Auto w leasing – gdzie szukać dobrych ofert?

słowo leasing
Leasing samochodowy to jedna z najczęściej wybieranych opcji finansowania, obok kredytu samochodowego | fot.: materiał partnera

Leasing samochodów osobowych cieszy się niesłabnącą popularnością wśród przedsiębiorców. I ty przymierzasz się do skorzystania oferty firmy leasingowej? Zanim podpiszesz umowę sprawdź, gdzie szukać ofert dostępnych na korzystnych warunkach finansowych. Pomoże ci w tym m.in. kalkulator leasingowy.

Leasing samochodowy to jedna z najczęściej wybieranych opcji finansowania, obok kredytu samochodowego. Korzystanie z niego ma wiele zalet, jednak jego opłacalność jest w dużej mierze uzależniona od parametrów konkretnej oferty.

Kalkulator leasingowy – sprawdź, ile kosztuje finansowanie

Trudno jednoznacznie odpowiedzieć, ile kosztuje ta forma finansowania. Kalkulator leasingowy pozwala jednak wstępnie oszacować to, jak wysokie będą miesięczne raty oraz to, jaki pojazd będzie można sfinansować.

Jak działa kalkulator leasingowy? Standardowe narzędzia prezentują wysokość miesięcznej raty w oparciu o wpisane parametry finansowania. Ciekawą opcją jest natomiast możliwość pozyskania informacji o dostępnych pojazdach na podstawie oszacowania wysokości miesięcznej raty, która interesuje przedsiębiorcę. Dzięki temu nie trzeba zastanawiać się, jaki samochód będzie można sfinansować.

Leasing samochodowy – dlaczego warto?

Wiele się mówi na temat korzyści wynikających z leasingu samochodowego. Argumentami przemawiającymi za tą formą finansowania są między innymi:

  • utrzymanie płynności finansowej
  • niska kwota potrzebna do uruchomienia finansowania – wystarczy nawet 10% opłata wstępna
  • brak nieprzewidzianych kosztów związanych z finansowaniem
  • uproszczone formalności
  • brak wpływu na zdolność kredytową.

Oczywiście zalet jest znacznie więcej – wiele jednak zależy od konkretnych oczekiwań przedsiębiorców.

Jak wybrać dobry leasing auta?

Aby móc w pełni wykorzystać potencjał leasingu samochodowego, należy wybrać odpowiednią ofertę. Wybór przypadkowego finansowania może sporo kosztować, ponieważ poszczególne propozycje firm leasingowych znaczącą się różnią. Zatem na co zwrócić szczególną uwagę?

  • Wysokość opłaty wstępnej

Wartość minimalnej opłaty wstępnej ustalana jest przez firmę leasingową. Im niższa, tym mniej pieniędzy na start potrzebuje przedsiębiorca.

Jeżeli w leasing zamierzasz wziąć kilka pojazdów, wówczas szukaj ofert z opłatą wstępną na poziomie 10% wartości samochodu. Dzięki temu bez problemu utrzymasz płynność finansową przedsiębiorstwa.

  • Wysokość miesięcznej raty

Wysokość miesięcznego zobowiązania musi być dopasowana do sytuacji materialnej firmy. Wcale jednak nie musisz decydować się na małe (i zwykle tańsze) pojazdy. Z pomocą przychodzi np. Leasing niższych rat dostępny w Toyota Leasing, w którym rata może być sporo niższa. Jest bowiem ustalana w oparciu o utratę rzeczywistej wartości pojazdu przez okres finansowania.

  • Różne scenariusze zakończenia umowy

Chociaż leasingobiorca nie musi decydować się na wykup auta, wcale też nie musi ponosić dodatkowych kosztów z tytułu podpisania kolejnego finansowania. Niektóre firmy leasingowe pozwalają na skorzystanie z różnych scenariuszy zakończenia umowy. Ciekawą opcją jest możliwość wymiany auta na nowe – bez konieczności angażowania środków. A to wszystko za sprawą gwarancji odkupu pojazdu przez dealera. Na takiej zasadzie działa m.in. wspomniany już Leasing niższych rat.

W poszukiwaniu dobrej oferty finansowania pomoże kalkulator leasingowy. Dzięki niemu dowiesz się, gdzie masz szansę na atrakcyjny leasing najlepiej wpisujący się w twoje oczekiwania jako przedsiębiorcy.

Materiał partnera

Tags from the story
,