Wegańskie kosmetyki do włosów. Jakie zmiany powodują?

piękna kobieta z długimi włosami
Nawet jeśli na półce sklepowej Twój wzrok przyciągają produkty z napisami eko i bio, być może łapie Cię czasem zwątpienie. Wahasz się, czy nie dajesz się złapać na popularne chwyty marketingowe. I słusznie. Nie każdy producent działa etycznie | fot.: materiał partnera

Szampony i odżywki. Kosmetyki wegańskie – trendy ekologiczne. Sprawdź, co naprawdę zmienia pielęgnacja za pomocą wegańskich kosmetyków do włosów.

Starasz się żyć ekologicznie? Góry śmieci pływające po oceanach, globalne ocieplenie, topniejące lodowce – natura krzyczy o pomoc. Trzeba jednak przyznać, że w razie potrzeby obroni się sama. Jedyny problem polega na tym, że jeśli nie zmienimy swojego postępowania, na Ziemi nie będzie już dla nas miejsca. 

Nawet jeśli na półce sklepowej Twój wzrok przyciągają produkty z napisami eko i bio, być może łapie Cię czasem zwątpienie. Wahasz się, czy nie dajesz się złapać na popularne chwyty marketingowe. I słusznie. Nie każdy producent działa etycznie. Wyjątkiem są tu wegańskie kosmetyki do włosów, które są opatrzone sporymi restrykcjami. Kupując je, masz absolutną pewność, że zmieniasz świat na lepsze.

Wegańskie odżywki i szampony do włosów nie przyczyniają się do cierpień zwierząt.

Być może myślisz, że testowanie kosmetyków na zwierzętach jest już zaledwie ponurym wspomnieniem dawnych czasów. Niestety nie jest to prawda. Wystarczy wspomnieć, że organizacja PETA opublikowała w ramach programu Global Beauty Without Bunnies listę marek, które takie testy wykonują na którymś etapie produkcyjnym. Ostatnia aktualizacja owego dokumentu miała miejsce 16 listopada 2020 r. Lista liczy sobie 17 stron drobnego druku. Nie jest kompletna, ponieważ zawarto na niej wyłącznie te marki, których przedstawiciele zgodzili się odpowiedzieć na pytania.

W wykazie znajdziemy wielu producentów, którzy sprzedają swoje produkty w naszym kraju. Oznacza to, że wchodząc do sklepu, masz w ręku ogromną władzę. To Ty decydujesz, czy taki proceder będzie trwał w najlepsze, czy też przedsiębiorcy zostaną ostatecznie zmuszeni do rezygnacji z podobnych praktyk. 

Kosmetyki do włosów spod znaku wege nie zawierają składników modyfikowanych genetycznie.

Wegańskie kosmetyki do włosów nie tylko nie mogą być testowane na zwierzętach. Nie zawierają również żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego. Teoretycznie już spełnienie powyższych kryteriów decyduje o tym, czy kosmetyk jest wegański. Zdarza się jednak, że producenci kosmetyków dla wegan traktują swoją misję jeszcze bardziej poważnie.

Marki takie jak Hairjamm z Brisbane nawet komponentom roślinnym stawiają spore wymagania. Powinny one pochodzić z ekologicznych upraw, w których nie ma miejsca na sztuczne nawozy czy chemiczne opryski chroniące przed chorobami i insektami. Co więcej, nie znajdziesz wśród nich tak zwanych GMO (ang. Genetically Modified Organism). A ponadto nie dodaje się do nich siarczanów, parabenów i formaldehydów.

To wszystko sprawia, że przyjazne dla wegan kosmetyki z serii Pure i Juuce są tym, co najlepsze w naturze. A jednocześnie stanowią świetny dowód na to, że troskliwa pielęgnacja włosów nie wymaga szkodzenia środowisku. Doskonałe działanie wskazanych tu produktów poświadczają salony fryzjerskie rozrzucone po całym świecie. Jest więc spora szansa, że i Ty ocenisz je bardzo pozytywnie i zaskoczą Cię one swą jakością.

wegańskie kosmetyki do włosów
Wegańskie kosmetyki do włosów nie tylko nie mogą być testowane na zwierzętach. Nie zawierają również żadnych produktów pochodzenia zwierzęcego | fot.: materiał partnera

W jakie pojemniki pakowane są wegańskie kosmetyki do włosów?

Nie ma wyraźnych wymagań co do opakowań wegańskich kosmetyków do pielęgnacji włosów. Jednak pozyskiwanie drogocennych olejków i ekstraktów z ekologicznie uprawianych roślin mocno kłóciłoby się z pakowaniem ich w pojemniki, które będą rozkładać się przez setki lat. Z tego względu producenci, którzy poważnie traktują swoją misję, dbają również o projektowanie atrakcyjnych wizualnie, całkowicie recyklingowanych opakowań. Ograniczają w ten sposób zużycie surowców i nie przyczyniają się do powiększania hałd śmieci, z którymi coraz więcej państw nie potrafi sobie poradzić.

Wspomniana wyżej marka jest idealnym przykładem firmy, która dba o najdrobniejszy szczegół swoich kosmetyków. Jest również pionierem w zakresie neutralnej emisji dwutlenku węgla w ramach produkcji i magazynowania swoich produktów. Istnieje na rynku od 2000 roku, co oznacza, że wegańska ideologia była jej bliska nawet wtedy, gdy zarabianie w ten sposób było wyśmiewane. Jeśli chcesz zapoznać się bliżej z jej produktami, koniecznie zerknij na stronę Purenatural.com.pl. Twój wybór ma ogromne znaczenie.