Place zabaw metalowe – funkcjonalność i bezpieczeństwo współczesnych placów zabaw

Metalowy plac zabaw z atestem
Plac zabaw metalowe to połączenie trwałości, wysokiej estetyki i bezpieczeństwa. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Place zabaw metalowe – funkcjonalność i bezpieczeństwo nowoczesnych placów zabaw. Plac zabaw metalowe w nowoczesnej odsłonie niczym nie przypominają tych z lat 80. ubiegłego wieku. Teraz miło zaskakują swoją różnorodnością, dbałością o najmniejsze szczegóły i przede wszystkim wysokim poziomem bezpieczeństwa.

Doskonałe pod wieloma względami urządzenia są odzwierciedleniem potrzeb i marzeń dzieci. Plac zabaw metalowe to połączenie trwałości, wysokiej estetyki i bezpieczeństwa. Wykonane przez doświadczonych architektów i projektantów cieszą się doskonałą sławą przez wiele lat.

Plac zabaw ze zjeżdżalnią

Każdy plac zabaw musi spełniać rygorystyczne normy z zakresu bezpieczeństwa. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Place zabaw metalowe – nowa odsłona

Place zabaw metalowe cieszą się uznaniem zarówno przedszkoli, jak i wspólnot osiedlowych, które stawiają na wysokie bezpieczeństwo urządzeń oraz ich trwałość. Bezspornie metalowe place zabaw wykonane są zgodnie z normami bezpieczeństwa, przy zastosowaniu najnowocześniejszych technologii. Są odporne na czynniki atmosferyczne, a także na ataki wandalizmu — słowem służą dzieciom przez długie lata.

Bezpieczne place zabaw metalowe wbrew pozorom eliminują ryzyko poważnych zagrożeń, a dzięki swojej finezji budzą dziecięcą kreatywność i chęć do zabawy z rówieśnikami. Bezspornie stają się miejscem spotkań, w których nie ma miejsca na stagnację.

Plac zabaw metalowe – bezpieczeństwo nowoczesnych rozwiązań

Każdy plac zabaw musi spełniać rygorystyczne normy z zakresu bezpieczeństwa. Ta zasada dotyczy zarówno urządzeń, nawierzchni, jak i położenia i zachowania właściwych odległości od budynków czy jezdni.

Plac zabaw metalowe podlegają wszystkim przepisom i dyrektywom dotyczącym ogólnego bezpieczeństwa produktów opisanych m.in. w dyrektywie 2001/95/WE. Główną jej zasadą jest to, że producenci mogą wprowadzać na rynek — a więc finalnie na place zabaw — produkty w pełni sprawdzone i bezpieczne. Tę ostatnią kwestię regulują normy PN-EN 1176 oraz PN-EN 1177, które odnoszą się do zarówno do urządzeń, jak i właściwej nawierzchni.

Kolejną kwestią, która stanowi o komforcie oraz bezpieczeństwie jest łatwość utrzymania miejsca w czystości, oraz prostota konserwacji. W tej materii bezspornie wygrywają plac zabaw metalowe, które nie mają sobie równych.

Zasady bezpieczeństwa a metalowe place zabaw

Głównym gwarantem bezpieczeństwa jest zastosowanie certyfikowanych produktów wykonanych zgodnie z normami i wbudowanymi we właściwy sposób. Plac zabaw metalowe to przyjazna przestrzeń, w której zadbano o każdy element.

Zaletą metalowych placów zabaw, która wpływa na bezpieczeństwo jest zamontowanie poszczególnych części na konstrukcjach stalowych. Wysoka stabilność i praktycznie znikoma podatność na warunki atmosferyczne sprawia, że nawet modułowe rozwiązania wyróżniają się trwałością. Ponadto tego rodzaju placom niestraszne jest intensywne użytkowanie. Warto podkreślić, że elementy odsłonięte są pokrywane bezpiecznym tworzywem, dzięki czemu nie ma zagrożenia bolesnym stłuczeniem. Plac zabaw metalowe z powodzeniem spełniają swoją funkcję w przedszkolach, w parkach, a także w wersji prywatnej — na ogrodzie.

Dlaczego place zabaw metalowe są tak dobre

Dobrze zaprojektowany i nienagannie wykonany plac zabaw to prawdziwy raj dla dzieci. Jeśli , a co za tym idzie intensywność użytkowania będzie ogromna.

Place zabaw metalowe dzięki swojej konstrukcji przewyższają trwałością i wytrzymałością inne rozwiązania. Ponadto sam materiał, z jakiego wykonane są poszczególne elementy, pozwala na stworzenie nowoczesnych urządzeń. Producenci wykorzystują te możliwości i proponują innowacyjne rozwiązania, całkowicie nowe modele urządzeń czy też łączą funkcje zabawy ze sportem.

Unikalne wzornictwo w połączeniu z zabezpieczeniami antykorozyjnymi i dowolną kolorystyką przyciąga przez wiele lat chętnych do zabawy. Podkreślmy, że metalowe place zabaw mogą być uniwersalne, ale też i tematyczne. Możemy więc spotkać się z nowoczesną wersją domku na drzewie, ścianką wspinaczkową, elementami parku linowego, a także z tunelami czy fantastycznie wygiętymi zjeżdżalniami.

Reasumując place zabaw metalowe to niezmiennie najbezpieczniejsze centra rozrywki na świeżym powietrzu. Trwałość i nowoczesność idą tutaj w parze, co niesamowicie cieszy mniejszych i większych użytkowników. Stabilność konstrukcji i niezliczona ilość możliwości projektowych pozwala na stworzenie unikatowych miejsc, modeli i urządzeń. Organizując plac zabaw warto zainwestować w tę jakość i otrzymać miejsce absolutnie unikatowe i ponad wszystko bezpieczne.


Materiał partnera zewnętrznego