścieżkę dźwiękową i wysokiej jakości tapety.

Oficjalna data premiery

O tym, czy zwiedzanie Night City i przechodzenie licznych misji będzie tak satysfakcjonujące, jak obiecują twórcy, gracze będą mogli przekonać się 17 września bieżącego roku. Na ten dzień zaplanowano oficjalną premierę nowego tytułu, który ukaże się na komputery PC (gracze muszą jednak pamiętać o tym, że w celu uzyskania wysokiej jakości grafiki powinni dysponować wydajnym sprzętem), PlayStation 4 oraz Xbox One. Wspomniana premiera cyberpunk 2077 dotyczy wszystkich platform sprzętowych, dlatego niezależnie od tego, na czym planujesz grać, już we wrześniu będziesz mógł odwiedzić Night City.


Materiał partnera zewnętrznego