Jakie i gdzie wybrać okulary przeciwsłoneczne?

Kobieta w okularach przeciwsłonecznych i czapce rekina
Okulary przeciwsłoneczne to modny i praktyczny dodatek, który pasuje zarówno kobietom jak i mężczyznom. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Okulary przeciwsłoneczne to modny i praktyczny dodatek, który pasuje zarówno kobietom jak i mężczyznom. Z tego też powodu czasami trzeba się mocno natrudzić, aby znaleźć odpowiednio dopasowane okulary. Warto to jednak zrobić, bo dzięki temu będziesz mógł je nosić na co dzień i tym samym zadbać o zdrowie oczu i własny komfort.

  1. Ponadczasowe okulary przeciwsłoneczne
  2. Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów?
  3. Sklep internetowy z markowymi okularami

Jednocześnie pamiętaj, że źle dobrane okulary będą niewygodne i mogą zepsuć efekt końcowy starannie zaplanowanej kreacji.

Ponadczasowe okulary przeciwsłoneczne

Klienci zamawiający nowe okulary zazwyczaj zastanawiają się nad tym, czy warto dopłacać do markowych modeli, jeżeli można znaleźć tanie pary, które na pierwszy rzut oka wyglądają bardzo podobnie. Pamiętaj jednak o najważniejszym – w przypadku ochrony oczu nie powinno się oszczędzać. Tanie okulary przeciwsłoneczne już przy dokładnym sprawdzeniu wyglądają gorzej, gdyż są wykonane z niskiej jakości materiałów, a dodatkowo noszenie ich przez dłuższy czas może powodować dyskomfort. Najgorsze jest jednak to, że w okularach niewiadomego pochodzenia bardzo często nie są stosowane filtry, nawet jeżeli producent zamieszcza informacje o ich użyciu. Tym samym nie zabezpieczają przed szkodliwymi promieniami UV.

Kobieta w jeansowej kurtce i okularach przeciwsłonecznych
Klienci zamawiający nowe okulary zazwyczaj zastanawiają się nad tym, czy warto dopłacać do markowych modeli. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zwróć również uwagę na to, że kupując dobre okulary przeciwsłoneczne nabywasz przedmiot codziennego użytku, który jest trwały i odporny na uszkodzenia. W byle jakich okularach już po kilku użyciach mogą poluzować się niektóre elementy, przez co nie będą stabilnie leżały. Jeżeli natomiast przed zakupem markowych okularów powstrzymuje cię wysoka cena, koniecznie sprawdź ofertę sklepu internetowego twoje soczewki pod adresem twojesoczewki.com, gdyż niejednokrotnie można tu trafić na świetne promocje.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie okularów?

Kupując okulary słoneczne pamiętaj o trzech rzeczach. Pierwszą jest określenie, czy mają to być okulary damskie czy też męskie. W sprzedaży znajdziesz również modele uniwersalne, ale najczęściej producenci stosują wspomniany podział, aby ułatwić zakupy. Drugą istotną rzeczą jest kształt okularów. Obecnie bez najmniejszego problemu można znaleźć praktycznie wszystkie możliwe rodzaje oprawek, od filmowych typu aviator, przez prostokątne, a na kocich kończąc. Nie wszystkie kształty będą jednak odpowiednie do twarzy twojej lub osoby, której chcesz kupić nowe okulary w ramach prezentu. Chociaż dobór oprawek to skomplikowana sprawa, z reguły wystarczy trzymać się jednej zasady, aby zakup był udany. Chodzi o noszenie okularów o innym kształcie oprawek niż kształt twarzy. Jeżeli więc posiadasz okrągłą twarz, unikaj owalnych oprawek. Zamiast tego wypróbuj wayfarer lub prostokątne, a na pewno zauważysz różnicę w wyglądzie. Ostatnią istotną rzeczą przy wyborze okularów jest określenie ich przeznaczenia lub przynajmniej stopnia zaciemnienia. Inne modele będą odpowiednie dla kogoś, kto chce korzystać z okularów podczas wędkowania w słoneczne dni, a inne dla kierowców.

Sklep internetowy z markowymi okularami

Przystępne ceny i duży wybór okularów takich producentów jak Ray-Ban, Icon, Turro, Vogue, DKNY i wielu innych to największe zalety sklepu internetowego. Zamawiając tu okulary możesz też skorzystać z oferty na akcesoria, a nawet zamówić soczewki kontaktowe w przeróżnych wariantach. Sklep działa już od 2005 roku i nieprzerwanie oferuje klientom wysoką jakość produktów oraz świetną obsługę. W stałej ofercie posiada około 2000 różnych produktów, dlatego na pewno znajdziesz tu coś dla siebie.


Materiał partnera zewnętrznego