Ekskluzywna bielizna – niezbędna dla wymagającej kobiety

piękna naturalna dojrzała kobieta w biustonoszu
Dbanie o swój strój zacznijmy od wygodnej, dobrej jakości ale niepozbawianej pazurka bielizny | fot.: stock.adobe.com
1
1

Wraz z wiekiem nasze oczekiwania rosną. Z kobietą jest jak z winem – im bardziej dojrzałe – tym bardziej wytrawne, tym bardziej eleganckiej oprawy potrzebuje. Kobiece piękno nie przemija, jeśli się o nie odpowiednio dba. Zadbane kobiety emanują blaskiem i stylową elegancją. Te z kolei są cechami pań świadomych i umiejących odpowiednio podkreślić swoje atuty. Choć niewątpliwie najważniejszym elementem kobiecej prezencji są fryzura, zadbana skóra i właściwy ubiór, to jednak pewność siebie należy budować od podstaw. Taką niezbędną bazą dla każdej kobiety jest bielizna.

Styl i elegancja kształtują się z wiekiem

Jako nastolatki niespecjalnie zwracamy uwagę na to, jaką jakość ma bielizna w naszej szafie. Wtedy ważne są moda, obowiązujące trendy, kolory i (niestety) niska cena. Jakość materiału czy wygoda spadają na dalszy plan – o ile  w ogóle się liczą. Młodość ma swoje prawa i taryfę ulgową. Nawet jeśli coś nie pasuje – jest za szerokie lub za ciasne – młode dziewczyny swoją świeżością, skłonnością do eksperymentów i naturalną prezencją niemal zawsze wyglądają dobrze. Kiedy jednak wkraczamy w dojrzałość, zaczynamy przykładać większą uwagę do jakości, kroju czy fasony rzeczy, które zakładamy na siebie. Zwłaszcza w przypadku bielizny, która nie tylko powinna podkreślać atuty a ukrywać niedoskonałości, ale przede wszystkim powinna dawać uczucie komfortu noszenia. Dobrze skrojona bielizna, odpowiednio dobrane kolory, idealne wzory podkreślające to, co w nas piękne – oto niezbędne elementy pozwalające na prezentowanie swojej kobiecości i seksualności.  Z wiekiem nasze oczekiwania i wymagania rosną. Niewiele pań zadowolą zakupy wśród stert niskobudżetowych biustonoszy czy fig. W pewnym wieku kobieta jest świadoma swoich potrzeb – a co za tym idzie – jakości kupowanych produktów. Nie muszą one być niebotycznie drogie, ale powinny spełniać określone oczekiwania. Mieć odpowiednią jakość korelującą z ceną, spełniać oczekiwania dotyczące fasonu i kolorystyki. Elegancka bielizna subtelnie podkreśla to, co jest w nas najpiękniejsze i dyskretnie maskuje ewentualne niedoskonałości.

Jak dobrać bieliznę dla kobiety dojrzałej?

Dbanie o swój strój zacznijmy od wygodnej, dobrej jakości ale niepozbawianej pazurka bielizny. Jak to zrobić w wieku dojrzałym? Przede wszystkim znajdźmy balans pomiędzy wygodą, a atrakcyjnością samej bielizny. To oczywiście bywa trudne: wraz z wiekiem pojawiają się asymetrie, trudne do ukrycia niedoskonałości sylwetki czy inne mankamenty wpływające na nasze poczucie atrakcyjności. W takim przypadku złym wyborem są biustonosze typu sportowego albo bezkształtne, pozbawione fiszbinów modele. Z drugiej strony kompletnie nie sprawdzą się staniki promowane przez szczupłe modelki o niemal chłopięcej figurze. Znalezienie złotego środka to przede wszystkim znajomość własnych rozmiarów tak, aby bielizna nie była ani zbyt luźna, ani nie uwierała. Wybierając biustonosz nie kierujmy się „nieśmiertelnym” u młodych kobiet: 75 B. Nawet jeśli mieścimy się w swoje dawne ubrania, nasz biust może wymagać już innych rozmiarów. To naturalna kolej rzeczy. Dojrzałe panie powinny więc poszukać sklepu oferującego dostępność dużych rozmiarów – zdarza się, że kobiety zaniżają wielkość miseczki, przez co bielizna nie pełni należycie swych funkcji. Zwróćmy także uwagę na inne ważne aspekty, takie jak stabilność konstrukcji, wygodne, szerokie ramiączka podtrzymujące biust czy doskonale wyprofilowane, nieco pełniejsze i usztywniane miseczki. Pamiętajmy także o właściwym obwodzie pod piersiami – tutaj najczęściej popełnianym błędem jest dobór zbyt luźnych biustonoszy. Bielizna w trakcie noszenia dopasuje się do naszych krągłości.

Podobnie w przypadku fig – młode kobiety chętnie eksperymentują ze stringami czy mocno wyciętymi fasonami. Oczywiście, jeśli lubimy tego typu kroje i dobrze w nich wyglądamy nie musimy z nich rezygnować. Jednak w przypadku mankamentów figury czy zwiększonej potrzeby wygody poszukajmy bardziej komfortowych rozwiązań – jednym z nich są na przykład figi o podwyższonym stanie. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby taka bielizna była z koronki lub innego seksownego materiału. Ważne, żebyśmy czuły się w niej dobrze. Nie bójmy się także zainwestować w producenta wysokiej klasy bielizny. Poszukajmy produktów, które nie będą się deformować, rozciągać i w efekcie prezentować coraz mniej estetycznie. Ekskluzywna bielizna to inwestycja w naszą kobiecość i pewność siebie.

Wygoda jest najważniejsza

Chyba każda z nas zgodzi się ze stwierdzeniem, że obcisła bielizna, niewygodne biustonosze o konstrukcji niczym ze stali plus zbyt ciasne stringi – nie wywołają ani zachwytu, ani poczucia wygody, ani też pożądanego efekty wizualnego. O ile wiek nastoletni pozwala na eksperymentowanie z różnymi pseudo – bieliźnianymi wynalazkami, o tyle kobiety dojrzałe po prostu zmieniają swe priorytety. Nie da się iść do pracy w bieliźnie, która wpija się w skórę. Nie mówiąc już o tym, że fizycznie trudno jest się skupić na wykonywanych obowiązkach czując ucisk czy wbijające się fiszbiny. Nie wygląda także zbyt estetycznie, kiedy pani z odrobinę większym brzuchem czy pełniejszymi biodrami na siłę wciska na siebie np. ciasne stringi.

Z kobietą dojrzałą jest też trochę tak jak z drogocennym obrazem – rama musi podkreślać, a nie konkurować z tym, co na płótnie. Im bardziej subtelne, im pokazują mniej, im bardziej tajemnicze są kobiety, tym bardziej atrakcyjnie będą się prezentować. Jeśli nasza metryka wskazuje na potrzebę czegoś więcej niż tylko – kolor, moda i ogólnie wywołanie efektu wow – pomyślmy o profesjonalnym doradztwie w dziedzinie doboru bielizny. Dlatego jeśli poszukujemy przewodnika i sprawdzonej porady w sprawie doboru bielizny, skorzystajmy z usługi profesjonalnego brafittingu. Na perfekcyjnie dopasowanej bieliźnie, jak na bazie, możemy budować bowiem dalszą część stylizacji.


OLI