Srebrne kolczyki – elegancka biżuteria niezależnie od okazji

Kobieta nosząca długie kolczyki
Srebro jest bardzo uniwersalne, pozwala na łączenie biżuterii z dowolnym ubraniem, a kupione w profesjonalnym sklepie jubilerskim będzie trwałe i piękne przez wiele lat. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Chociaż srebro jest bardziej miękkie, niż złoto, to są osoby, które cenią je i nie wyobrażają sobie domowej szkatułki na biżuterię bez kilku kompletów kolczyków na co dzień i na specjalne okazje. Srebro jest bardzo uniwersalne, pozwala na łączenie biżuterii z dowolnym ubraniem, a kupione w profesjonalnym sklepie jubilerskim będzie trwałe i piękne przez wiele lat.

Do czego pasują srebrne kolczyki?

Kolczyki powinno się dobierać tak, by pasowały nie tylko do ubrania, ale także do fryzury oraz kształtu twarzy. W ofercie sklepu z biżuterią znaleźć można zarówno skromne, małe kolczyki, tzw. wkrętki, kolczyki długie oraz krótkie, skromne oraz bogato zdobione kamieniami i cyrkoniami, o wymyślnych kształtach czy łączące w sobie srebro i złoto. Kolczyki mogą odwrócić uwagę od świetnej bluzki, którą warto było wyeksponować, albo przeciwnie – zwrócić uwagę na siebie, gdy ubranie jest skromne. Mogą rozświetlić wyraz twarzy, dodać blasku, wygładzić rysy twarzy albo wysmuklić szyję. Trzeba jednak wiedzieć, jak je dobierać.

Jak dobrać kolczyki do kształtu twarzy?

Twarz owalna: jeśli chcemy, aby owalna buzia wydawała się nieco bardziej okrągła, kolczyki powinny mieć kształt kwadratowy lub prostokątny. Nie muszą być długie, nie muszą być krótkie, ważne jednak, by miały ostre kształty.

Twarz trójkątna: do buzi, w której wyróżnia się spiczasty podbródek i szerokie czoło, dlatego długie modele kolczyków jeszcze bardziej wysmuklą twarz, co w tym przypadku zadziała niekorzystnie. Lepsze więc będą kolczyki krótkie albo zupełnie niewielkie. Kółka, serduszka, kwiatki na wkrętki sprawdzą się w takim przypadku wyśmienicie.

Twarz kwadratowa wygląda lepiej, gdy w uszach są kolczyki kuliste lub w kształcie okręgów albo łezki. Łagodzą one rysy twarzy i ją optycznie wysmuklają.

Twarz okrągła jest idealna do kolczyków długich. Wisząca ozdoba w uszach nadaje rysom twarzy ostrości. Dla osób, które nie czują się swobodnie z wiszącymi, długimi ozdobami, lepsze będą te krótkie modele, ale z pionowymi elementami.

Pudełko na biżuterię
Kolczyki powinno się dobierać tak, by pasowały nie tylko do ubrania, ale także do fryzury oraz kształtu twarzy. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Jak dobrać kolczyki do kształtu dekoltu?

Top bez ramiączek czy gorset wymuszają umiar w ilości biżuterii. Zrezygnować należy w takich przypadkach z wisiorka czy naszyjnika, a zdecydować się należy na długie, zwisające i bardzo efektowne modele srebrnych kolczyków.

Dekolt bogato zdobiony to idealne tło dla kandelabrów, czyli wiszących i mocno zdobionych kolczyków ażurowych.

Dekolt w kształcie łódki to sugestia, by założyć duże, ale okrągłe kolczyki.

Golf, kołnierzyk czy stójka komponuje się z małymi kolczykami z diamentem, kamieniami i ich imitacjami albo dla pereł.

Niezależnie od tego, jaką biżuterię dobieramy, musimy pamiętać, że przepych nigdy nie przynosi dobrych rezultatów. Dlatego im mniej, tym lepiej, a łączenie wielu rodzajów biżuterii trzeba dobrze przemyśleć, nawet jeśli kolczyki pozornie idealnie pasują do pierścionków czy wisiorków. Ozdoba tylko w postaci kolczyków przyciągnie wzrok właśnie do nich, nawet jeśli będą niezwykle skromne. Często też do bogato zdobionych sukienek czy gorsetów lepiej założyć tylko i wyłącznie kolczyki.

Jakie kamienie i dodatki ozdabiają kolczyki?

Kolczyki mogą być zupełnie skromne, jak i bardzo ozdobne. Niektóre modele wydają się ciężkie, błyszczą z daleka, inne jedynie stanowią kropeczkę w płatkach uszu. O tym, jak różne i jak piękne mogą być srebrne kolczyki przekonuje nas oferta znanego sklepu z biżuterią. Kolczyki srebrne są równie efektowne, jak te z żółtego czy białego złota, są też zdobione kamieniami czy wzorami, bywają też modele proste, ale jednocześnie bardzo eleganckie. Do ozdoby kolczyków służą między innymi cyrkonie w różnych kształtach, ale też masa perłowa, kolorowa emalia, czarne kryształy, naturalne oraz syntetyczne kamienie takie jak: cytryn, granat, kamień księżycowy, karneol, ametyst, rubin, akwamaryn albo szafir… Warto je poznać, przyjrzeć im się z bliska, bo chociaż niewielkie, to mają ciekawą kolorystykę i wyglądają przepięknie.

Naprawianie srebrnych kolczyków
Srebro kupione w profesjonalnym sklepie jubilerskim będzie trwałe i piękne przez wiele lat. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Srebro łączone ze złotem?

Nic nie stoi już na przeszkodzie, by łączyć srebro ze złotem. Coraz częściej takie połączenie pojawia się w kolekcjach najbardziej znanych domów mody, nie tylko w jednym rodzaju biżuterii. Projektanci przekonują też, że można założyć dwie bransoletki: złotą i srebrną albo założyć srebrny pierścionek do złotej obrączki. To dlatego w ofercie kolczyków pojawiają się także takie, które złożone są z dwóch kruszców. Jeśli więc masz ochotę założyć srebrne kolczyki, ale nosisz złotą obrączkę, nie popełnisz żadnego faux pax. Zasadą wciąż jednak obowiązującą jest ta, która mówi, że stylem każda z części biżuterii powinna być zbliżona. Więcej inspiracji szukaj na http://estore-pl.pandora.net/pl_PL/kolczyki/.

Srebrne kolczyki – dobry pomysł na prezent

Biżuteria jest zawsze bardzo uniwersalnym i trafnym pomysłem, a w przypadku kolczyków nie trzeba martwić się o odpowiedni ich rozmiar. Wystarczy być pewnym, że osoba, której chcemy sprawić przyjemność ma w uszach dziurki, a nie nosi klipsów. Oferta srebrnych kolczyków jest na tyle szeroka, że można znaleźć zarówno modele dla osób starszych, które lubią przedmioty stonowane i uniwersalne, jak i te, z których będą się cieszyć małe dziewczynki. Warto jednak kupować biżuterię zawsze w sprawdzonych sklepach jubilerskich, w których mamy pewność, że kupujemy oryginalne srebro potwierdzone próbą (najczęściej 925). Dobrej jakości kolczyki nie czernieją, nie odkleją się od nich kamienie, kolczyk nie połamie się ani nie skrzywi podczas normalnego użytkowania.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,