Kosmetyki na lato

kosmetyki na lato
Każda kobieta pragnie korzystnie wyglądać i stara się jak najlepiej podkreślać walory swojej urody. Jednak gorące dni letnie wymagają szczególnej pielęgnacji skóry twarzy, by ta zachwycała swoim nieskazitelnym pięknem | fot.: Fotolia

Lato to wyjątkowa pora roku, skłaniająca ludzi do przebywania na świeżym powietrzu i czerpania radości z zażywania kąpieli słonecznych. Nie istnieje chyba bardziej skuteczne lekarstwo na depresję i melancholię, aniżeli cudowne i gorące promienie słoneczne. Jednak letnia aura zapewnia nie tylko doskonały nastrój i humor, ale także może skutkować podrażnieniem skóry i jej przebarwieniami, jeśli ta nie zostanie należycie ochroniona. 

Lekkie i delikatne kosmetyki na sezon letni

Każda kobieta pragnie korzystnie wyglądać i stara się jak najlepiej podkreślać walory swojej urody. Jednak gorące dni letnie wymagają szczególnej pielęgnacji skóry twarzy, by ta zachwycała swoim nieskazitelnym pięknem. Znaczna cześć kobiet zapomina, jak ważna i wręcz konieczna dla ich skóry jest odpowiednia ochrona przed słońcem. Kremy z filtrem są niezbędnym elementem w każdej kosmetyczce damskiej, bo dzięki nim skóra długo pozostanie gładka, promienna i młoda. Stosowanie ciężkich i gęstych podkładów do twarzy należy ograniczyć do minimum lub całkowicie wykluczyć podczas sezonu letniego. Gruba warstwa podkładu prezentuje się bardzo nieatrakcyjnie latem i twarz kobieca zamiast przyciągać świeżością i dziewczęcym urokiem, skutecznie odpycha i zniechęca. Klasyczne fluidy skutecznie tuszują niedoskonałości i przebarwienia skóry, ale latem po kilku godzinach spędzonych w wysokich temperaturach, skóra naturalnie się poci, a cudowny makijaż zaczyna bardzo nieestetycznie spływać. Dlatego doskonałą alternatywą dla fluidu jest puder mineralny. Jego lekka konsystencja idealnie nadaje się do stosowania nawet podczas upalnego lata, a twarz wygląda bardzo naturalnie i promiennie. Zwolenniczki pudru mineralnego cenią go za jego wyjątkową delikatność i brak podrażnień skóry, a także szeroki wachlarz dostępnych odcieni. Puder mineralny zapewnia piękny wygląd twarzy bez efektu maski i zatkania porów skóry, co jest szczególnie ważne dla posiadaczek cer trądzikowych i skłonnych do powstawania wszelkich niedoskonałości.

Gładka i świeża cera latem kluczem do doskonałego wyglądu

Aby latem panie mogły cieszyć się walorami swojej urody, nie muszą wcale rezygnować z wykonywania makijażu, który dodaje im pewności siebie i niepowtarzalnego uroku. Warto jedynie pamiętać, aby używać kosmetyków wyjątkowo lekkich i delikatnych. Zamiast ciężkiego podkładu, skóra kobieca znacznie ładniej wygląda muśnięta pudrem sypkim ryżowym, bambusowym bądź tekowym. Taki matujący kosmetyk nadaje jej świeży i naturalny wygląd, zapewniając efekt matu przez długie godziny. Błyszcząca cera nie dodaje uroku, dobrze więc mieć przy sobie bibułki matujące i stosować je, gdy tylko zajdzie potrzeba. Kosmetyczka letnia dla kobiet oprócz sypkiego pudru matującego i niezbędnych bibułek, powinna zawierać także mgiełkę do twarzy, która doskonale ją odświeża, nawilża i rozświetla, dodając jej blasku i promiennego wyglądu. Taki kosmetyk to must have w każdej damskiej kosmetyczce.

Wydaje się oczywiste, że wszystkie kobiety powinny troskliwie zadbać o swoją skórę latem, kiedy promienie słoneczne silnie na nią oddziałują. Jednak lato to szczególnie trudna pora roku dla pań posiadających skórę tłustą i skłonną do podrażnień, bo wysoka temperatura wzmaga jej błyszczenie i produkcję sebum. Dlatego wybór kosmetyków na letnią porę jest kluczowy dla jej prawidłowego funkcjonowania i pięknego zdrowego wyglądu.

RFI