Demakijaż podrażnia skórę w okolicach oczu? Sprawdź delikatne sposoby na jego wykonanie!

demakijaż oka
Naturalne kosmetyki są coraz chętniej wykorzystywane w codziennej pielęgnacji. Jeśli chodzi o demakijaż, istnieje wiele preparatów stworzonych na bazie naturalnych olejków roślinnych | fot.: stock.adobe.com

Demakijaż stanowi konieczność po całym dniu w make-upie. Odpowiednie oczyszczenie skóry to nie tylko kwestia estetyki, ale również zdrowia. Bardzo ważne jest dokładne zmycie kosmetyków z okolic oczu. Jednak niektóre preparaty do demakijażu mogą dodatkowo podrażniać śluzówkę oka, a przez to dodatkowo negatywnie wpływają na delikatną skórę wokół oczu. Warto sprawić, aby oczyszczanie twarzy stało się nie tylko koniecznością, ale również korzystną regeneracją. Jak to uzyskać?

Oleje roślinne — najnowszy trend w demakijażu

Naturalne kosmetyki są coraz chętniej wykorzystywane w codziennej pielęgnacji. Jeśli chodzi o demakijaż, istnieje wiele preparatów stworzonych na bazie naturalnych olejków roślinnych. Skutecznie usuwają nawet najtrwalszy makijaż, a dodatkowo nie wpływają negatywnie na barierę hydrolipidową. Jest to szczególnie ważne podczas usuwania makijażu z powierzchni powiek i delikatnej skóry wokół oczu.

Najpopularniejsze olejki do demakijażu

Bardzo ważne jest to, aby wybierać takie mieszanki olejków, które spełnia wymagania danego typu cery.

Przykładowo dla osób, które mają skłonności do podrażnień, poleca się stosowanie olejów z pestek grejpfruta lub oleju sezamowego. Dzięki temu, że posiadają działanie przeciwbakteryjne, chronią skórę przed szkodliwymi zanieczyszczeniami z zewnątrz. Dodatkowo bardzo delikatnie oczyszczają cienką skórę wokół oczu, dzięki czemu zapobiegają powstawaniu podrażnień.

U osób, które mają skłonności do zapychania, zaleca się stosowanie lekkich olejów, które mają działanie przeciwzapalne. Do tego typu problematycznej cery poleca się olej lniany lub z czarnuszki. Są bardzo skutecznymi naturalnymi preparatami do demakijażu, a dodatkowo nawilżają skórę w ogół oczu i tworzą na jej powierzchni barierę, która zapobiega przesuszaniu.

Hydrolat — delikatny preparat na delikatny makijaż

Hydrolat to inaczej woda kwiatowa. W ostatnim czasie zyskuje ogromną popularność w dziedzinie pielęgnacji. Hydrolaty mają wiele korzystnych właściwości, a dodatkowo przynoszą uczucie odświeżenia i lekkości. 

Hydrolaty z powodzeniem można stosować w celu lekkiego demakijażu. Bardzo często stanowią składnik płynów micelarnych, ponieważ oprócz właściwości oczyszczających, łagodzą podrażnienia i świetnie wpływają na skórę wokół oczu. 

Domowy płyn micelarny na bazie hydrolatu

Domowy płyn micelarny to przełom w kwestii demakijażu. Jego głównym składnikiem jest woda kwiatowa, najczęściej różana lub z kwiatów pomarańczy. Innymi koniecznymi składnikami są olej rycynowy i witamina E, która odżywia skórę i nadaje jej zdrowy, jędrny wygląd. Każdy, kto chce być wiecznie młody, powinien regularnie stosować witaminę E w pielęgnacji twarzy. Demakijaż takim płynem będzie skutecznie zapobiegać przebarwienia i ujędrniać skórę wokół oczu, która jest w dużym stopniu narażona na powstawanie zmarszczek.

Warto wykonywać demakijaż naturalnymi, delikatnymi substancjami. Dzięki temu dostarczymy cerze wszystkich niezbędnych witamin, a dodatkowo nie narazimy skóry na działanie sztucznych chemicznych substancji. 

ESZ

Tags from the story
, , ,