Manicure żelowy: uzupełnianie, odnowa i nowe założenie

manicure żelowy
Przedłużanie paznokci żelem to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o długich paznokciach, ale z różnych przyczyn nie mogą wyhodować ich samodzielnie | fot.: pixabay

Jeśli Twoje paznokcie są łamliwe i słabe albo po prostu nie masz czasu na ich zapuszczanie, manicure żelowy z pewnością nie jest Ci obcy. Zdobienia wykonywane tą techniką są jednak nieco trudniejsze, niż ma to miejsce w przypadku zwykłych hybryd. Żel do przedłużania paznokci nie jest jednak zarezerwowany tylko dla profesjonalnych manicurzystek z wieloletnim doświadczeniem. Po zapoznaniu się ze szczegółami dotyczącymi uzupełniania, odnowy i nakładania odpowiednich preparatów, bez trudu samodzielnie wykonasz piękny manicure!

Przedłużanie paznokci żelem to idealne rozwiązanie dla osób, które marzą o długich paznokciach, ale z różnych przyczyn nie mogą wyhodować ich samodzielnie. Technika ta wymaga odpowiedniego przygotowania i nieco większego zaangażowania niż w przypadku tradycyjnych hybryd, ale trud na pewno się opłaci. Najlepsze żele do przedłużania paznokci pozwolą na miesiąc zapomnieć o domowych zabiegach. Nie tylko zaoszczędzisz czas, ale również zapewnisz sobie najtrwalszy manicure, jaki oferuje nam współczesna branża „beauty”.

Jakie żele do przedłużania paznokci wybrać?

Jeśli zdecydujesz się na żel do przedłużania paznokci i będziesz chciała nosić je dłużej niż 3-4 tygodnie, ważnym elementem Twojej pielęgnacji dłoni staną się zabiegi naprawczo-uzupełniające. Syntetyczna płytka nie ma niestety magicznej mocy samodzielnej regeneracji i po jakimś czasie od nałożenia w końcu pojawi się odrost. Jest jednak dobra wiadomość. Żelu do przedłużania paznokci nie trzeba zdejmować do końca. Wystarczy jeśli odpowiednio przygotujemy płytkę na zabieg regeneracyjny.

Dobre żele do przedłużania paznokci to podstawa!

Zabieg uzupełniający zaczynamy od usunięcia lakieru, który wykorzystaliśmy wcześniej do malowania. Jeśli była to hybryda, należy zmatowić wierzchnią warstwę manicure’u, nasączyć, waciki specjalnym płynem (removerem), owinąć nimi palce, zabezpieczy folią i odczekać ok. 15 minut. Zmiękczony lakier należy usunąć drewnianym patyczkiem. Tak przygotowany paznokieć możemy teraz odpowiednio spiłować lub wyrówna frezarką. Nie można też zapominać o tzw. „opracowaniu” płytki. Należy usunąć skórki i nadać paznokciom odpowiedni kształt. Dopiero na tym etapie możemy rozpocząć uzupełnianie. Wybieramy żel do przedłużania paznokci i zaczynamy kolejną fazę procesu odnowy.

 

Najlepsze żele do przedłużania paznokci

Etap uzupełniania to nic innego jak pokrycie odrostu żelem do przedłużania paznokci. Warto postawić na sprawdzone i certyfikowane produkty. Dobre żele do przedłużania paznokci znajdziecie w sklepie Cosmetics Zone – https://lakieryhybrydowe.pl/pl/c/ZELE-DO-PRZEDLUZANIA-PAZNOKCI/137. W tym przypadku świetnie sprawdzi się linia produktów Gelly BE od CZ. To żelowe bazy do hybryd, które łączą w sobie trwałość tradycyjnego żelu do przedłużania paznokci i wyjątkową łatwość aplikacji. Żelowa baza Gelly BE bardzo dobrze się poziomuje, więc poradzisz sobie, nawet, jeśli nie masz wprawy w pracowaniu takimi produktami. Zachowuje się jak rzadki żel w pędzelku, dlatego bardzo łatwo nałożysz ją na odrost przy skórkach. Pamiętaj też, by przeciągnąć cienką warstwą produktu po całej powierzchni paznokcia. Gelly BE sprawdzi się także podczas przedłużania na szablonie, idealnie łącząc się z płytką paznokcia.

Kiedy utwardzimy już naszą żelową bazę, uzupełniając tym samym odrost i osiągając finalny kształt paznokcia,  proces zdobienia możemy kontynuować z wykorzystaniem lakierów hybrydowych. Jedyna różnica polega na tym, że korzystając z żelu do przedłużania paznokci, możemy pominąć już etap nakładania bazy. Pozostaje więc wybrać odpowiedni lakier i ewentualne ozdoby (np. brokat), a na koniec nałożyć top. Gotowe!


Materiał partnera zewnętrznego