Co warto wiedzieć o multi- sensorycznej wystawie prac Vincenta van Gogha otwartej w Warszawie?

VAN GOGH
Po sukcesie wystawy w wielu centrach kultury na całym świecie, wystawa może cieszyć oczy polskich koneserów sztuki, warto się pośpieszyć chcąc ją zobaczyć na własne oczy, gdyż jest otwarta jedynie do 14 I 2022 r | fot.: stock.adobe.com

Niderlandzki malarz Vincent van Gogh wywarł wielki wpływ na sztukę, wystawy jego prac darzone są zainteresowaniem na całym świecie. Wystawa obrazów urodzonego w Brabancji Płn. wirtuoza malarstwa przemierzyła już Los Angeles, Nowy Jork, Paryż, Las Vegas i Toronto, teraz cieszyć oczy oglądaniem dzieł mistrza będą mogli warszawscy koneserzy sztuki oraz ci wszyscy, którzy przybędą do stolicy Polski by podziwiać arcydzieła.

Kiedy i gdzie można zobaczyć multi- sensoryczną wystawę prac van Gogha?

Ekspozycja będzie otwarta w terminach od 29 X 2021 r. do 14 I 2022 r. , w stołecznym centrum EXPO XXI mieszczącym się przy ul. Ignacego Prądzyńskiego 12/14. Bilet ulgowy przysługuje studentom do 26 r.ż. oraz seniorom którzy ukończyli 65 r.ż., ponadto organizatorzy oferują promocje w postaci biletów szkolnych oraz dla osób z niepełnosprawnościami wraz z towarzyszącymi im opiekunami, oraz bilety rodzinne. Dzieci które nie ukończyły 6 r.ż. wejdą na ekspozycję nieodpłatnie, z jedną osobą dorosłą wejdą maksymalnie dwoje dzieci które nie ukończyły wskazanej powyżej granicy wieku. Cena biletu bez zniżki wyniesie 70,00 PLN.

W jakich godzinach jest prezentowana wystawa i ile czasu potrzeba na zwiedzenie ekspozycji?

Wystawa jest prezentowana w godz.10:00- 20:00, natomiast czas zwiedzania został wyliczony na 1 h. Ekspozycja gości od poniedziałku do niedzieli w podanych, stałych godzinach, natomiast kasa biletowa jest czynna od godz.10:00 do godz. 19:00. W razie jakichkolwiek wątpliwości można skontaktować się telefonicznie z działem informacji, ponadto podany został adres e-mail: info@wystawavangogh.pl na który można słać wiadomości w razie jakichkolwiek pytań bądź wątpliwości.

Dlaczego warto nabyć bilet i przybyć do EXPO XXI podziwiać prace mistrza?

Po pierwsze jest to najbardziej innowacyjna forma doświadczania sztuki, dzięki zastosowanej technologii Digital Art 360. Po drugie, powierzchnia która została zagospodarowana w celu prezentacji dzieł holenderskiego artysty to 2000 metr. kwadrat. Każda z prac malarza zostanie przedstawiona jako tętniące kolorami, życiem płótna. Po trzecie, widz który postanowi tutaj przybyć dowie się również wiele o życiu osobistym van Gogha, gdyż wyświetlone zostaną jego listy do brata, do Theo v. Gogha. Z korespondencji, uczestnik wystawy dowie się jak bogatym wewnętrznie człowiekiem był niderlandzki artysta oraz w jak mistrzowski sposób władał piórem. Kolejną sprawą jest doskonale dobrana muzyka, która towarzyszy ekspozycji, przy pomocy niej możliwe stanie się przeniesienie w czasoprzestrzeni do wszystkich tych miejsc, w których tworzył Vincent, do Holandii, Paryża, Arles, Saint-Rémy de Provence oraz Auvers-sur-Oise. Wystawa cieszyła się bardzo dobrymi opiniami wszędzie gdzie była dotychczas wystawiana, laurkę wystawiły jej prestiżowa i poczytna trybuna prasowa ’ The New York Times’ jak również sieć telewizyjna NBC News. Wszędzie gdzie pojawiała się wystawa, czy był to Dubaj, Moskwa, Nowy Jork, Berlin czy paryskie muzeum „Atelier des Lumières”, cieszyła się wielkim uznaniem.

Podsumowanie
Niderlandzki malarz, Vincent van Gogh to klasa sama w sobie, wymieniany jest w jednym rzędzie z innymi wirtuozami pędzla tj. Diego Velazquez, Francisco Goya, natomiast jeśli chodzi o impresjonizm nie ma sobie równych. Po sukcesie wystawy w wielu centrach kultury na całym świecie, wystawa może cieszyć oczy polskich koneserów sztuki, warto się pośpieszyć chcąc ją zobaczyć na własne oczy, gdyż jest otwarta jedynie do 14 I 2022 r.

RAD

Tags from the story
,