Salon w wielkim stylu – czas na new design. Najmodniejsze aranżacje 2022 roku na wyciągnięcie ręki

Salon w wielkim stylu – czas na new design. Najmodniejsze aranżacje 2022
W tym roku salon powinien być zaaranżowany w taki sposób, by mógł wypełniać różne funkcji w zależności od potrzeb | https://elements.envato.com/

Salon to miejsce, w którym najczęściej odpoczywamy i spędzamy czas wspólnie z bliskimi. W ostatnich miesiącach w wielu domach zyskał on dodatkową funkcję i stał się miejscem pracy. W 2022 roku salon musi być wielofunkcyjny, wygodny i, w jak największym stopniu, nawiązywać do natury. Czego zatem możemy spodziewać się w modnych salonach 2022 roku?

Funkcjonalność

W tym roku salon powinien być zaaranżowany w taki sposób, by mógł wypełniać różne funkcji w zależności od potrzeb. Aby tak było, najlepiej podzielić go w widoczny sposób na poszczególne strefy. Można tego dokonać na wiele sposobów. Jednym z najprostszych jest wyodrębnienia poszczególnych stref za pomocą kolorów. Można tego dokonać wykorzystując kilka barw lub używając różnych odcieni tego samego koloru. Innym sposobem stworzenia stref jest ustawienie mebli w taki sposób, aby dzieliły przestrzeń na kilka części. Do tego celu może służyć np. narożnik czy kanapa. Ostatnim ze sposobów wydzielenia stref funkcjonalności jest wykorzystanie ścianek i przepierzeń. Dzięki tym ostatnim powstają niewielkie pomieszczenia, które łączą się i tworzą całą przestrzeń salonu.

salon dodatki
Salon zaaranżowany zgodnie z najnowszymi trendami nie może być przeładowany meblami i dodatkami, ale nie powinien też świecić pustkami | fot.: https://elements.envato.com/

Wygodny minimalizm

Po niemal dwóch latach spędzonych na kwarantannach i w izolacji wielu Polaków przekonało się, że w pomieszczeniach pełnych mebli i różnych dekoracji trudno jest wypocząć. Kojąco na nerwy działają pomieszczenia urządzone w minimalistycznym stylu, choć często wydają się one chłodne. Dlatego w tym roku w salonach króluje wygodny, ciepły i miękki minimalizm. Projektanci zalecają pomalowanie ścian w łamanych kolorach bieli – idealnie sprawdzą się takie odcienie jak śmietana, wanilia czy biała czekolada. Wybierając meble i dodatki najlepiej postawić na te o zaokrąglonych kształtach, które dodadzą pomieszczeniom miękkości i przytulności. Można ich poszukać w sklepach internetowych np. ekskluzywne artykuły do wnętrz znajdziesz na MyHoneyHome.pl.

Nurt ekologiczny

Od kilku lat w aranżacji wnętrz bardzo widoczne są trendy ekologiczne. Projektanci zwracają uwagę na naturalną kolorystykę oraz materiały wykorzystywane do wykonania mebli. W 2022 roku ten trend nadal obowiązuje. Wybierając meble warto postawić na kolory ziemi takie jak różne odcienie beżu, brązu i zieleni. Doskonale sprawdzą się meble z naturalnych materiałów. Bardzo modne są stoliki z kamiennymi blatami – szczególnie polecany jest marmur. Warto także pomyśleć o meblach rattanowych lub wiklinowych, które wspaniale uzupełniają i ocieplają wnętrze.

naturalna kolorystyka meble wnętrze
Projektanci zwracają uwagę na naturalną kolorystykę oraz materiały wykorzystywane do wykonania mebli | fot.: https://elements.envato.com/

Dekoracyjne dodatki

Salon zaaranżowany zgodnie z najnowszymi trendami nie może być przeładowany meblami i dodatkami, ale nie powinien też świecić pustkami. Dlatego wybierając dekoracje należy dobrze przemyśleć każdy zakup i dostosować go do aktualnych potrzeb. Projektanci zachęcają do zakupu stojących lamp, które rozświetlą wnętrze. Najlepiej, aby miały zaokrąglony lub kulisty kształt klosza. Doskonałymi elementami dekoracyjnymi są także wazony oraz metalowe misy.

Pandemia odcisnęła swoje piętno nie tylko na zdrowiu ludzi ale niemal na każdej dziedzinie życia. Widać to bardzo wyraźnie w przypadku architektury wnętrz. Ludzie, którzy przez długie godziny każdego dnia znajdują się w mieszkaniu mają dość wielobarwnych, bogato zdobionych wnętrz urządzonych w maksymalistycznym stylu. Dlatego wnętrza 2022 są bardziej stonowane. Projektanci stawiają na ciepły i naturalny minimalizm. Zamiast zazwyczaj stosowanej bieli w przestrzeniach minimalistycznych, w tym roku wykorzystywane są jej ciepłe odcienie. Uzupełnieniem całości są meble w naturalnych kolorach o zaokrąglonych kształtach. Do ich wykonania wykorzystywane są naturalne materiały, co nawiązuje do panującego nurtu ekologicznego. Pandemiczna rzeczywistość sprawiła, że w wielu domach konieczne stało się wydzielenie miejsca do pracy zdalnej. Odpowiedzią na ten problem stały się salony podzielone na strefy, które wyraźnie wskazują, gdzie jest miejsce do pracy a gdzie do relaksu. Salon urządzony zgodnie z trendami 2022 to miejsce funkcjonalne i ładne, a przede wszystkim takie, w którym chce się przebywać.

Materiał partnera

Tags from the story
, , ,