Zegarek kieszonkowy – przeżytek czy elegancki dodatek

Zegarek kieszonkowy okaże się strzałem w dziesiątkę dla osób z kręgu hipsterów | fot: Materiał partnera zewnętrznego

Kto by pomyślał, że w dobie tak rozwiniętej cyfryzacji, obecności telefonów komórkowych, smartfonów czy iPadów, zegarki z tarczą i wskazówkami nadal będą na topie. Przyjmują postać funkcjonalnego dodatku, ale również eleganckiej biżuterii, będącej synonimem prestiżu, szyku i dobrego gustu. Noszone nie tylko na ręku, ale również w kieszeni, na bransolecie lub łańcuszku. Zegarek kieszonkowy, bo o nim właśnie mowa, nadal zjednuje szerokie grono zwolenników. Szczególnie wśród miłośników efektownych gadżetów…

O ile wśród nastolatków i niekiedy studentów obecność zegarka jest na wagę złota, o tyle w kręgu dojrzałych mężczyzn, najczęściej w środowiskach biznesowych – absolutną normą. Dla wielu panów nie jest problemem wydanie dużej kwoty na zakup czasomierza, który będzie nie tylko funkcjonalnym dodatkiem, ale również designerskim sposobem na uatrakcyjnienie swojego wizerunku. Zegarki kieszonkowe, utrzymane w srebrnej lub złotej tonacji, na porcelanowej, często zamykanej tarczy. Czyż to nie fenomen dla nowoczesnego, dbającego o elegancki wygląd mężczyzny? Świetnie sprawdzi się w roli prezentu, a także jako elementu zastępującego biżuterię.

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że współczesny zegarek kieszonkowy zyskał miano modnego i zarazem bardzo popularnego dodatku pochodzącego z dawnych środowisk | Fot.: Materiał partnera zewnętrznego

Numer 1 w środowisku hipsterów

Zegarek kieszonkowy okaże się strzałem w dziesiątkę dla osób z kręgu hipsterów. To ludzie bardzo dobrze wykształceni, pochodzący z dużych miast, dla których nowinki ze świata mody nie pozostają obojętne. Dużą popularnością cieszą się modele dekoracyjne, z kolorową tarczą, niejednokrotnie udekorowane zdobieniami czy ornamentyką. W miejscu klasycznego łańcuszka, mogą pojawić się wisiorki. Inną propozycję mogą stanowić zegarki (https://www.demus-zegarki.pl/) militarne, wojskowe lub vintage, ozdobione rzymskimi cyframi czy deklami. Jeśli jednak w kręgu naszych znajomych jest osoba preferująca oldschoolowego dodatki, z pewnością ciekawą alternatywą będą modele stylizowane na czasomierze wojenne, XIX-wieczne. W połączeniu z kamizelką z zegarówką, czyli oddzielną kieszenią na zegarek lub jeansami i bluzą moro, dopełnią wystrój każdego mężczyzny.

Nie ulega najmniejszym wątpliwościom, że współczesny zegarek kieszonkowy zyskał miano modnego i zarazem bardzo popularnego dodatku pochodzącego z dawnych środowisk. Nad jego pięknem rozważają biznesmeni kolekcjonerzy, a także artyści czy grupy alternatywne. Urokowi nie oprą się także wspomniani wcześniej hipsterzy, dla których będzie modnym zwieńczeniem całej stylizacji. Bez względu na to, do której kategorii osób przynależymy, możemy być pewni, że zegarki kieszonkowe to synonimy biznesowego prestiżu. I choć nie możemy przypisać mu zbyt wiele funkcjonalnych cech, jakimi choćby wyróżniają się współczesne modele elektronicznych czasomierzy, niemniej jednak warto posiadać je w swojej kolekcji, jeśli posiadanie oryginalnego, eleganckiego wizerunku nie pozostaje dla nas obojętne.


Materiał partnera zewnętrznego

Tags from the story
, ,