Najlepsi kreatorzy perfum. Które nazwiska trzeba znać?

ekskluzywne perfumy Si Armani na czarnym tle
Georgio Armani to jeden z najlepszych projektantów mody wszech czasów. Oprócz ubrań w portfolio marki znajdziemy także wiele kosmetyków oraz perfum | fot.: unsplash

Zapach aplikowany na ciało towarzyszy człowiekowi od wieków. Na początku wcierano w skórę oleje i zioła, stopniowo eksperymentując z połączeniami. Dzisiaj trudno wyobrazić sobie łazienkową szafkę pozbawioną perfum. Produkty te są obecne w portfolio marek kosmetycznych o różnym stopniu ekskluzywności. W przemyśle perfumiarskim wykorzystuje się około 400 zapachów pochodzenia naturalnego i 1500 aromatów syntetycznych. Czym różnią się perfumy tworzone przez znane domy mody? Które nazwiska światowych perfumiarzy wypada znać i jakie są ich sztandarowe zapachy?

1. Georgio Armani

2. Calvin Klein

3. Coco Chanel

4. Christian Dior

5. Ralph Laurent

Powyższe nazwiska to, oczywiście, tylko kilka z długiej listy światowej sławy perfumiarzy.

Georgio Armani

Georgio Armani to jeden z najlepszych projektantów mody wszech czasów. Oprócz ubrań w portfolio marki znajdziemy także wiele kosmetyków oraz perfum. Kilka zapachów dzisiaj nosi status wręcz kultowych. Inne na rynku są stosunkowo krótko, a już osiągnęły wysoką pozycję oraz podbiły serca wielu milionów klientów. Do bardziej klasycznych zalicza się linia Acqua di Gio, w której znaleźć można zapachy zarówno dla pań, jak i panów, na dodatek w kilku wariantach. Motywem przewodnim wszystkich jest woda, choć odmieniona przez różne przypadki. Wśród nowszych propozycji wyróżnić warto wodę perfumowaną Si. To nowoczesny owocowo-kwiatowy zapach chypre, który także istnieje w kilku wersjach. Aby wybrać najlepszą dla siebie, dobrze jest skorzystać z próbek i przetestować produkt na ciele, na przykład dzięki ofercie dostępnej na: https://przetestujperfumy.pl/445_armani.

Calvin Klein

Calvin Klein to także projektant mody, który stworzył kilka słynnych zapachów. Do klasyki zalicza się dzisiaj wypuszczony na świat w 1985 roku Obsession oraz trzy lata młodsze Eternity dostępne w kilku wersjach. Lata 90. należały do bardzo popularnego CK One adresowanego do nowego pokolenia. To zapachy unisex, czyste, świeże, cytrusowe. Na fali sukcesu powstało kilka odmian tych perfum, w tym zmieniana corocznie edycja wakacyjna CK One Summer.

Coco Chanel

Coco Chanel na stałe wpisała się w historię mody kilkoma dziełami. Pierwszym z nich jest słynna mała czarna. Drugim: legendarne perfumy Chanel No. 5, które na noc zakładała sama Marilyn Monroe. Od roku 1922 nie schodzą one z listy najpopularniejszych zapachów świata. Nie są to oczywiście jedyne perfumy wypuszczone na rynek przez ten dom mody. Dużą popularnością cieszy się wyrafinowany, kwiatowy Chanel Coco Mademoiselle oraz Chanele Chance.

Christian Dior

Dior to bodaj najbardziej ekskluzywna marka francuska. Pierwsze perfumy stworzone przez Christiana zainspirowane zostały jego siostrą, stąd właśnie ich urocza nazwa Miss Dior. Bardzo charakterystyczna kwiatowo-pudrowa kompozycja podbiła serca kobiet na całym świecie. Od tego czasu równie entuzjastycznie przyjmowano pozostałe nuty zapachowe. W 1963 roku twarzą perfum Dior Sauvage został sam Alain Delon, a po odświeżeniu produktu w 2015 roku do współpracy zaangażowano Johnny’ego Deppa. Najbardziej znaną kompozycją męską jest jednak Farenheit z 1988 roku. Gwiazdy kobiecego kina pokochały z kolei zapach J’Adore.

Ralph Laurent

Marka Ralph Laurent ma w swoim portfolio kilkadziesiąt zapachów. Są to eleganckie i niebanalne kompozycje, w których wykorzystuje się takie akcenty jak olejek rumiankowy, imbir czy kwiat lotosu. Do sztandarowych kompozycji perfumiarskich należy kolekcja dla panów Polo dostępna w kilku nutach zapachowych odróżnianych różnymi kolorami flakonów.


Materiał partnera zewnętrznego