Skórzany pasek – jak o niego dbać?

skórzany męski pasek do spodni
Jeśli regularnie czyścisz swoje paski skórzane i przechowujesz je w odpowiednich warunkach, a chcesz dodatkowo o nie zadbać, rozważ zabiegi pielęgnacyjne obejmujące stosowanie specjalnych preparatów | fot.: materiał partnera

Paski skórzane to jeden z najbardziej niedocenianych elementów garderoby. Korzysta się z nich właściwie na co dzień, lecz siła ich oddziaływania przytłumiona jest przez bardziej rzucające się w oczy spodnie, koszule i marynarki. Pasek niewątpliwie jednak posiada moc akcentowania stroju, podkreślając jego styl, a poza tym – ma przecież bardzo ważne zastosowanie praktyczne. Biorąc to wszystko pod uwagę, warto dbać o skórzane dodatki tego typu, aby służyły nam jak najdłużej. Dowiedz się, jak czyścić i przechowywać paski na co dzień!

Jak czyścić skórzane paski?

Pasek skórzany męski to produkt, który bardzo łatwo utrzymać w czystości. Jeśli ulegnie zabrudzeniu, wystarczy skorzystać z ręcznika papierowego lub bibuły. Następnie miejsce po plamie można posypać mąką ziemniaczaną albo pudrem, które należy zetrzeć po trzech godzinach. Inny problem stanowi guma do żucia przyklejona do paska. Wbrew pozorom takie rzeczy się zdarzają. Co wtedy? Wykorzystaj kostki lodu umieszczone w woreczku foliowym. Niska temperatura sprawi, że guma stwardnieje, dzięki czemu łatwo będzie ją usunąć.

W przypadku czyszczenia paska pamiętaj przede wszystkim o tym, aby nie wystawiać go na intensywne działanie wody. Przetrzyj go najwyżej wilgotną ściereczką i natychmiast osusz – w przeciwnym razie narażasz skórę na zniszczenie. Pielęgnacji mogą wymagać także metalowe elementy paska. Jeśli chcesz oczyścić zaśniedziałą klamrę, zastosuj zwykłą pastę do zębów. Pozwoli Ci ona przywrócić blask każdej sprzączce.

Jak przechowywać skórzane paski?

Do zniszczenia skórzanego paska może przyczynić się tak błaha kwestia jak sposób jego przechowywania. Pamiętaj więc, aby nie trzymać go w pobliżu źródeł ciepła – pieców czy kaloryferów. Wysoka temperatura może spowodować wysuszanie i pękanie ich powierzchni. Podobnie skończy się wystawianie paska na działanie promieni słonecznych, które dodatkowo przyczynią się do blaknięcia jego koloru.

Z drugiej strony nie możesz też narażać skórzanych pasków na destrukcyjny wpływ wilgoci. Spowoduje ona powstanie pleśni, która całkowicie zniszczy powierzchnię skóry. Najlepiej więc trzymać pasek w ciemnej, suchej szafie. Powinien leżeć tam zwinięty, ewentualnie zabezpieczony dodatkowym bawełnianym woreczkiem, który ochroni go przed zarysowaniami powstającymi wskutek kontaktu z innymi twardymi przedmiotami.

Jak dodatkowo dbać o skórzane paski?

Jeśli regularnie czyścisz swoje paski skórzane i przechowujesz je w odpowiednich warunkach, a chcesz dodatkowo o nie zadbać, rozważ zabiegi pielęgnacyjne obejmujące stosowanie specjalnych preparatów. Skórę paska możesz poddać impregnacji, a także natłuszczaniu – wydłuży to jej żywotność, zwiększy odporność i zabezpieczy na wypadek pęknięć. Środki tego typu powstają na bazie olejków bądź wosku. To jedna z najskuteczniejszych metod konserwacji galanterii skórzanej.

Jeśli szukasz pasków wykonanych z wysokogatunkowej skóry, zapoznaj się z ofertą sklepu Puccini. To sprawdzona jakość i ponadczasowy design!

Materiał partnera zewnętrznego