Jak tanio wyposażyć kuchnię w sprzęt AGD?

Sprzęt AGD w kuchni
Czy poza popularnym zakupem sprzętu na raty, istnieją sposoby na tanie wyposażenie kuchni w AGD? | fot materiały prasowe

Duże AGD do kuchni kupuje się bardzo rzadko – raz na kilka lub kilkanaście lat. Lodówki, zmywarki, wielofunkcyjne roboty i inne urządzenia stosowane w kuchniach są drogie, przez co nie każdego stać na ich zakup za gotówkę. Czy poza popularnym zakupem sprzętu na raty, istnieją sposoby na tanie wyposażenie kuchni w AGD? Sprawdzamy.

Sprzęt powystawowy

Tanie AGD do kuchni można znaleźć między innymi w tzw. outletach oraz firmach zajmujących się sprzedażą urządzeń pochodzących z ekspozycji w marketach i sklepach branżowych. Sprzęty powystawowe przeważnie nie różnią się znacznie od nowych i są objęte taką samą gwarancją co urządzenia spoza ekspozycji (choć nie jest to regułą). Czasami noszą drobne ślady użytkowania, takie jak rysy czy otarcia, częściej jednak sprzedawane są po prostu bez oryginalnych opakowań czy elementów będących na wyposażeniu standardowych zestawów (np. instrukcji). Urządzenia powystawowe można kupić nawet 75% taniej niż te same sprzęty w cenach regularnych.

Urządzenia z wyprzedaży

Tani sprzęt AGD do kuchni można także nabyć na wyprzedaży. Promocje na sprzęty gospodarstwa domowego organizują markety takie jak Media Markt, Media Expert czy RTV Euro AGD oraz sklepy wielobranżowe typu Carrefour czy Tesco. Duże sieci kuszą przecenami urządzeń AGD do kuchni w praktycznie każdej gazetce promocyjnej – tanie sprzęty kuchenne można w nich nabyć przez cały rok. Produkty z tego typu promocji są fabrycznie nowe i identyczne z tymi sprzedawanymi w innych miejscach w cenach regularnych. Zazwyczaj pochodzą z tzw. końcówek serii, a ich ceny (od kilku do kilkunastu procent niższe od typowych) wynikają z chęci szybkiej sprzedaży.

Sprzęty w promocji

Kupując AGD do kuchni, warto też poszukać promocji dedykowanych osobom remontującym kuchnie. Bardzo często bowiem markety i sklepy specjalistyczne proponują klientom zakupy w tzw. zestawach (np. przy zakupie lodówki, piekarnika i zmywarki tej samej marki czajnik elektryczny i toster gratis). Mogą okazać się one bardzo opłacalne, szczególnie jeśli planuje się wymianę wszystkich urządzeń w kuchni za jednym zamachem. Poza promocjami typu 2,3 czy 4w1, dobrze rozważyć kody rabatowe. Można dzięki nim uzyskać rabat w wysokości od kilku do kilkudziesięciu procent na wszystkie produkty oferowane przez daną sieć handlową.

AGD do kuchni to niemały wydatek. Zdecydowanie warto więc pomyśleć nad rozwiązaniami, które pozwolą na jego zredukowanie. Sprzęt AGD do kuchni można nabyć tanio na wyprzedażach w marketach lub sklepach wielobranżowych oraz na promocjach typu 2 czy 3 w 1 organizowanych przez różne punkty i sieci handlowe. Na urządzeniach AGD do kuchni da się także zaoszczędzić, korzystając z kodów rabatowych czy też wybierając urządzenia powystawowe.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,