Czy wiesz, że założycielem marki Max Factor był Polak?

kosmetyki Max Factor
Zagłębiając się w historię marki Max Factor, nie da się oprzeć wrażeniu, że odzwierciedla ona amerykański sen | fot.: materiały prasowe

Wykonując codzienny makijaż, zazwyczaj nie zastanawiamy się nad tym, jaką historię posiadają używane kosmetyki. Czasem jednak warto zaznajomić się z taką wiedzą. Za niektórymi wyrobami stoją bowiem bardzo interesujące wydarzenia, ciekawostki i anegdoty. Na pewno warto przyjrzeć się marce Max Factor, której twórcą był polski wynalazca – Maksymilian Faktorowicz.

Hollywoodzki sen

Zagłębiając się w historię marki Max Factor, nie da się oprzeć wrażeniu, że odzwierciedla ona amerykański sen. Maksymilian Faktorowicz urodził się w 1872 roku w Łodzi. Od dziecka interesował się tematyką kosmetyków. Już w wieku młodzieńczym zaczął tworzyć własne produkty. Mając dwadzieścia lat, wyemigrował do Moskwy, a stamtąd do Stanów Zjednoczonych. Ciągnęło go do świata filmu. W związku z tym, że wieści o jego wynalazkach kosmetycznych szybko się rozchodziły, rozpoczął współpracę z największymi gwiazdami Hollywood.

Głównym celem działalności Maxa Factora było jak najlepsze przedstawienie aktora na ekranie. Jednak z biegiem czasu okazało się, że wyprodukowane kosmetyki makijażowe, z powodzeniem nadawały się do użytku poza planem filmowym. Co ciekawe, to właśnie Max Factor po raz pierwszy użył określenia: make-up. Poza tym opracował Kalibrator Urody, który służył do ustalania wymiarów budowy twarzy. Factor twierdził, że każda kobieta ma prawo do podkreślenia swojej urody. To już w tamtych czasach z jego wytwórni wychodziły tusze do rzęs, podkłady, cienie do powiek i pomadki.

Po śmierci Maxa Factora kontrolę nad firmą przejął jego syn – Max Factor Junior. Odziedziczył on nie tylko firmę, ale również talent. Udoskonalał produkty ojca. Dla przykładu pomadki były testowane przez specjalną maszynę do całowania, która sprawdzała ich wytrzymałość. Intensywnie pracowano także nad innymi kosmetykami, dążąc do tego, aby były jak najbardziej uniwersalne, łatwe w aplikacji i posiadały ponadprzeciętne właściwości upiększające. W latach 90. XX wieku, przedsiębiorstwo Max Factor dołączyło do grupy Procter&Gamble.

Kosmetyki oparte na wiedzy i doświadczeniu

Marka Max Factor szczyci się swoim dziedzictwem. To właśnie jej założyciele przyłożyli się do powstania wielu współcześnie używanych wyrobów kosmetycznych. Kosmetyki Max Factor znane są na całym świecie. Są synonimem wysokiej jakości. Używają ich najbardziej wpływowi makijażyści. Kiedyś używały ich takie gwiazdy filmowe jak: Ava Gardner, Marlena Dietrich czy Jean Harlow. Obecnie wśród zachęcających do ich stosowania są między innymi: Gwyneth Paltrow oraz Gisele Bundchen.

W katalogu produktów Max Factor znajdziemy kosmetyki do twarzy, oczu oraz ust. W sprzedaży znajdują się zatem: podkłady, róże, pudry, rozświetlacze, korektory, produkty do konturowania, kredki, eyelinery, cienie do powiek, tusze do rzęs, produkty do brwi, pomadki, błyszczyki, kredki do ust.

Gdzie je kupić?

Zastanawiasz się, w którym sklepie warto zaopatrywać się w produkty makijażowe marki Max Factor? Z całą pewnością warto sprawdzić ofertę ekobieca.pl. Sprzedawca oferuje zarówno bestsellery tego producenta, jak również mniej znane kosmetyki.

Co istotne, przy okazji można zakupić również wyroby innych marek kosmetycznych. Asortyment obejmuje produkty do pielęgnacji i farbowania włosów, makijażu twarzy, oczu oraz ust, wyroby do pielęgnacji dłoni i paznokci, kosmetyki naturalne, środki dezynfekcyjne.

Materiał partnera zewnętrznego