Modny zegarek męski – jak wybrać?

Zegarek męski
W przypadku zegarków męskich, istnieje kilka uniwersalnych porad, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem. | fot.: Fotolia

Chcąc sprawić radość bliskiej osobie, zwłaszcza w kontekście zbliżających się świąt Bożego Narodzenia, możemy sprezentować jej zegarek. W przypadku mężczyzn, jest to nie tylko dodatek do stroju, ale także gadżet, który będzie podkreślać indywidualny styl. Jak więc dokonać wyboru, żeby spełniał oczekiwania drugiej osoby?

W przypadku zegarków męskich, istnieje kilka uniwersalnych porad, które warto wziąć pod uwagę przed zakupem. Oczywiście, wciąż najlepszą opcją jest wspólne wybranie się z partnerem, żeby pośród dostępnych opcji, sam odpowiedział na pytanie, który z nich najbardziej przypadł mu do gustu, jednak chcąc sprawić niespodziankę, musimy same się natrudzić.

Zegarek męski na prezent to oczywiście świetny pomysł. To co powinnyśmy wziąć pod uwagę to styl w jakim ubiera się mężczyzna którego chcemy obdarować, czy ma być to zegarek do noszenia na co dzień, czy na specjalne okazje, jaki mamy budżet na taki prezent. Jeżeli jednak chcesz kupić zegarek modny, to warto abyś odwiedziła w tym celu Instagram, gdzie odnajdziesz wiele inspiracji i na pewno zauważysz panujące trendy. Podpowiadamy, czemu powinnaś poświęcić więcej uwagi.

Na co należy zwrócić uwagę wybierając męski zegarek?

  1. Rodzaj zapięcia

    W przypadku męskich zegarków, jeśli chodzi o rodzaj zapięcia, nieustannie bezkonkurencyjny pozostaje skórzany pasek. Niezależnie od tego, czy jest to klasyczny czasomierz, czy bardziej ekstrawagancki model, wykonanie ze skóry świetnie sprawdza się w każdym przypadku, co jest bardzo cenione przez fanów.Przeglądając ostatnie trendy na Instagramie, można dostrzec, że klasyczna bransoleta radzi sobie coraz lepiej, jednak do skórzanego wykończenia jest jej jeszcze daleko. Kto wie, może wkrótce nastąpi zmiana króla? Obecnie jednak, warto zdecydowanie postawić na klasyczny skórzany pasek.
  2. Kształt koperty

    Jeśli mowa o kopercie i jej kształcie, Instagram oraz blogi modowe nie pozostawiają nam żadnych złudzeń – panowie wciąż zdecydowanie stawiają na okrągłą. Jest ona nie tylko najmodniejsza i najchętniej wybierana, ale także, dzięki swoim kształtom, pasuje niemal do każdej kreacji, co jest bardzo ważnym czynnikiem.Oczywiście, można odrobinę zaszaleć i spróbować na przykład kwadratowej koperty, jednak tak samo jak w przypadku okrągłej, nie należy zbytnio przesadzić z jej rozmiarami, gdyż minimalizm nadal jest w modzie, a zbyt wyróżniająca się koperta może zostać źle odebrana – o tym należy pamiętać, zwłaszcza jeśli wybieramy zegarek męski na prezent.
  3. Kolor tarczy

    Klasyka, klasyka i jeszcze raz klasyka – w ten sposób chyba najłatwiej wpasować się w obecne trendy. Wybór koloru tarczy na jaki możemy sobie obecnie pozwolić przyprawia o zawrót głowy, jednak wierność klasycznym kolorom, który współgrają z całością zegarka i nie wyróżniają się zbytnio, nadal jest w modzie.Biel, czerń oraz wszelkie odcienie szarości sprawdzą się w przypadku każdego stylu i chociaż eksperymentowanie jest ciekawym rozwiązaniem to jeśli mówimy o kolorze tarczy, nie należy przesadzać z kolorystyką.

Niezależnie jednak od tego w którym kierunku pójdziemy wybierając zegarek męski na prezent, najważniejszym aspektem jest to, aby pamiętać, iż należy inwestować w dobre jakościowo zegarki, które posłużą przez długie lata.


Materiał partnera zewnętrznego