Smatwatche oferują coraz więcej!

dziewczyna ze smartwatchem
Nowoczesne smartwatche to pełen zakres możliwości, które do tej pory zarezerwowane były wyłącznie dla telefonów i komputerów | fot.: stock.adobe.com

Jedną z głównych funkcji smartwatcha jest odbieranie powiadomień bezpośrednio z telefonu. Dzwonienie, odbieranie połączeń, przeglądanie maili czy informacji z portali społecznościowych to podstawa współczesnych zegarków tego typu. Wiele z nich proponuje również analizę aktywności fizycznej. Postęp technologiczny pozwala nie tylko rejestrować długość treningu, ale również jego rodzaj.  Niektóre z urządzeń posiadają funkcję, która uaktywnia sygnał o tym, że zbyt dużo czasu spędzamy w tej samej pozycji, co przeciwdziała spadkowi formy i bierności. 

Funkcja zdrowego snu

Nowoczesne smartwatche pozwalają monitorować przebieg snu. Dzięki pobranej aplikacji, a także wbudowanym sensorom urządzenie analizuje cykl snu, zapisuje poszczególne jego fazy oraz pozwala łatwiej zasnąć i szybciej się obudzić. W jaki sposób? Aplikacja przypomina, że pora już położyć się spać, dopasowując liczbę godzin do konkretnego dnia oraz planowanej godziny pobudki. Dodatkowo aplikacja analizuje nawyki i tryb dnia, dzięki czemu pozwala lepiej zrozumieć, jaką rolę pełni w życiu zdrowy sen, a także pokazuje, jakie błędy popełniamy w tej kwestii na co dzień (na podstawie zgromadzonych danych).

Funkcja sterowania telefonem

Podstawowe możliwości takie jak odbieranie połączeń czy przeglądanie powiadomień z portali społecznościowych to absolutna podstawa w smartwachach, która już nikogo nie dziwi. Okazuje się jednak, że funkcjonalność tego typu urządzeń jest znacznie większa. Nowoczesne modele posiadają wiele udogodnień dla pasjonatów muzyki i nowych technologii. Po podłączeniu słuchawek do telefonu, można zarządzać na smartwatchu listą utworów. Przydaje się to zwłaszcza podczas uprawiania różnego rodzaju aktywności fizycznych- biegania czy jazdy rowerem- kiedy telefon jest schowany. Dzięki opcji smartwatcha można zmieniać muzykę, nie sięgając po telefon. Wszystko odbywa się wygodnie, bez zmiany pozycji, dzięki czemu możesz kontynuować bieganie, wspinaczkę czy spływ kajakowy, poruszając tylko palcem po wyświetlaczu.

Dodatkowe funkcje

Słuchanie muzyki bez telefonu, analiza snu czy odbieranie połączeń to tylko niektóre z funkcji, które oferują nowoczesne smartwatche. Producenci wciąż proponują nowe rozwiązania, które zdobywają odbiorców i zainteresowanie klientów. Zaawansowane technologicznie smartwatche z modułami NFC pozwalają płacić zbliżeniowo, wykorzystując aplikacje Google Pay lub Apple Pay. Dzięki temu nie musisz mieć ze sobą gotówki, ani nawet karty. Ciekawą funkcją tego typu zegarków jest również dostęp do map oraz GPS, dzięki czemu można włączyć nawigację w dowolnym miejscu i poruszać się bez problemu po nieznanym terenie, a telefon schować w bezpiecznym miejscu. Smartwatche posiadają również możliwość zrobienia zdjęcia czy nakręcenia filmu.

Nowoczesne smartwatche to pełen zakres możliwości, które do tej pory zarezerwowane były wyłącznie dla telefonów i komputerów. Okazuje się, że niewielkich rozmiarów zegarek służy zarówno do zarządzania telefonem, słuchania muzyki, jak i nawigowania w terenie.

IIM