Jakie premiery teatralne czekają nas w najbliższych miesiącach?

teatr
Czas spędzony w teatrze, to chwila spotkania z czystą kulturą | fot.: stock.adobe.com

 Zbliża się okres, o którym wielu z nas marzy od kilku miesięcy. Nadchodzi czas wakacji, urlopów, ciepłych i słonecznych dni. W takim momencie wielu z nas poszukuję zajęcia, którym może wypełnić wolne chwilę. Jeśli jesteś osobą, która szuka niezapomnianych chwil, rozrywki, poszerzenia horyzontów i masz ochotę zobaczyć utalentowanych aktorów na żywo, musisz wybrać się do teatru. Jest to miejsce, które z pewnością zaspokoi wszystkie te potrzeby. Nadchodzący sezon niesie mnóstwo nowości, jednak na dwie z nich musisz koniecznie się wybrać.

Czerwiec w Poznaniu 

Jeśli jesteś mieszkańcem Poznania, lub masz ochotę go odwiedzić, to koniecznie udaj się do Teatru Polskiego. 16 czerwca odbędzie się premiera „Ulisses” Jamesa Joyce’a, w reżyserii M. Kleczewskiej. Jest to również setna rocznica wydania dzieła, którego nowe tłumaczenie stworzył Maciej Świerkocki. W obsadzie znajdziesz m.in Piotra Jankowskiego czy Mariusza Adamskiego. Co zachęci cię jeszcze bardziej, to spektakl z towarzyszeniem Orkiestry Antraktowej Teatru Polskiego w Poznaniu, pod kierownictwem Adama Domurata oraz chóru „Pogłosy”. Wyobraź sobie, że Leopold Bloom budzi się w Poznaniu i rusza na jego ulice. Z każdą chwilą, rzeczywistość staję się bardziej nierealna. Nie można również pominąć wątku miłości Bloom i Molly, którzy rocznice urodzin nieżyjącego syna, spędzają osobną. Dzieje się tak, aby mogli zrozumieć jak bardzo za sobą tęsknią. „Ulisses” to dzieło o miłości, dowód na to, co może ocalić nasze człowieczeństwo. Nie pozostaje ci nic innego, niż zaplanować czerwiec w Poznaniu, by móc zobaczyć prozę irlandzkiego autora na polskiej scenie teatralnej.

Wrzesień w Warszawie

Dla fanów Warszawy i muzyki, niespodziankę szykuje Teatr Syrena. Już 10 września, możesz udać się na musical pt. „Matylda”, który jest inscenizacją powieści słynnej powieści Roalda Dahla, o tym samym tytule. Twórcami spektaklu są m.in Jacek Mikołajczyk i Mariusz Napierała. W głównych rolach: Łucja Dobrogowska, Julia Kołodziejak, Emilia Lasak, Agnieszka Rose.  „Matylda” to opowieść o cudownej dziewczynce, która posiada niecodzienne zdolności. Zaczytana w książkach dziewczyna, żyję w rodzinie bezmyślnie zapatrzonej w ekran telewizora. Dziewczynka trafia do szkoły rządzonej przez antypatyczną dyrektorkę. Poznaje tam również kobietę, która dostrzega jej niesamowity talent. Jeżeli brakuje ci rozrywki, mobilna rzeczywistość męczy, to koniecznie wybierz się na musical „Matylda”. W zestawie otrzymasz niezapomniane wspomnienia, mnóstwo emocji, dobrej muzyki i choreografii. We wrześniu koniecznie zaplanuj wizytę w Warszawie. 

Czas spędzony w teatrze, to chwila spotkania z czystą kulturą. Na moment zostajesz przeniesiony do zupełnie innego świata, w którym życie przebiega inaczej. Na chwilę zapominasz o swoich problemach i skupiasz się na rozterkach bohaterów, które pochłaniają cię w całości. W tym innym świecie stajesz się zupełnie inną postacią, która może odpocząć od swojej rzeczywistości. Do tego czeka na ciebie mnóstwo łez, śmiechu i  emocji. To wszystko oferuje jedno miejsce- teatr, do którego koniecznie się wybierz w najbliższym czasie. 

JKR

Tags from the story
, ,