Medale okolicznościowe – nie tylko dla sportowców

medale okolicznościowe
Obecnie wiele firm wykonujących medale okolicznościowe uwzględnia wszystkie oczekiwania indywidualnego klienta | fot.: stock.adobe.com

Medale kojarzą się nam zazwyczaj z zawodami sportowymi. Warto jednak pamiętać, że mogą być jednocześnie formą upamiętnienia ważnych wydarzeń czy okoliczności. Wręczanie oryginalnych, wykonanych na zamówienie medali okolicznościowych to ciekawy sposób na uatrakcyjnienie niejednej imprezy i ważnej uroczystości. Kiedy i jak warto je wykorzystać? Czy takie wydarzenie może pozytywnie wpłynąć na odbiór firmy? Komu i kiedy warto wręczyć medal? O tym wszystkim w dzisiejszym artykule.

Kiedy warto wręczać medale?

Medale okolicznościowe mogą stanowić oryginalny sposób na docenienie wybranych osób i… swoistą reklamę. Taki sposób nagradzania jest popularny w przypadku zawodów sportowych, jak np. biegi, ale nie oznacza to, że wręczanie medali okolicznościowych nie sprawdzi się w innych okolicznościach. Wyobraźmy sobie, że na przykład podczas pikniku dla pracowników i ich rodzin formą wyróżnienia dla najbardziej zasłużonych członków załogi może być wręczenie medalu. Ciekawą opcją będzie również podarowanie takiego prezentu pracownikowi, który świętuje właśnie jubileusz w pracy. W przypadku kolejnej, okrągłej rocznicy rozpoczęcia współpracy w ważnym kontrahentem, medal również będzie oryginalnym podarunkiem. Medale okolicznościowe mogą być także wręczane podczas ważnych uroczystości lokalnych, jak np. dożynki gminno-parafialne, święto koła łowieckiego, uczelni czy obchody ważnych rocznic związanych z historią małej ojczyzny lub całego kraju.

Medal jako prezent – czy i dlaczego warto?

W wielu przypadkach medale okolicznościowe sprawdzą się jako prezent dla bliskiej osoby. Obecnie wiele firm wykonujących medale okolicznościowe uwzględnia wszystkie oczekiwania indywidualnego klienta. Oznacza to, że możliwe jest wykonanie np. oryginalnych medali dla „najlepszego dziadka pod słońcem” czy dla „idealnej pani od angielskiego” oraz ozdobienie go wybranym motywem. Jest szansa na to, że taki prezent wywoła uśmiech na twarzy solenizanta i będzie świetnym wyborem oraz pamiątką na lata. Napis oraz wygląd medalu zależy tak naprawdę od zamawiającego, więc jedynym ogranicznikiem będzie tu dobry gust oraz wyobraźnia. Pięknie zapakowany medal na urodziny czy z okazji dnia nauczyciela może nie tylko zaskoczyć obdarowywanego, ale również stać się ulubioną pamiątką dodającą prestiżu całemu wydarzeniu.

Medale okolicznościowe – najważniejsze informacje

Jak widać, medale okolicznościowe można wręczać przy wielu różnych okazjach – zarówno w życiu zawodowym, jak i prywatnym. W przypadku firm oraz instytucji kultury czy ośrodków życia lokalnego (np. samorządy) medale oprócz upominku i sposobu na wyróżnienie zasłużonych osób, będą stanowić także formę promowania marki i budowy pozytywnego wizerunku. Świadczy o tym niejednokrotnie logo czy nazwa własna przedsiębiorstwa wygrawerowana na pięknie wykonanym medalu. Co ważne, to od zamawiającego w większości przypadków zależy to, w jaki sposób w szczegółach będzie wyglądał projekt zamówienia oraz same medale. Dzięki temu możliwe jest stosowanie medali okolicznościowych na wiele okazji – nie tylko w firmie, ale także i w przypadku ważnych uroczystości rodzinnych.

Gdzie szukać medali okolicznościowych?

Zastanawiając się nad wykonaniem odpowiedniego medalu warto zwrócić się do firmy, która ma ustaloną renomę na rynku i zadba o każdy detal realizacji. Mamy bowiem do wyboru kilka różnych wariantów materiału, jak i wielkości samego medalu. Medale wykonywane metodą tłoczenia wyróżniają się na tle konkurencji możliwością niezwykle precyzyjnego odwzorowania detali projektu.

Najlepsi producenci tego typu rozwiązań, jak https://polmet.com.pl/ oferują medale wykonane matrycą płaską lub plastyczną (płaskorzeźby). Mają także w ofercie ręcznie malowanie medali emaliami akrylowymi. Bardzo ciekawą opcją jest także wybór wysokokaratowych powłok galwanicznych w kolorze złota, srebra lub brązu.

Medale okolicznościowe to doskonały sposób na upamiętnienie ważnej uroczystości zarówno w życiu zawodowym, publicznym, jak i prywatnym. Chcąc nadać odpowiednią ragę celebrowanym wydarzeniom warto zwrócić uwagę na małe dzieła sztuki, jakimi potrafią być precyzyjnie wykonane medale. To nie tylko piękna, ale i niepowtarzalna pamiątka.


OLI