Największy konkurent Netflixa i HBO GO. Recenzujemy polską ofertę Amazon Prime!

kobieta oglądająca Amazon Prime
Niestety polska biblioteczka Amazon Prime jest niezwykle biedna, a część dostępnych filmów i seriali nie ma nawet polskich napisów | fot.: stock.adobe.com

Choć biblioteki Netflixa oraz HBO GO wydają się być nieskończone, tak naprawdę na obu platformach streamingowych znaleźć można jedynie kilkadziesiąt największych hitów. Pozostałe tytuły dostępne w tych serwisach są z reguły produkcjami mniej znanymi, a przez to mniej ciekawymi. Dlatego jeżeli ciekawi cię biblioteka największego konkurenta Netflixa oraz HBO GO, czyli Amazon Prime, postanowiliśmy dokładnie przyjrzeć się ofercie największej amerykańskiej firmy. Czy warto jest zainwestować w Amazon Prime?

Ile kosztuje abonament w Amazon Prime?

Amazon Prime jest znacznie tańszy od Netflixa i nieznacznie droższy od HBO GO. Za miesięczny dostęp do platformy należy zapłacić 6,99 euro, czyli nieco ponad 30 złotych. Co istotne, Amazon Prime w zamian za podanie karty kredytowej oferuje bezpłatny miesiąc korzystania z serwisu. Z okresu próbnego można zrezygnować w dowolnej chwili, a przy przerwaniu subskrypcji nie jest pobierana żadna opłata! Na dodatek pierwsze sześć płatnych miesięcy członkostwa wiąże się ze znaczącą zniżką – wysokość opłaty wynosi wówczas 2,99 euro, czyli niecałe 15 złotych miesięcznie! Musimy przyznać, że Amazon Prime ma ciekawy model biznesowy, który zachęca do darmowego wypróbowania oferty strony, a następnie zostania członkiem na dłużej, korzystając w pełni z obniżonego kosztu miesięcznej subskrypcji. Ze względu na długi okres próbny zachęcamy do samodzielnego przetestowania platformy – w ten sposób najłatwiej jest ocenić, czy warto jest zostać z nią na dłużej!

Jak wygląda techniczna strona Amazon Prime?

Jeżeli chodzi o interfejs strony, Amazon Prime przypomina Netflixa, którego użytkownicy w łatwy sposób odnajdą się w liście dostępnych tytułów (pod względem estetycznym jest ona praktycznie całkowicie skopiowana od konkurenta), jak i sekcjach takich jak „polecane do obejrzenia” czy „moja lista”. Musimy przyznać, że platforma jest niezwykle wygodna w użytkowaniu, a podczas oglądania treści nie napotkaliśmy na żadne irytujące bugi. Bardzo spodobała nam się ciekawa funkcja Amazon Prime dostępna podczas oglądania danego serialu lub filmu – po zastopowaniu w lewym górnym rogu ekranu wyświetla się lista wszystkich aktorów biorących udział w danej scenie. Świetny bajer!

Co można zobaczyć na Amazon Prime?

Niestety polska biblioteczka Amazon Prime jest niezwykle biedna, a część dostępnych filmów i seriali nie ma nawet polskich napisów (nie mówiąc o lektorze czy dubbingu). Widać, że niestety Polska jest dla firmy mało znaczącym rynkiem. Mimo to najważniejsze, „flagowe” oryginalne produkcje Amazon Prime takie jak ExpanseCzłowiek z wysokiego zamkuThe Boys czy Jack Ryan mają dopracowane, polskie napisy oraz lektora. Najgorzej przedstawia się oferta filmów na licencji – nie tylko jest ich niewiele, ale także próżno wśród nich szukać znanych i popularnych tytułów.

Zważywszy na bardzo korzystną cenę miesięcznej subskrypcji oraz darmowy okres próbny, a także dopracowaną warstwę techniczną serwisu, warto jest dać Amazonowi Prime szansę. Platformę polecamy jednak przede wszystkim fanom oryginalnych produkcji sygnowanych logo Amazonu – oferta innych treści jest na ten moment uboga i znacznie mniej atrakcyjna od biblioteczek Netflixa oraz HBO GO.

TBO