Wszystko o skutecznej i bezpiecznej depilacji laserowej

Gładkie ciało
Krótkie sukienki czy kuse szorty to nieodłączny element letniego, miejskiego obrazka. | fot.: materiał partnera zewnętrznego

Zbliżające się wielkimi krokami letnie wakacje, a co za tym idzie urlopy, wyjazdy i wycieczki sprawiają, że każda z nas chce zadbać o swoje ciało bardziej niż zwykle. Krótkie sukienki czy kuse szorty to nieodłączny element letniego, miejskiego obrazka. Każda kobieta stara się wyglądać wtedy jak najlepiej, dlatego tak licznie uczęszczamy przed sezonem na fitness i do kosmetyczki. Depilacja nóg, okolic bikini, rąk czy twarzy staje się bardzo popularna w tym okresie, lecz nie wszystkie jej rodzaje dają zamierzony efekt. Rozwiązaniem problemu ciągłej depilacji ciała jest skorzystanie z usług laserowej depilacji skóry.

Kraków – miasto morza gabinetów kosmetycznych

Duży wybór gabinetów medycyny estetycznej oraz salonów piękności jest niezaprzeczalnym atutem Krakowa. Sprzyja to podjęciu rozważnej decyzji dotyczącej doboru odpowiedniego zabiegu i odpowiedniej kadry specjalistów, która profesjonalne zajmie się naszym problemem. Gabinetem godnym polecenia jest salon Medistica, który korzystając z nowoczesnych sprzętów i sprawdzonych rozwiązań gwarantuje najwyższej jakości usługi z zakresu dermatologii estetycznej, w tym oferując depilację laserową. Zaufani specjaliści z wieloletnim doświadczeniem dają pewność uzyskania pożądanego efektu usług. Depilacja laserowa jest zabiegiem bezpiecznym i bezinwazyjnym jeśli tylko skorzystamy z usług profesjonalnego gabinetu kosmetycznego.

Na czym polega zabieg laserowej depilacji skóry?

Depilacja laserowa polega na naświetleniu skóry wiązką światła pochodzącego z lasera. Laser przenika do głębokich warstw skóry, a energia pochodząca od naświetlania laserem zamienia się w energię termiczną i zostaje wchłonięta przez barwnik włosa, melaninę, i rozprowadzona do okolicznych tkanek. Cebulka włosa zostaje zniszczona przez co wzrost włosa zostaje nieodwracalnie zahamowany. Metoda laserowego usuwania owłosienia jest szczególnie zalecana osobom wrażliwym na inne metody depilacji takie jak metoda woskowa czy depilator elektryczny oraz każdemu, kto cierpi na nawracające zapalenia mieszków włosowych. Zabieg depilacji należy powtarzać kilkukrotnie dla uzyskania pożądanego efektu. Depilacja laserowa nie jest tanim zabiegiem, jednak po jej zastosowaniu możemy mieć pewność, że problemy z odrastającym owłosieniem znikną na długi czas.

Przeciwwskazania do zabiegu depilacji laserowej

Przed przystąpieniem do zabiegu depilacji laserowej należy poddać się badaniom lekarskim oraz oględzinom mającym na celu podjęcie decyzji dotyczącej kwalifikacji nas do zabiegu. Specjalista bada kondycję skóry oraz włosów i może przyjąć nas do zabiegu bądź odrzucić. Przeciwwskazaniami do wykonania depilacji laserowej jest nadmiernie opalona skóra, przyjmowanie lekarstw światłouczulających, czyli takich, które powodują nieprawidłowe reakcje skóry na światło lasera, ciąża, wszelkie infekcje bakteryjne i wirusowe, nowotwory, jasny odcień włosów w miejscu zabiegu ze względu na małą absorpcję światła lasera, a w konsekwencji małą skuteczność zabiegu. Czynnikiem dyskwalifikującym nas do zabiegu jest również stosowanie bronzerów, samoopalaczy czy doustnego betakarotenu.

Przygotowanie do zabiegu

Zabieg depilacji laserowej wymaga wcześniejszego, dokładnego przygotowania ciała do jego zastosowania. Długość przygotowań zależny jest od kondycji naszej skóry oraz włosów, jak i od jakości i barwy włosów. Miesiąc przed planowanym zabiegiem należy zaprzestać golenia miejsc, które będą poddane depilacji. Pół roku przed zabiegiem należy odstawić tabletki zawierające retinoidy, które są organicznymi związkami chemicznymi pochodzącymi od witaminy A. Preparaty z retinoidem wpływają na leczenie oraz odbudowywanie naskórka. Jest pomocny przy leczeniu trądziku. Maści zawierające ten składnik należy odstawić na trzy tygodnie przed planowanym terminem zabiegu. Aby móc skorzystać z depilacji laserowej musimy zrezygnować z opalania się na słońcu i w solarium jak i stosowania bronzerów oraz samoopalaczy. Wykonanie zabiegu będzie możliwe dopiero po ustąpieniu opalenizn


http://medistica.com.pl/?page_id=15

Materiał partnera zewnętrznego