Garnitur szyty na miarę – jaka jest jego cena?

garnitur muszka
Każdy z nas ma zupełnie inne wymiary i proporcje, a garnitur jest ubraniem, jakie powinno być idealnie do nich dopasowane | fot.: materiał partnera

W męskiej garderobie nie może zabraknąć miejsca na garnitur. To elegancki strój, jaki jest wymagany podczas wielu okazji. Jeżeli do tego czeka nas wesele lub inna ważna uroczystość albo zajmujemy wysokie stanowisko, a garnitur jest naszym strojem służbowym, to dobrym pomysłem będzie model szyty na miarę.

Prawdą jest, że w garniturze każdy mężczyzna wygląda dobrze, ale niekoniecznie zawsze będzie to ten sam krój, kolor, nie wspominając o rozmiarze, długości nogawek czy rękawów. Każdy z nas ma zupełnie inne wymiary i proporcje, a garnitur jest ubraniem, jakie powinno być idealnie do nich dopasowane. Nie możemy więc garnituru pożyczać ani wychodzić z założenia, że wchodząc do sklepu, na wieszaku będzie wisiał model od razu na nas pasujący. Jeśli natomiast zdecydujemy się na szycie na miarę, zyskujemy pewność, że będziemy wyglądać znakomicie.

Jak wygląda szycie na miarę?

Przede wszystkim musimy o tym rozwiązaniu pomyśleć wcześniej niż na kilka dni przed ważną uroczystością. Szycie na miarę jest dłuższym procesem, co wpływa również na cenę, ale do tego wrócimy za moment. Kiedy zdecydujemy się na ten wariant, trzeba znaleźć dobrą pracownię krawiecką. Przykładem jest Cafardini: https://www.cafardini.com/garnitury-i-smokingi-na-miare/.

Krawiec zada nam pytania związane z oczekiwaniami, doradzi, co będzie dobrze wyglądać przy naszej sylwetce. Zaprezentuje nam różne tkaniny i dodatki. Ponieważ tego typu miejsca muszą dbać o renomę, mamy gwarancję, że do wyboru będziemy mieć materiały najwyższej jakości. Następnie krawiec ściągnie miarę i przystąpi do pracy, a my odwiedzimy jego pracownię za kilka tygodni. Wtedy też odbywać się będą przymiarki i nanoszone zostaną poprawki. Garnitur będziemy odbierać podczas jednego z kolejnych spotkań. W zależności od miejsca, zaawansowania projektu, systemu pracy i kilku innych czynników szycie garnituru na miarę trwa od kilku tygodni do nawet kilku miesięcy.

garnitur na miarę
Krawiec zada nam pytania związane z oczekiwaniami, doradzi, co będzie dobrze wyglądać przy naszej sylwetce | fot.: materiał partnera

Ceny garniturów szytych na miarę

Jakość i dopasowanie garnituru szytego na miarę jest nieporównywalnie lepsza niż tego w sklepach sieciowych, ale jakość kosztuje. Biorąc pod uwagę klasę materiałów, idealne dopasowanie i ogrom pracy, jaką musi poświecić specjalista, nikogo nie powinno dziwić to, że ubranie będzie droższe. Na cenę składa się szereg elementów i w każdej pracowni cennik może być na nieco innym poziomie.

Przykładowo wspomniane Cafardini proponuje garnitur dwuczęściowy w cenie od 4500 zł. Gdybyśmy chcieli zamówić samą marynarkę, to cena wynosiłaby co najmniej 3150 zł, a zamówione spodnie kosztują od 1350 zł w górę. Część klientów decydujących się na szycie garnituru na miarę jednocześnie myśli o szytej na miarę koszuli. Taka opcja też oczywiście jest i jej cena zaczyna się na poziomie 890 zł. Jak widać, kwoty do najniższych nie należą, ale pamiętajmy, że jest to inwestycja w nasz wizerunek. Garnitur jest naszą wizytówką, a ten wysokiej klasy posłuży nam przez długi czas, a patrząc z tej perspektywy, wydatek jest wart uwagi.

Materiał partnera