Letnie słońce w kryształowej karafce

letnie nakrycie stołu
Naszą popołudniową kawę z deserem czy podany obiad w ogrodzie uprzyjemnią nam oryginalne dodatki i drobne udogodnienia | fot.: materiał partnera

Czy masz stolik w ogrodzie i nie wiesz jakiego rodzaju letniego nakrycia użyć? Chcesz aby twój stolik prezentował się elegancko czy był tylko twoją prywatną strefą do odpoczynku. Szukasz pomysłu aby zaskoczyć rodzinę albo przyjaciół aranżacją stołu na letnie popołudnie. Twoja kreatywność i dobranie odpowiednich detali pozwoli na stworzenie czegoś niebagatelnego.

Trendy i owędy – czyli czego nie wiesz

Moda zmienia się każdego sezonu. Ale pewna zasada pozostaje niezmienna. Do letniego nakrycia stołu będzie ci potrzebna zastawa stołowa. Natomiast w kwestii doboru kolorów, kształtu czy klimatu zastawy stołowej twojego wyboru nie ogranicza praktycznie nic. W aktualnych trendach prym wiodą kolory: niebieski, fioletowy i zielony. Możemy zdecydować się na jednolity kolor czy wzór ale też na eklektyczny zestaw utrzymany zarówno w zbliżonych, jak i skrajnie od siebie odmiennych paletach kolorystycznych. Talerze wyglądające, jak kupowane pojedynczo, zdecydowanie wiodą prym w aktualnych trendach. Eklektyzm świetnie dopełni klimat wakacyjnego luzu i doda naszemu stołowi nieco szczypty szaleństwa. Dopełnieniem będzie odpowiedniego koloru obrus albo bieżnik który podkreśli kolor zastawy. W przypadku obrusu lub bieżnika możemy także postawić na kolor, jednakże neutralnym i zawsze trendy wyborem będzie tu także biel. Co więcej, szaleństwo piknikowego koloru nie musi być jedynym słusznym wyborem, a minimalistyczna może być także cała zastawa i wystrój. Biały kolor zastawy, szklane dzbanki czy piękne smukłe karafki spełnią te wymogi i zachwycą każdy nawet wysublimowany gust.

Karafka, dzbanek, co jeszcze?

Na żadnym letnim stole nie powinno zabraknąć pojemników na wodę, słodką letnią nalewkę czy kompot z owoców. Drobny detal, jak zachwycająca kryształowa karafka z zawartością czegoś, co ugasi nasze pragnienie albo pobudzi apetyt zdecydowanie doda charakteru całości. Mnogość kształtów, wzorów i materiałów, z jakich są wykonane współczesne dzbanki, pojemniki na wodę czy karafki zaspokoi każdy nawet wyrafinowany gust i dopełni obrazu naszego pogodnego letniego popołudnia. Karafka służy dzisiaj nie tylko do podania trunków, nalewek czy win, ale także do umieszczenia na stole zwyklej wody z miętą w sposób, który ubogaci i nada naszemu letniemu stołowi wykwintnej elegancji. Nowoczesna zastawa w połączeniu z ciekawym kształtem karafki czy dzbanka może nadać napojom czy mocniejszym napitkom walorów smakowych i podkreślić ich smak. Najpopularniejsze są powszechnie znane dzbanki i karafki, ale również ciekawe wzory posiadają kanki których można użyć do udekorowania letniego stołu w stylu prowansalskim lub shabby chic. To że karafki, dzbanki czy puchary towarzyszyły nam przez wieki nie umniejsza to ich użyteczności i zalet w udekorowaniu stołu we współczesnym wydaniu. Dzbanek lub karafka to detal, jednak na tyle istotny, że warto o nim pamiętać przy wakacyjnym przyjęciu czy pikniku.

Dodatki i gadżety na letni stół

Naszą popołudniową kawę z deserem czy podany obiad w ogrodzie uprzyjemnią nam oryginalne dodatki i drobne udogodnienia. Na pewno taką rolę spełnią kwiaty włożone do dzbanka czy serwetki włożone do serwetnika. Różnego rodzaju podkładki, lampiony, świeczki czy luźno rzucone kryształki odbiją promienie słoneczne i kolorowo rozświetlą nasz stół. Aby nadać specjalnego charakteru naszemu letniemu stołowi użyjmy specjalnych obręczy na serwetki lub umieśćmy girlandy lampionów powieszonych dookoła stołu, przy którym zebrani są nasi goście. Aby cieszyć  się towarzystwem bliskich przy letnim stole, skupmy się nie tylko na pysznym jedzeniu i dobrym humorze, ale też ładna oprawa naszego stołu. Dlatego zastawa dobrana w przemyślany sposób, dekoracyjne szklane karafki i dzbanki oraz drobne dekoracje na pewno uświetnią każde, nawet niewielkie przyjęcie.

OLI

Tags from the story
,