Zegarki z kolekcji Casio Retro Classic. Wybierz model idealny dla siebie

Casio Retro Classic
Czasomierze z kolekcji marki Casio zasłużyły sobie na miano kultowych | fot.: materiał partnera

Słynne zegarki wprost z tętniącej życiem Japonii możemy dostać także w klasycznej odsłonie retro. Marka Casio proponuje nam czasomierze damskie, męskie, a także produkty kierowane do najmłodszych. Casio Retro Classic to modele cechujące się niebanalnym designem i funkcjonalnością.

Zegarki od japońskiego giganta

Czasomierze z kolekcji marki Casio zasłużyły sobie na miano kultowych. Co prawda marka istnieje od 1946 roku, ale od 1981 jest utożsamiana z produkcją i dystrybucją zegarków. Oferta japońskiego przedsiębiorstwa jest naprawdę szeroka i możemy wyróżnić w niej kilka linii naprawdę nietuzinkowych oraz ponadczasowych zegarków, jak chociażby Casio Classic, Collection Women, Collection Men, Casio Sports czy Casio Retro Classic. A każdy z tych zegarków to produkt naprawdę wysokiej klasy. Casio dla kultowej już serii retro zegarków nadało nową nazwę, a mianowicie Casio Vintage. Czy charakteryzują się zegarki z tej linii? Oferta jest naprawdę bogata, ponieważ zawiera oprócz klasycznych modeli, tych z zaokrągloną tarczą na bransolecie, także takie z monochromatycznym wyświetlaczem czy prostokątną kopertą.

Szeroka oferta Casio. Dla kobiet, mężczyzn, a także modele uniwersalne

Na pewno wiele osób, zanim zdecyduje się na kupno wybranego modelu Casio, zada sobie pytanie, na jakiej zasadzie działają te wyprodukowane w Kraju Kwitnącej Wiśni czasomierze. Odpowiedź będzie prosta, ponieważ wszystkie zegarki działają w oparciu o mechanizmy kwarcowe, czyli mówiąc wprost, są zasilane energią, która płynie do nich z samego ogniwa baterii. Z kolei do wykonania zegarków użyto materiałów najwyższej jakości. Elementy koperty są zrobione ze stali szlachetnej bądź wytrzymałego tworzywa sztucznego, a paski to wyroby stalowe, skórzane lub gumowe.

Zegarki Casio dzielimy na te przeznaczone dla kobiet i mężczyzn, ale są również modele o całkowicie uniwersalnym przeznaczeniu. Istotnym faktem jest na pewno to, że produkty te są wodoszczelne, więc bardzo funkcjonalne, praktycznie niezależnie od warunków pogodowych. Z zegarkiem Casio śmiało można wybrać się na letnie wakacje nad morze, ponieważ jest odporny na potencjalne zachlapania (wodoszczelność na poziomie 30-50 m), ale też na zimowe ferii w góry. Co więcej, modele z różnych linii Casio, w tym Retro Classic, to też dobry wybór dla sportowców amatorów, jak i profesjonalistów. Dlaczego? Ponieważ te japońskie czasomierze mają nie tylko stoper, ale też takie funkcje jak timer i alarm, rozbudowany kalendarz czy kalkulator z klawiaturą.

Zegarki Casio stały się popularne na całym świecie. Kochają je zarówno przeciętni mieszkańcy większych i mniejszych europejskich miast, jak i gwiazdy kina oraz estrady z samej kolebki kinematografii, czyli Hollywood. Ciekawostką jest to, że jeden z pierwszych modeli Retro od Casio wykorzystano w kultowym filmie „Powrót do przyszłości”.

Materiał partnera

Tags from the story
, ,