Skuteczna terapia alkoholizmu

terapia alko
Leczenie uzależnienia od alkoholu rozpoczyna się w momencie, kiedy osoba uzależniona zaczyna zdawać sobie sprawę z problemu, jakim jest alkoholizm | fot.: materiał partnera

Z chorobą alkoholową zmaga się coraz większa liczba ludzi. Przyczyn tego stale rosnącego problemu szukać należy nie tylko w czynnikach genetycznych, ale też obecnej sytuacji społeczno-kulturowej. Alkohol, jako łatwo dostępna używka, dla wielu osób stał się bowiem prostym sposobem na ukojenie nerwów po ciężkim dniu, odskocznią od codziennych problemów lub niezastąpionym elementem każdej imprezy. Pamiętać jednak należy, że choroba alkoholowa nie jest problemem tylko osoby uzależnionej, a jej skutki są przykrym doświadczeniem również dla osób z bliskiego jej  otoczenia – rodziny oraz przyjaciół. Osoby dotknięte alkoholizmem bardzo często wypierają przed sobą i swoimi bliskimi, że skłonność do alkoholu jest w ich przypadku chorobą. Dlatego tak ważna jest pomoc najbliższych, którzy mogą zasygnalizować rosnący problem i zmobilizować osobę uzależnioną do rozpoczęcia terapii, a tym samym pomóc jej rozpocząć nowe życie w trzeźwości. 

  • Leczenie uzależnień alkoholowych – skuteczna terapia
  • Na czym polega odwyk alkoholowy 
  • Terapia uzależnień w ośrodku leczenia uzależnień Alma Libre

 Leczenie uzależnień alkoholowych – skuteczna terapia

Leczenie uzależnienia od alkoholu rozpoczyna się w momencie, kiedy osoba uzależniona zaczyna zdawać sobie sprawę z problemu, jakim jest alkoholizm. Ważne jest, aby decyzja o rozpoczęciu terapii wyszła od samego chorego. Osoby świadome swojego uzależnienia i prawdziwie chcące zmienić swoje życie, łatwiej i szybciej asymilują się w nowej rzeczywistości terapeutycznej, jaką jest leczenie odwykowe oraz mają większą motywację do wytrwania w trzeźwości przez całe życie po skończonej terapii.

Na czym polega odwyk alkoholowy 

Każda terapia odwykowa rozpoczyna się od radykalnego odstawienia alkoholu. Taki krok ma po pierwsze pomóc w oczyszczeniu organizmu chorego, a po drugie jest restrykcyjną zasadą przestrzeganą w każdym ośrodku terapeutycznym, mówiącą o tym, że terapii alkoholowej mogą poddać się osoby, które na czas trwania terapii całkowicie rezygnowały z alkoholu. Samo leczenie uzależnienia od alkoholu w ośrodku terapeutycznym to składowa kilku elementów od leczenia fizycznego, poprzez np. podanie odpowiednich leków, po leczenie psychologiczne obejmujące stały kontakt z psychologiem i zajęcia grupowe. 

Terapia uzależnień w ośrodku leczenia uzależnień Alma Libre

Alma Libre leczenie alkoholizmu Warszawa to przede wszystkim – indywidualne podejście do każdego pacjenta. Dzięki zaangażowaniu wykwalifikowanego personelu, specjalizującego się nie tylko w terapiach uzależnień od alkoholu, ale również od narkotyków czy uzależnień behawioralnych, nasi pacjenci mogą liczyć na profesjonalną pomoc w walce z nałogiem. W ośrodku prowadzone są m.in. terapie grupowe i indywidualne, a także zajęcia dla młodzieży i młodych dorosłych. Wspieramy też rodziny uzależnionych.

Artykuł sponsorowany

Tags from the story
,