Powrót do szkoły! Stylizacje z dresami w roli głównej

różowy dres damski
Dobrym wyborem na powrót do szkoły jest dres.... klasyczny, czyli składający się ze zwykłej bluzy i spodni | fot.: materiał partnera

Jeszcze kilka lat temu dresy w szkole mogłyby wzbudzić kontrowersje. Mówiono, że jest to ubranie niestosowne, nieadekwatne do okoliczności. Wiele się jednak zmieniło – nie tylko zastosowanie dresów, lecz również normy. Czy szkolne stylizacje z dresami mają sens?

Ubranie do szkoły – co wolno, a czego nie?

Szkolny dress code bardzo często omówiony jest w statucie i to właśnie tam należy szukać informacji o dopuszczalnym ubiorze. Warto jednak podkreślić, że istnieją też pewne umowne zasady. Przede wszystkim ubranie do szkoły powinno być schludne, czyste i stosowne, nie skąpe czy wulgarne. Spódniczki i spodenki nie mogą odsłaniać zbyt wiele – optymalna długość to ta do połowy uda. Niedozwolone są ubrania z obraźliwymi i kontrowersyjnymi nadrukami/wzorami.

Dawniej za niestosowny ubiór do szkoły uznawano też odzież sportową, w tym dresy. Obecnie nie jest to już tak oczywiste, bo moda znacząco się zmieniła. Sportowe ubrania nie są już wyciągniętymi dresami czy kompletem na WF. Zamieniły się w modną opcję na co dzień, która może mieć bardzo wiele wersji: od streetwearowej po elegancką. W efekcie dresy można nosić na różne okazje, także do szkoły.

Czy wszystkie dresy można założyć do szkoły?

Nie. Co prawda wiele zależy od wieku dziecka, ale bez wątpienia pewne rzeczy trzeba mieć na uwadze. W przypadku młodszych dzieci priorytetem jest wygodna. Trudno więc skupiać się na aspekcie stosowności czy wygody. Rodzic wybierze po prostu taki komplet, który zapewnia dziecku komfort i nie odsłania ciała.

Sprawa się nieco komplikuje, gdy mowa o młodzieży. Wtedy nastolatki interesują modne dresy damskie na co dzień, nie te najwygodniejsze czy dopuszczalne. Nie ma w tym nic dziwnego, bo każda dziewczyna chce czuć się modnie, zwłaszcza w okresie szkolnym, gdy ubranie poniekąd definiuje osobę i jej wartość. Należy jednak pamiętać, że nie każdy zestaw noszony przez influencerkę sprawdzi się do szkoły.

Trzeba unikać dresów, które odsłaniają dużo ciała np. brzuch. Popularne teraz zestawy z topami są więc złym pomysłem. Dotyczy to także kompletów z krótkimi spodenkami. Poza tym dresy do szkoły nie mogą być bardzo wyzywające np. opinające całe ciało. Ozdoby i nadruki nie mogą przekazywać treści obraźliwych.

Jakie dresy damskie są dobre do szkoły?

Dobrym wyborem na powrót do szkoły jest dres…. klasyczny, czyli składający się ze zwykłej bluzy i spodni. Taki zestaw nie ma w sobie nic kontrowersyjnego, a dodatkowo jest maksymalnie wygodny. Sprawdzi się świetnie i w szafie nastolatki, i młodszego dziecka. Natomiast aby uniknąć nudy, warto wybrać model o klasycznym fasonie, ale z ciekawym nadrukiem lub w przykuwającym oko kolorze.

różowy dres damski
Dobrym wyborem na powrót do szkoły jest dres…. klasyczny, czyli składający się ze zwykłej bluzy i spodni | fot.: materiał partnera

Nastolatki, które lubią się wyróżnić, powinny mieć na uwadze komplety w nasyconych, modnych kolorach. Obecnie na topie są dresy w energetycznych, poniekąd odważnych barwach. Co ważne, wybierając taki zestaw do szkoły, fason trzeba mieć na szczególnej uwadze. Połączenie odważny krój + odważny kolor może być zbyt kontrowersyjne.

pomarańczowy dres kobiecy
Obecnie na topie są dresy w energetycznych, poniekąd odważnych barwach | fot.: materiał partnera

Ciekawym pomysłem na stylizację do szkoły są też dresy wzorzyste. Takie modele mają wyjątkowy styl, bo łączą sport z ubraniami casualowymi. Przy okazji stanowią też dobrą alternatywę dla zwykłych “nudnych” kompletów i mają w sobie coś bardzo młodzieżowego. Do szkoły sprawdzą się świetnie!

dres kobiecy w kwiaty
Ciekawym pomysłem na stylizację do szkoły są też dresy wzorzyste | fot.: materiał partnera

Z czym łączyć dresy noszone do szkoły?

Dodatki do szkolnej stylizacji nie są obowiązkowe, ale jeśli już chcesz je założyć, postaw na stylową i minimalistyczną biżuterię. Może to być np. skromna bransoletka lub ulubiony, delikatny zegarek. Bardzo dobrze z dresami wyglądają też okulary przeciwsłoneczne.

Materiał partnera

Tags from the story